Skocz do zawartości

Jak wykonać sufit podwieszony?


Recommended Posts

Witam

Właśnie wprowadziłem się do nowego mieszkanka w poniemieckiej kamienicy. Dom jest z początku poprzedniego wieku. Mieszkam na ostatnim piętrze nade mną jest strych który ktoś zaadaptował pod mieszkanie. Chciałbym wykonać sufit podwieszany z izolacją akustyczną. Jedyne dane jakie mam to to że strop jest drewniany i jest dość elastyczny, lecz poprzez tynk nie widzę jego konstrukcji Pytania:

1) Jak mam wykonać podwieszenie sufitu tj gdzie mam mocować kotwy jeżeli nie wiem jak dokładnie wygląda strop?
2) Jakiego materiału użyć na wyciszenie sufitu i jak to wykonać jeżeli chcę mieć oświetlenie punktowe halogenowe i nie chce żeby mi się przegrzewało
3) Jak i czym spoinować płyty aby nie powstały pęknięcia i czym połączyć sufit z ścianami? Dodam iż sufit naprawdę potrafi się dość mocno zakołysać jak nade mną coś grubszego się dzieje.

Pozdrawiam Marcin z Krakowa
Link do komentarza
Cytat

Witam

Właśnie wprowadziłem się do nowego mieszkanka w poniemieckiej kamienicy. Dom jest z początku poprzedniego wieku. Mieszkam na ostatnim piętrze nade mną jest strych który ktoś zaadaptował pod mieszkanie. Chciałbym wykonać sufit podwieszany z izolacją akustyczną. Jedyne dane jakie mam to to że strop jest drewniany i jest dość elastyczny, lecz poprzez tynk nie widzę jego konstrukcji Pytania:

1) Jak mam wykonać podwieszenie sufitu tj gdzie mam mocować kotwy jeżeli nie wiem jak dokładnie wygląda strop?
2) Jakiego materiału użyć na wyciszenie sufitu i jak to wykonać jeżeli chcę mieć oświetlenie punktowe halogenowe i nie chce żeby mi się przegrzewało
3) Jak i czym spoinować płyty aby nie powstały pęknięcia i czym połączyć sufit z ścianami? Dodam iż sufit naprawdę potrafi się dość mocno zakołysać jak nade mną coś grubszego się dzieje.

Pozdrawiam Marcin z Krakowa


słuchaj połóż coś lzejszego na ten sufit icon_lol.gif
Link do komentarza
Ja z tym walczyłem już kilka razy. Mam podobne mieszkanko. Zacząłem od skucia sufitu (tynk + słoma + druty). Jak tego nie zrobisz to musisz jakoś celować z wkrętami. Później kładłem stelaże aluminiowe i watę. Są waty do ociepleń a są też typowo akustyczne. Choć miałem i jedną i drugą nie rozróżniam ich ale ta akustyczna spełnia swoją funkcję doskonale (naścianie) Watę lepiej przymocować do sufitu (nie kłaść na stelaże) No i później płyty (najcieńsze). Niestety nie doradzę jak zrobić łączenia bo u mnie bardzo szybko popękały. To chyba największy problem i chętnie coś na ten temat poczytam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...