Skocz do zawartości

pustaki ceramiczne firmy Leier


Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów,

Przede mną temat zakupu materiału na ściany zewnętrzne domu.
Dość dawno temu podjąłem decyzję, że będzie to ściana dwuwarstwowa (pustak ceramiczny 24-25 + styropian 15 cm). Rozważam zakup pustaków firmy Leier - Thermopor 25 P+W.

Proszę Państwa, głównie tych, którzy budowali na Leierze lub też mają inne doświadczenia z firmą Leier, o opinie na temat ww. pustaków oraz innych produktów ceramicznych ściennych tej firmy.

Pozdrawiam,
yank21
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Forumowiczów,

Przede mną temat zakupu materiału na ściany zewnętrzne domu.
Dość dawno temu podjąłem decyzję, że będzie to ściana dwuwarstwowa (pustak ceramiczny 24-25 + styropian 15 cm). Rozważam zakup pustaków firmy Leier - Thermopor 25 P+W.

Proszę Państwa, głównie tych, którzy budowali na Leierze lub też mają inne doświadczenia z firmą Leier, o opinie na temat ww. pustaków oraz innych produktów ceramicznych ściennych tej firmy.

Pozdrawiam,
yank21



Z pustaków Leier to bym co najwyżej stodołę zbudował.
Leier ma współczynnik przenikania ciepła [U]: 1,25 W/m2K -

Wienerberger ma Współczynnik przenikania ciepła [U]: 0,95 W/m2K
Eder ma Współczynnik przenikania ciepła [U]: 0,80 W/m2K

Jeżeli chodzi o jakość to proporcjonalna do wyników współczynnik przenikania ciepła [U].
Leier - absolutnie nie polecam
Wienerberge - w ostateczności
Eder - super jakość, ciepła cegła, duże oszczędności w ogrzewaniu

pzdr.


Link do komentarza
Cytat

Cześć jestem murarzem z 10 letnim stażem i osobiście nie polecał bym panu tego materiału ponieważ jak się go muruje na zaprawę tradycyjną i jak ściana jest pomurowana na 10 warstw do góry to pierwsze 3 warstwy pustaka są pełne zaprawy co prowadzi do większego przenikania ciepła a na to by murować go na klej to nie jest on zbyt prosty. Pozdrawiam


A jaki materiał sugerowałbyś w zastępstwie? Moje założenie jest podobne do yank21. Ściana dwuwarstwowa z ceramiki z tym, że izolowana wełną mineralną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...