Skocz do zawartości

Za duży otwór


Recommended Posts

Gość stach
Ościeżnicę ustaw tak, aby bok z zawiasami był o 1.5 cm (miejsce na piankę) od brzegu pozostawionego przez wykonawcę, z drugiego boku ościeżnicy (od zamka) uzupełnij materiałem podobnym do materiału, z którego jest wykonana ścianka. Ten materiał musi być dodatkowo (oprócz zaprawy, czy odpowiedniego klej) związany ze ścianą przy pomocy "kotwi" np. z gwintowanego pręta, kawałków zbrojeniówki, czy tp. Oczywiście pozostaw 1.5 cm na piankę.
Podobnie z nadprożem - można pomóc sobie pasem płyty G/K icon_biggrin.gif
Ościeżnicę zakotwić kołkami rozporowymi poprzez fabrycznie przygotowane otwory z zaslepkami, a w razie ich braku - samodzielnie wykonane otwory pod uszczelkami ościeżnicy.
Link do komentarza
Cytat

Ościeżnicę ustaw tak, aby bok z zawiasami był o 1.5 cm (miejsce na piankę) od brzegu pozostawionego przez wykonawcę, z drugiego boku ościeżnicy (od zamka) uzupełnij materiałem podobnym do materiału, z którego jest wykonana ścianka. Ten materiał musi być dodatkowo (oprócz zaprawy, czy odpowiedniego klej) związany ze ścianą przy pomocy "kotwi" np. z gwintowanego pręta, kawałków zbrojeniówki, czy tp. Oczywiście pozostaw 1.5 cm na piankę.
Podobnie z nadprożem - można pomóc sobie pasem płyty G/K icon_biggrin.gif
Ościeżnicę zakotwić kołkami rozporowymi poprzez fabrycznie przygotowane otwory z zaslepkami, a w razie ich braku - samodzielnie wykonane otwory pod uszczelkami ościeżnicy.


Otóz to by był najłatwiejszy sposób. Ale cały problem polega na tym,że nad drzwiami jest daszek z drewna. jest dokładnie po środku otworu. Jeśli przesunę drzwi o 10 cm w bok wydaje mi się że będzie widać że nie są na środku icon_sad.gif . Myślałem żeby wstawić ościeżnice a po bokach dać dachówki (karpiówki mam kilkanaście) na klej później przykręcić na stałe i opiankować. tylko czy to dobry pomysł??
Link do komentarza
Cytat

Należy obramować otwór drewnianymi krawędziakami (ostrugane, pomalowane) a miejsce styku z ościeżnicą zamaskować nakładkami z listew.


A taki zabieg nie spowoduje, że kiedyś jakiś złodziej wejdzie do domu razem z drzwiami? Mówiąc prosto, czy to nie będzie słaby punkt?
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

A taki zabieg nie spowoduje, że kiedyś jakiś złodziej wejdzie do domu razem z drzwiami? Mówiąc prosto, czy to nie będzie słaby punkt?


Aaa, to są drzwi wejściowe!!!
Listwy mocujesz do ściany dyblami - jak masz wątpliwości co do wytrzymałości to na gęsto ( co 15 - 20 cm) icon_biggrin.gif - do drewnianej listwy wkrętami pod uszczelką - może być też na gęsto - i musi trzymać.
Link do komentarza
Cytat

A taki zabieg nie spowoduje, że kiedyś jakiś złodziej wejdzie do domu razem z drzwiami? Mówiąc prosto, czy to nie będzie słaby punkt?


A skąd złodziej miałby wiedzieć, że tak rozwiązałeś problem. Chyba, że czytuje forum BD icon_biggrin.gif
Moim zdaniem to dobry pomysł. Maskownica skutecznie zatuszuje fuszerkę.
A zamawiając następne drzwi zaproś przedsawiciela firmy do pomierzenia otworu - wtedy będziesz miał możliwość ewentualnej reklamacji icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wykonawca zostawił mi otwór o 10 cm szerszy, także wyższy na drzwi wejściowe. Proszę o podpowiedz jak w tym przypadku zamontować drzwi ponieważ zostaje mi po 5cm z każdej strony icon_sad.gif Nie za dużo na piankę?? Może ktoś zetknął się z takim problemem



Zamów sobie drzwi na miarę np. z dębu u stolarza i po problemie icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Zamów sobie drzwi na miarę np. z dębu u stolarza i po problemie icon_smile.gif


To byłoby najlepsze rozwiązanie, ale - jak się domyślam - drzwi z ościeżnicą JUŻ są, albo nie mogą być szersze o te 10 cm icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

To byłoby najlepsze rozwiązanie, ale - jak się domyślam - drzwi z ościeżnicą JUŻ są, albo nie mogą być szersze o te 10 cm icon_sad.gif



Niech zwróci lub odsprzeda drzwi .Drzwi wejściowe powinny być nieco większe od typowych wymiarów .Drzwi na zamówienie to najlepsze rozwiązanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...