Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Z czego zbudowany jest kominek? Wkłady i kasety kominkowe wykonywane są z żeliwa, stali lub cegły szamotowej, czyli materiałów odpornych na korozję, wysoką temperaturę i gwałtowne jej zmiany oraz dobrze akumulujących ciepło.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/344-budowa-kominka

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawca
Nie dławi się powietrza dolotowego, gdyż bedzie wtedy zasysane z pomieszczenia.Szyber na dolotowym powietrzu służy jedynie do zamykania prześwitu rury w celu zminimalizowania strat ciepła, gdy kominek nie pali.Do regulacji wielkości plomienia stosować szyber na odlocie spalin, minimalnie dławiąc...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesiące temu...
Chyba, że wkład zasilany jest powietrzem z zewnątrz. W moim wkładzie (nietanim) nie ma szybra i początkowo wydawało mi się to jakąś ułomnością, ale kiedy w praktyce przekonałem sie że wszystko działa dobrze, to cóż . . . po co komplikować coś co działa w sposób zadowalający. Jest przepustnica na kanale doprowadzającym powietrze z zewnątrz bezpośrednio do wnętrza wkładu, ale w praktyce może ona być cały czas otwarta..
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata temu...
Gość Michał
Do "znawcy":
Kiedy wkład jest szczelny (ma zamkniętą komorę spalania) to powietrze do paleniska dochodzi tylko z dolotu dedykowanego. Jak przymykasz przepustnicę na dolocie to zmniejszasz dopływ tlenu. Oczywiście warto przymknąć gdy się nie pali, ale to NIE JEST jego zasadnicza funkcja.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...