Skocz do zawartości

Jak sie zabrac za budowe domu - papiery


Recommended Posts

Kupilem dzialke 1600mkw blisko centrum w miescie 120 tys mieszkancow. Moj problem jest taki ze jeszcze jestem za granica ,ale niedlugo wracam i chcial bym przez ten czas co mnie nie ma pozalatwiac wszystkie papiery tak,aby po powrocie rozpoczac budowe. Jesli ktos jest w stanie opisac mi w punktach co powinienem zalatwic, a na co dlugo sie czeka tzn na jakie pozwolenia. Czy powinienem miec najpierw projekt domu ktory chce wybudowac ,a potem zalatwiac wszystko ,czy nie. Prosze o odpowiedz.

Z gory dziekuje.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Po pierwsze musisz uzyskać wypis z planu przestrzennego zagospodarowania, a jeśli takiego nie ma warunki zabudowy i zagospodarowania przestrzennego terenu. W tym dokumencie będzie napisane co i jak możesz postawić na swojej działce, jak z niej wyjechać na drogę publiczną, jak odprowadzić ścieki, czy uzgodnić projekt z konserwatorem zabytków lub archeologiem, etc.
Potem dopiero możesz szukać projektu gotowego lub indywidualnego.
Resztę uzgodnień powinien załatwić architekt w ramach opracowania projektu - nie zawracaj sobie tym głowy, szkoda czasu i nerwów. Skup się na znalezieniu dobrego architekta, niektórzy potrafią uzyskać pozwolenie na budowę w ciągu kilku dni.
Ja niestety trafiłem ostatnio na architekta, który dostał ode mnie WSZYSTKIE WYMAGANE dokumenty i uzgodniena, a pomimo to pozwolenie na budowę przyniósł mi po CZTERECH MIESIĄCACH !!!! (architekt z Wrocławia, budowa poza miastem - pozwolenie ze Starostwa Powiatowego we Wrocławiu - czas oczekiwania na pozwolenie ok. tygodnia). Przez ten cały czas unikał kontaktu, nie odbierał telefonu, wyjechał na urlop, totalnie mnie olewał!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...