Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nieszczelna rura pod podsadzką podłogi


Recommended Posts

Witam ! mam wielki problem a mianowicie nieszczelna rura pod podsadzką podłogi . Rury są miedziane w otulinach i styropianie . Zaczeło się tym ze zaczeło kapać w 4 miejscach wodą z ogrzewania na suficie w piwnicy . W jednym miejscu gdzie było podejrzenie w kuchni - wyciełem kafelke okazało się ze to nie tam bo napełniłem rury i kapało nadal w tych samych miejscach a tam gdzie wyciełem było sucho i nic nie widać . Woda pewnie musi lecieć po styropianie , styropian 2x5 [cm] jako ocieplenie stropu . Jak mam zlokalizować w którym miejscu jest nieszczelność ?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak mam zlokalizować w którym miejscu jest nieszczelność ?


Nasi znajomi tez mieli taki problem, wynajeli za bajońskie pieniądze jakąś firmę z kamerą, która miała zlokalizować przeciek, ale nie udało się.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Bronek497 jak widzisz wszyscy poprzedni "doradcy" doradzali Tobie: wypruj instalację i połóż ją na nowo, ale podejrzewam, że żaden z nich nie miał takiej usterki u siebie.
Ja podpowiem Tobie co innego.
Przede wszystkim nie przejmuj się, nie Ciebie pierwszego to spotkało i nie ma takiej dziury której nie można załatać.
O ile to możliwe postaraj się wydzielić uszkodzony odcinek rury, przy grzejniku to nie problem ale może z drugiej strony gdzieś do czegoś jest ona podłączona. Jeżeli w ścianie trójnikiem do pionu to też nie problem. Ważne, że do rury jest dostęp od strony grzejnika.
A ponieważ pora już dość późna i nie chcę mi się pisać bo wywód byłby długi to zadzwoń do mnie to powiem Ci co masz zrobić dalej : 502-513-736
pozdrawiam.
Witold Jabłoński
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim przystąpicie do rozwalania domu warto chyba spróbować środków do uszczelniania instalacji miedzianych. Wlewa się je do instalacji, krążą tam jakiś czas i uszczelniają. Dość skuteczne.
Są do nabycia w każdej większej hurtowni instalacyjnej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...