Skocz do zawartości

oblicówka z kamienia od podstaw


Recommended Posts

Planuję wykonać elewację z połączenia kamienia i drewna.
Dom zbudowany jest z betonowych fundamentów i cegły max - W połowie podpiwniczony.
Do wysokości około 1m-1,2m chcę zrobić oblicówkę z kamienia, powyżej niej wykonać rusztowanie i przykręcić deski.
Pod deski chcę zrobić rusztowanie z ociepleniem: Łata grubości 10cm, wełna grubości 10cm, folia,
kontrłata grubości 2cm i deski.
Pierwszym jednak etapem bdzie odkopanie fundamentów i zrobienie izolacji powiązanej z odwodnieniem i przygotowanie oblicówki.
Najchętniej wykorzystałbym taką technologię, która pozwoli mi ocieplić podpiwniczone ściany a zarazem będzie wstępnym podkładem pod kamień.
Tutaj chciałbym jak najwięcej dowiedzieć się na ten temat:
- Jak przygotować podłoże pod kamień? Czy wykonywać izolacje termiczną i kłaść cienki kamień elewacyjny, czy może nie robić izolacji i murować gruby kamień?
- Czy pod oblicówkę kamienną wykonywać jakiś fundament wzmacniający? Jaki?
- Czy oblicówka powinna być schowana pod deskami czy wystawać ponad?
- Jak ewenwtualnie powinna wyglądać kontrukcja izloacji termicznej pod kamień dekoracyjny?
Czy iść w stronę styropianu kołkowanego i siatki szkalnej lub zbrojenia,
czy iść w stronę styroduru (czy mógłbym kleić bezpośrednio do niego?),
czy może konstrukcja z płyt wiórowych przykręconych do ściany i na to jakiś klej?
- Jak powinna wyglądać wentylacja takiej ściany?
- Jaki rodzaj folii pod deski? - wysokoparoprzepuszczalna?, wiatroizolacyjna? (spotykam się ze sprzecznymi informacjami)
- Czy ścianę pod kamień i sam kamień czymś zakonserwować?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...