Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio odwiedziłam znajomych, których córeczka (7 lat, jest moją chrześnicą) zaczęła ćwiczyć gimnastykę akrobatyczną. Mała śmiga saltami i fikołkami, aż miło popatrzeć. Pomyślałam, że mają oni duży ogród więc kupiłabym małej trampolinę, na której mogłaby ćwiczyć. Nie wiecie gdzie kupię naprawdę dobre i profesjonalne trampoliny do ćwiczeń? Czy może takie się nie różnią niczym od tych do zabawy tylko? Polećcie coś proszę icon_smile.gif
Link do komentarza
No cóż mogę powiedzieć trampolina bardzo fajna sprawa dzieci na pewno będą zachwycone taką zabawą. Przyznam szczerze, że tak średnio znam się na tego typu rzeczach, ale może jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć zajrzyj na tą stronę www.trampolina.org tam powinnaś znaleźć odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania;)
Możesz zobaczyć jak na trampolinie, ćwiczyć pooglądać zdjęcia, dowiedzieć się, kto trampoliny produkuje;)
Link do komentarza
Oj ja też sama bym sobie poskakała. bo nie tylko to jest bardzo fajna zabawa, ale można też nieźle się na tym sprzęcie zmęczyć.
Na tej stronie o której wcześniej pisałam widziałam filmik, gdzie można w świetny sposób wykorzystać trampolinę.
Dlatego jestem zdania, że taka trampolina może być super zabawą, dla dzieci i dla dorosłych, ale też może być pomocna jeśli chce się popracować nad sylwetkąicon_wink.gif
Link do komentarza
Cegła dzięki za podanie linka icon_smile.gif Już wybrałam trampolinę i teraz czekam na przesyłkę. Kupiłam trampolinę z siatką zabezpieczającą, pan ze sklepu zapewniał, że do ćwiczenia gimnatyski przez dzieciaka siatka będzie wystarczającym zabezpieczeniem. Sama już się nie mogę doczekać jak dam to Karolince i będę mogła sama sobie poskakać icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

[...]Sama już się nie mogę doczekać jak dam to Karolince i będę mogła sama sobie poskakać icon_wink.gif


Jeśli zamówiłaś taką trampolinę, jaka jest wna stronie z linku podanego przez cegłę, to raczej nie poskaczesz icon_sad.gif , no chyba, że jesteś tak filigranowa, że Twoja waga nie przekracza 45 kg icon_biggrin.gif
Jeśli tak, to życzę miłej zabawy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
jeśli mogę trochę dziegciu... u naszego przyjaciela na parapetówie batuta stała w ogrodzie. dwóch z 5 skaczących dorosłych wylądowało w gipsie. zaznaczam od razu że panowie mieli w czubie i trampolina nie miała zabezpieczającej siatki niemniej jednak trzeba bardzo zwracac uwagę jak jest wykonana. przede wszystkim żeby dziecko nie mogło sobie zrobić krzywdy o stelaż i sprężyny naciągające.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Tak namiot jest naprawde super, Jest Najlepszym urządzeniem na plac zabaw i do ogrodu. A w szczególności trampolina z siatką ochronną oraz namiotem. Mamy taka w swoim ogrodzie i jest naprawdę super dla dzieci jak i dla nas. Moja trampolina ma 460 cm średnicy i wchodzimy na nią cała rodziną. Dzieciaki potrafią spędzić na niej 24 godziny bo czasem też w niej biwakujemy pod namiotem. A w okresie do Maja do czerwca raczej nie ma dnia kiedy nie była by używana. ( wyjątki zła pogoda, choć i tak dzieci czasem siedzą pod namiotem).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Tego typu trampoliny na pewno powinny mieć siatkę ochronną, szczególnie jeżeli będą z niej korzystać dzieci. Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł. Jeżeli ma się miejsce w ogrodzie to spokojnie można taką postawić i bardzo dobrze się bawić. Chociaż na pewno trzeba dokładnie przemyśleć w kontekście bezpieczeństwa, bo jednak o wypadek nie trudno.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gość www.Mat24h.pl
Uważam że każda trampolina ma podane w instrukcji jaką ma maksymalną wytrzymałość. To nie są sprzęty robione ze stali!! Przed skakaniem z kilkoma osobami jednocześnie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą icon_smile.gif
Co do zabezpieczeń, najlepiej siatka wewnętrzna taka jak tu:

Owszem, są minusy - pole do skakania jest mniejsze. Jednak dziecko nie wpadnie w sprężyny podczas skakania. A to ważne prawda?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Owszem, są minusy - pole do skakania jest mniejsze. Jednak dziecko nie wpadnie w sprężyny podczas skakania. A to ważne prawda?



To fakt, dla dzieci tylko trampoliny z siatką i koniecznie wewnętrzną. uważny dorosły może się zastanowić nad zewnętrzną, która daje większą przestrzeń, a przy odpowiednim skakaniu wcale nie musi być niebezpieczna. ale dziecko tylko na wewnętrzną bym wpuścił, bo maluchy szalejąc na stówę zapomną że mają unikać miejsca w pobliżu sprężyn. a cczasem też niechcący

zanim zajrzycie na strony konkretnych sklepów przeczytajcie jakiś poradnik. nie ma tego zbyt dużo, ale jest. np. http://przarty.blogspot.com/2012/03/jaka-t...my-rodzaje.html. na fotkach można podejrzeć niektóre rozwiązania

a wśród sklepów są nie tylko ten wspomniany. wujek duże G podpowiada więcej
http://www.trampolinyogrodowe.pl/
http://www.trampolina-z-siatka.pl/
i jeszcze taki, ale to trzeba mieć więcej kasy przeznaczone. wykonanie bez porównania, ale ceny ok 1000-1400 zł:
http://www.trampolinyfuntek.pl/
Link do komentarza
Rok temu na komunie kupiłam córci trampolinę z siatką zewnętrzną. SPORA...470cm średnicy.
Dzieciaki z sąsiedztwa przychodzą do nas na działkę poskakać, czasem jest ich tak dużo i w różnym wieku, ze trzeba pilnować, żeby się nie "pozabijały".

Generalnie wygląda to tak, że dzieci tak do 5-6 roku życia wchodzą po 4 sztuki, 6-11 lat po 3, a starze to już po 2.
Małych dzieci trzeba jednak pilnować /zwłaszcza obcych/ Moją Trójcę puszczam samych i nie ma problemu wiek odpowiednio 8, 10 i 13lat.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

.... jeszcze taki, ale to trzeba mieć więcej kasy przeznaczone. wykonanie bez porównania, ale ceny ok 1000-1400 zł:
http://www.trampolinyfuntek.pl/



Niestety ten sklep wcale nie oferuje aż tak dobrego stosunku ceny do jakości.

Jeśli ktoś jest zainteresowany porządnymi trampolinami to zdecydowanie odradzam promocje i okazje (np: większość ofert z allegro) trzeba też uważać na oferty marketów budowalanych, choć tam przynajmniej można je obejrzeć.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Lepiej dołożyć parę złotych i kupić porządna trampolinę, dobrze zabezpieczoną, bo gdy do naszego dziecka przyjdą znajomi i wybiorą się na trampolinę poskakać to przynajmniej będziemy mieli pewność, że nic im się nie stanie. Sąsiad kupił trampolinę za ok 900 zł i okazało się że bardzo szybko siatka zabezpieczająca się porozrywała i teraz problem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam Temat może leciwy ale sam szukam obecnie trampoliny dla 7 letniej córki. Upatrzyłem sobie trampolinę o średnicy 305 cm z siatką wewnętrzną. Miałem okazję widzieć taką trampolinę podczas użytkowania na festynie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif i po takiej eksploatacji zdobyła moje zaufanie. Problem mam tylko w tym że nie wiem jak trampoliny zachowują się podczas praktycznie kilku miesięcznego oddziaływania warunków atmosferycznych. Czy nie rdzewieją oraz jak zachowuję się maty. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Lepiej dołożyć parę złotych i kupić porządna trampolinę, dobrze zabezpieczoną, bo gdy do naszego dziecka przyjdą znajomi i wybiorą się na trampolinę poskakać to przynajmniej będziemy mieli pewność, że nic im się nie stanie. Sąsiad kupił trampolinę za ok 900 zł i okazało się że bardzo szybko siatka zabezpieczająca się porozrywała i teraz problem.



Sama siatkę do niektórych typów trampolin można dokupić, czasami ich konstrukcja nie różni się znacznie i da się dobrać siatkę od innego modelu. Jednak zakup samej siatki to niestety nie jest mały wydatek ale zawsze mniejszy niż całej nowej trampoliny. Prawda jest taka jak napisał Robert, zakup tańszej trampoliny lubi się mścić na użytkowniku. Same siatki można dostać w niewielu sklepach, bo te zazwyczaj wolą sprzedać nową trampolinę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...