Skocz do zawartości

VICTORIA GLZ-31/ Studio Atrium


Recommended Posts

victoria- prosty, niedrogi domek, myśle że może wyjść w graniach 300-350 tys pod klucz. Ma wady- dla mnie na parterze za mało przestrzeni, za bardzo pozamykane wszystko. Na pietrze garderoba jest przy najmniejszym pokoju (ja mam przy największym- przy naszej sypialni). I niewykorzystana przestrzeń nad garażem- może warto jednak ją wykorzytsać?
Link do komentarza
Cytat

victoria- prosty, niedrogi domek, myśle że może wyjść w graniach 300-350 tys pod klucz. Ma wady- dla mnie na parterze za mało przestrzeni, za bardzo pozamykane wszystko. Na pietrze garderoba jest przy najmniejszym pokoju (ja mam przy największym- przy naszej sypialni). I niewykorzystana przestrzeń nad garażem- może warto jednak ją wykorzytsać?



Witam,

Sam zastanawiam się nad budową tego domu. Właśnie jest wycenieny przez kosztorysanta.
Lepszą funkcjonalnie modyfikacją jest wersja II tego projektu. Tu podasze jest lepiej rozplanowane a do tego po małych modyfikacjach typu powiększenie pomieszczenia gospodarczego i garażu pokój na górze robi się całkiem przyzwoity (12-14m2). Można też zrobić garderobę obok schodów - w przestrzeni które teraz jest otwartym korytazem.
Ja planuje również likwidację lukarn i balkonu - ograniczenie kosztów, prostrza bryła.
Dodatkowo co do parteru to u siebie raczej nie będę wydział dodatkowego pokoju, wówczas mamy spory salon (szczególnie że mam wejście na działkę od południa i w ten sposób maksymalnie otwieram go na słońce).
Co dodatkowo - przejście pomiędzy garażem a wiatrołapem, brak przejścia pomiedzy kuchnią a p. gospodarczym, za to wydzielenie spiżarni z przestrzeni kuchni (nie potrzebuje kuchni 15m2, za to w spiżarni mogę lepiej zroganizować przestrzeń do przechowywania),
Ponadto można zastanowić się nad zmianą kierunku schodów, wówczas mamy przestrzeń pod schodami sasiadującą z wiatrołapem i można tam zrobic podręczną garderobę dostępną właśnie z wiatrołapu - spora przestrzeń na kurtki i buty

Wówczas mamy dom którego przstrzeń wykorzystana jest dość optymalnie.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość gawel
Cytat

nie za wiele Ci doradze , bo budowa dopiero przede mna i bedzie to sporo wieksza parterówka z dachem dwuspadowym, ale pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to bardzo mały garaż. Według mnie powinien miec minimum 24 m2



Generalnie projekt jest fajny, ale:
+ mała powierzchnia komunikacji
+ 6 pokoi
- nieco zachwiane proporcje parteru, wygląda on jak dobudówka do garażu,
+/- przydałaby się jakaś spiżarnia
- ta kotłownia jeżeli byłaby na paliwo stałe to bardzo kiepsko dostępna ileś razy trzeba będzie do niej zajść dziennie
- zdecydowałbym się na garaż na 2 auta (mam na jedno icon_sad.gif )

Widziałem zrealizowany taki domek http://poczta.onet.pl/folder_d.html#1269767565697 jest jakby metrażowo mniejszy ale w realu bardzo przestronny można zamówić kilka wariantów największy to chyba ze ścianą kolankową + 2G

Link do komentarza
witam,
dzięki za odp
Cytat

Generalnie projekt jest fajny, ale:
+ mała powierzchnia komunikacji
+ 6 pokoi
- nieco zachwiane proporcje parteru, wygląda on jak dobudówka do garażu,
+/- przydałaby się jakaś spiżarnia
- ta kotłownia jeżeli byłaby na paliwo stałe to bardzo kiepsko dostępna ileś razy trzeba będzie do niej zajść dziennie
- zdecydowałbym się na garaż na 2 auta (mam na jedno icon_sad.gif )

Widziałem zrealizowany taki domek http://poczta.onet.pl/folder_d.html#1269767565697 jest jakby metrażowo mniejszy ale w realu bardzo przestronny można zamówić kilka wariantów największy to chyba ze ścianą kolankową + 2G


co do spiżarni-kuchnia jest dość duża więc zakładam że się zmieścimy
jeśli parter już wygląda jak dobudówka do garażu to co w przypadku garażu na 2 auta?-byłoby jeszcze gorzej
co do dostępu do kotłowni-faktycznie trochę spacerku...
ale to trochę ruchu dla zdrowia i bałagan jest z dala od części mieszkalnej
jak klikam ten link to mi sie logowanie do onet poczty włącza icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

już poprawiam link http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=71&a=156 sorry to jest projekt słoneczko z horyzontu. Codo spiżarni to trzymam tam ziemniaki, słoiki z przetworami, upieczone ciasto i garnki z jedzeniem w przypadku dużej ilości gości


spiżarnia fajna rzecz i właściwie w tym "moim"projekcie da się to zrobić tak jak w "słoneczku"
dzięki za radę-przemyśle to i pewnie tak będzie
Milaczek ze spiżarnią icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...