Skocz do zawartości

Odchudzanie


Recommended Posts

pierwszy raz robiłem
no właśnie paradoksalnie wcale nie miałem dużo roboty, ale tylko dlatego że mam Thermomixa (starego bo starego, ale mam)
poleciałem trochę po bandzie - najpierw zmieliłem siemie lniane i wiórki kokosowe na mąkę, potem wrzuciłem wszystkie składniki i się zmieliło i wymieszało. Potem tylko do foremki i do piekarnika
wyszło tak:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
jadłem dzisiaj 2 kanapki i szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na to - jutro spróbuję
ale autor bloga pisze o tym w komentarzu pod przepisem
Cytat

Chleb składający się z tylu jaj będzie miał delikatny posmak omletu, szczególnie na dnie, gdy będzie za wilgotne ciasto, ale dobrze odciskając cukinię i dodając intensywnych przypraw (oregano, bazylia, suszona cebula, suszone pomidory…) można ten smak skutecznie zagłuszyć.



faktycznie, spód jest delikatny - no ale ja nic nie odciskałem(tak jak jest w przepisie)
jajka są bardzo ważnym składnikiem mojej diety, więc dla mnie to żaden problem
Link do komentarza
Daj spokój z tabletkami. Pij rano co najmniej 1 szklankę wody przegotowanej z cytryną. Ogranicz chleb (biały całkiem), wyeliminuj żywność przetworzoną.
Dieta powinna się składać w większości z warzyw, ja jem też dużo soczewicy, kaszy.
No i bardzo ważne, jedz 5 razy dziennie - nie najadając się.
Zrób wszystkie badania tarczycy.
Ruch oczywiście też musi być, niekoniecznie trzeba się forsować. Wystarczą szybkie spacery, pływanie.

Cytat

Pytanie może odbiega od ogólnego tematu forum, ale myślę, że wprowadzam go w odpowiednią kategorię.

Chodzi mi o preparat na odchudzanie. Mam nadzieję, że nie tylko panowie są obecni na tym forum, dlatego głównie pytanie dotyczy pań.
Koleżanka polecała mi preparat Chitinin, na bazie chitosanu czy któraś z was próbowała? lub może jakiś Pan próbował w co wątpię icon_smile.gif
Może to dosyć krępujący temat, jednak zdecydowałam się na szukanie porad.
Z góry dziękuję pozdrawiam


Link do komentarza
Cytat

Daj spokój z tabletkami. Pij rano co najmniej 1 szklankę wody przegotowanej z cytryną. Ogranicz chleb (biały całkiem), wyeliminuj żywność przetworzoną.
Dieta powinna się składać w większości z warzyw, ja jem też dużo soczewicy, kaszy.
No i bardzo ważne, jedz 5 razy dziennie - nie najadając się.
Zrób wszystkie badania tarczycy.
Ruch oczywiście też musi być, niekoniecznie trzeba się forsować. Wystarczą szybkie spacery, pływanie.


a ja ostatnio serwuję sobie pierwszorzędną słoninę soloną z czosnkiem , może być ??aha słonina pochodzi od ludzi spod Lipska ......podlaskiego oczywiście
Link do komentarza
Cytat

Daj spokój z tabletkami. Pij rano co najmniej 1 szklankę wody przegotowanej z cytryną. Ogranicz chleb (biały całkiem), wyeliminuj żywność przetworzoną.
Dieta powinna się składać w większości z warzyw, ja jem też dużo soczewicy, kaszy.
No i bardzo ważne, jedz 5 razy dziennie - nie najadając się.
Zrób wszystkie badania tarczycy.
Ruch oczywiście też musi być, niekoniecznie trzeba się forsować. Wystarczą szybkie spacery, pływanie.



A ja rano zalecałbym na czczo łyżkę stołową oliwy. Bardzo dobrej oliwy. Stosowałem taki początek dnia dawno temu, niemal przez dwa lata. Bardzo dobrze się czułem i nie przybierałem na wadze, a jadałem dość różnie, bo nie chciało mi się codziennie gotować.


Cytat

a ja ostatnio serwuję sobie pierwszorzędną słoninę soloną z czosnkiem , może być ??aha słonina pochodzi od ludzi spod Lipska ......podlaskiego oczywiście


Też dobrze, ale ja wolałbym słoninę wieprzową i to wyłacznie z ras tłuszczowo - miesnych, które już prawie zanikły. Jeszcze na Ukrainie można je znaleźć.
Link do komentarza
Cytat

Zeżarłam właśnie całą tabliczkę czekolady, a w zapasie są jeszcze biszkopty z planem pochłonięcia.
Nie ma to jak porządny stresik...
Dietę pewnie w najbliższym czasie trafi szlag i ponownie nastąpi wstręt do jedzenia, bo na ćwiczenia to i siły, i chęci niet...
Wybaczcie, jeśli nie dotrzymam kroku...



Tak jak napisałam w innym miejscu - "poleż" chwilę, odpocznij, przeżyj emocje świadomie.
A jutro wstań i walcz ...
Link do komentarza
Cytat

Taaa...jutro powalczę ze znalezieniem fizykoterapii na kasę chorych /bo prywatnych jest od groma/ a pojutrze z Młodą na zabiegowym, bo żelaztwo ma w końcu wylecieć.

Se chyba wszystko w tym tygodniu odpuszczę...



Według mnie to Ty nie powinnaś się odchudzać wcale, bo widziałam Cię na fotach - i nie bardzo widziałam, że coś zrzucać powinnaś icon_wink.gif


Newsy - waga pół kilo mniej , a ja widzę pierwsze efekty - jeansy zrobiły się "w sam raz" , nie muszę się w nie wbijać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Sadełko na brzusiu się odkłada.
Od dziecka mam z tym problem, a weszłam na wagę u kuliżanki... icon_eek.gif
W ciągu trzech miesiecy przybyło 10kg!!!
Owszem, to zasługa tego, że w końcu zaczęłam w ogóle jeść. Efekt jojo się załączył.
Choć w sumie w pasku dwie dziurki luźniej musze się zapinać. Na fotach jestem z tego "najlepszego" okresu, i tak w sumie wiele więcej po mnie nie widać, ale wtedy lepiej się czułam. No i kondycyjnie chcę się poprawić przed wymarszami w góry.

Dziś mały fitness mam już za sobą... pół godziny odśnieżania mokrego, topniejącego, białego... pot po doopie się lał icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Sadełko na brzusiu się odkłada.
Od dziecka mam z tym problem



Tak, znam to .... mam budowę "jabłko" ... masakra. Doopa jak szczypiorek , za to na brzuchu i pleckach ślicznie się odkłada jeśli się zaniedbam ... co prawda walory wtedy też rosną , ale na co radość z walorów grubej babie ?! icon_lol.gif

Cytat

Dziś mały fitness mam już za sobą... pół godziny odśnieżania mokrego, topniejącego, białego... pot po doopie się lał icon_wink.gif



Nadal nie mogę zmobilizować się do ruchu .... lenistwo wrodzone przeze mnie chyba przemawia icon_redface.gif
Link do komentarza
Wiesz... ja też mam problemy... no leniwus pospolitus...
Ale całkiem niezłym argumentem jest fakt, że potem spokojnie zasypiam.
Więc harce uprawiam późnym wieczorem /żeby nie powiedzieć nocą icon_mrgreen.gif /
Najgorzej jest zacząć. Czsem nawet jak się porozkładam i przebiorę, to się zmuszam, żeby doopę ruszyć.
A jak się zacznie, i powoli wchodzą ćwiczenia z pamięci, to już jest ok.
Link do komentarza
Gratuluję...
Mnie jakoś skrzydła opadły... na razie...
Ale musli co rano jem i zaczął się żołądek przyzwyczajać do tego musli chyba, bo sam woła o papu, jak nigdy przedtem.

Ogólnie sobotę miałam wyjazdową, więc tylko dwa posiłki były /musli na śniadanko a na obiad schabowe z pyrami bez tłuszczu i sałatką z pomidora, ogórka, mozzarelli i odrobiną śmietany z mlekiem/ + kilka kęsów sznycla od dzieciaków wieczorem
Sałatka dzieciom nie podeszła, bo z pomidorem, więc została na śniadanie dnia następnego + trawa, potem rosół i duuużo makaronu, podwieczorek owocowy...jabłka i pomarańcze po 2 szt. Było jakieś podjadanie, bo organizm widać braki z dnia poprzedniego nadrabiał...mozzarelka, rodzynki...kolacja jajecznica, oczywiście bez chleba.

poniedziałek i wtorek do bani, więc nie piszemy o 3 paczkach biszkoptów, czekoladzie i zapiekance makaronowej z sosem serowym.
Dziś musli, zapiekanka, bo została od wczoraj i 2 pomarańcze... zaraz idę sałatkę z mozzarellą i pomidorami robić...co potem...nie wiem...

Ćwiczeń od niedzieli brak...nie mam motywacji/siły...
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Garnuszek żony i teściowej nie pomaga.[...]
Co tu robić...



W pierwszej chwili zrozumiałem, że teściowa też jest karmiona przez Twoją żonę i też przytyć nie może - tzn., że teściowej nie pomaga przytyć ...

A co tu robić? Cieszyć się, że tak jest, no chyba, że każdy mocniejszy poryw wiatru rzuca Tobą o latarnie, to wtedy tylko hantle w kieszenie i tak chodzić...

Albo połączyć oba garnuszki, ale tylko kulinarnie.
Link do komentarza
Cytat

W pierwszej chwili zrozumiałem, że teściowa też jest karmiona przez Twoją żonę i też przytyć nie może - tzn., że teściowej nie pomaga przytyć ...

A co tu robić? Cieszyć się, że tak jest, no chyba, że każdy mocniejszy poryw wiatru rzuca Tobą o latarnie, to wtedy tylko hantle w kieszenie i tak chodzić...

Albo połączyć oba garnuszki, ale tylko kulinarnie.


Nie icon_biggrin.gif. Teściowa gotuje osobno. Na szczęście w naszej szerokości geograficznej, te wiatry jeszcze nie są aż tak silne. Czasami się na wietrze się lekko zatoczę i nie wynika to bynajmniej z upojenia alkoholowego:)
Link do komentarza
O ruchu ....
Ufffff.... 2 godziny intensywnych porządków włącznie z odkurzaniem i myciem podłóg - potem tańce ... ok, mogę trzasnąć ze 3 piwa dziś icon_biggrin.gif
Jutro za to chyba będę łazić po górach icon_eek.gif , zostałam zaproszona na łażenie - w sumie to będzie mój pierwszy prawdziwy szlak icon_rolleyes.gif ... trzymajcie kciuki cobym na zawał nie padła icon_lol.gif
Link do komentarza
Aśśśię Ci udało...w góry se podreptać idzie....
Ja jutro wokół gór zaprzęgiem konnym będę śmigać icon_mrgreen.gif

A tak z przyziemności... mam wrażenie, że puchnę w oczach... ciągle głodna jestem i zmęczona... icon_confused.gif
Czyżby reakcja stresowa się załączyła...?
Nie widzi mi się to...
Chyba przejdę na same owoce, warzywa, filety na parze i chude zupki... icon_confused.gif

Jakieś rady, jak pokonać wilczy apetyt? Edytowano przez Afrodytaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Aśśśię Ci udało...w góry se podreptać idzie....



Właśnie mi dzwonili potwierdzić... japierdziele, mam nadzieję że wrócę w jednym kawałku , jeszcze po dzisiejszych baletach icon_rolleyes.gif icon_redface.gif

Cytat

Ja jutro wokół gór zaprzęgiem konnym będę śmigać icon_mrgreen.gif

A tak z przyziemności... mam wrażenie, że puchnę w oczach... ciągle głodna jestem i zmęczona... icon_confused.gif
Czyżby reakcja stresowa się załączyła...?
Nie widzi mi się to...
Chyba przejdę na same owoce, warzywa, filety na parze i chude zupki... icon_confused.gif

Jakieś rady, jak pokonać wilczy apetyt?



Błonnik coś słyszałam, że pęcznieje i zapycha ... chrom niby niweluje apetyt na słodkie. A tak naprawdę wszystko siedzi w psychice, tam trzeba działać icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

u mnie spada kurde ale jest ciężko



Jest ciężko ... bo ogólnie prowadząc intensywny tryb życia (także weekendowego) trudno jest o konsekwencję i systematyczność.

No ale u mnie 1 kg mniej. Przez kilka dni waga nie chciała się ruszyć, ale dziś ostatecznie zmieniła zdanie icon_lol.gif
W sumie to już 5 kilo mniej :yahoo:

Aaaaa, wlazłam wczoraj w zajeb....znaczy rewelacyjne przecierane jeansy, które kiedyś kupiłam , ubrałam raz i doopa mi potem nie właziła. Teraz już włazi icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Hellou... pokonuję wilczy apetyt...
Parę dni temu zanabyłam słodki groszek na podjadanie w razie potrzeby /staram się nie podżerać, ale po ubiegłym tygodniu to siebie pewna nie jestem/ i dwa kilo marchwi.
Co rano minerałki, porcje żarciowe powoli udaje się zmniejszać.
O dziwo... groszek i marchweka, na świeżo chrupane, nieźle trzymają icon_biggrin.gif

Ćwiczenia jakoś leżą odłogiem, a mimo tego brzusio opadł.
Chyba po tej reakcji w zeszłym tygodniu, teraz normalnieje.

Za to trener osobisty zapowiedział się z wizytą kontrolną... będzie wycisk...
Link do komentarza
Cytat

Czeee...
Zanabyłam nowy sprzęt motywujący...chyba sie polubimy icon_wink.gif
Nazywa się... waga icon_mrgreen.gif
Już po kilku dniach pokazuje 2kg mniej icon_mrgreen.gif
Biorąc pod uwagę poprzednie zawirowania żarłoczne, nie znam wagi wyjściowej, ale na cztery dni 2kg mniej to raczej jeszcze spadek wagi po poprzednim obrzarstwie...
Ale i tak cieszy icon_mrgreen.gif



Ja mam dwie wagi.Jedna pokazuje o 2 kg mniej od drugiej.Nie muszę chyba dodawać że ta która pokazuje mniej jest "własnością" małżonki.
Ale i ja mam z niej pożytek.Gdy chcę się zmobilizować to ważę się na pokazującej więcej.A gdy waga "stoi" to ważę się na pokazującej mniej i widzę efekty ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...