Skocz do zawartości

Odchudzanie


Recommended Posts

Cytat

To na samej kapuściance powinnaś to zrzucić.



taaaa ... sama kapuścianka to jest wieczorem kiedy mnie głód napada niemożebny .... wtedy litrami bym wciągała icon_lol.gif
a w ciągu dnia jak mi się zdarzy odwiedzić rodzicielkę jak dziś, to mnie nafutrują tym co mają ... dziś wciągłam gołąbka - ale na pocieszenie: bez sosu - jakieś 200 kcal icon_lol.gif
czyli u mnie to jest taka jakby pseudokapuścianka :hahaha2:
dobre i tyle, bo ta zupa nie ma prawie wcale kcal - więc wieczorem mogę zażerać bez wyrzutów ... zamiast chipsów i czekolady jak dotąd icon_lol.gif
kilo w dół póki co... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Sandra - mam jeszcze jedną prośbę, napisz proszę jak wyglądał Twój dzienny, przykładowy jadłospis icon_smile.gif



Śniadanie bułka grahamka z sałatą, wędliną, pomidorem, ogórkiem, szczypiorkiem
II śniadanie banan+jogurt naturalny z łyżką miodu
obiad warzywa na patelnię z gotowaną piersią, bądź same bądź z kotletem bez panierki, albo makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem
podwieczorek płatki na mleku, jakiś owoc, bądź na słodko zmiksowany banan z truskawkami polany rozpuszczoną gorzką czekoladą (pychota)
kolacja często to co na śniadanie, czyli jakaś kanapka z razowego pieczywa

Do tego 2 l wody dziennie, kawa i herbata bez cukru.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
chyba , Aga oszalałaś icon_eek.gif
8 kilo? Ty zawsze jak patyczak ... nie sądzę, żebyś aż tyle miała "nad" ... icon_rolleyes.gif
a ja mam 3 tygodnie na to żeby się odpasztecić ... 4 do zrzucenia , chociaż do tych 60kg ...
to co , może też dukan ?
raźniej by było ... jeno ten nabiał mnie odrzuca na samo przypomnienie ...
ale nic to , może dam radę.... icon_rolleyes.gif
dziś trza zakupy do diety poczynić w takim razie ...
Link do komentarza
Cytat

8 kilo? Ty zawsze jak patyczak ... nie sądzę, żebyś aż tyle miała "nad" ... icon_rolleyes.gif



8 to już taki idealny ideał icon_biggrin.gif no i niestety to prawda.. zapuściłam się aż strach.. icon_redface.gif

i od razu Cię uprzedzam.. będąc w Grecji, nie jedz tych wszystkich smakołyków ichniejszych, a zwłaszcza saganaki: pyyyyy...szny ser feta w panierce, usmażony w głębokim tłuszczu zalamka.jpg

a w Turcji nie jedzcie ichniejszych słodyczy... aż ociekają tłuszczem i cukrem icon_rolleyes.gif icon_evil.gif

no i mam teraz skutki uboczne urlopów... icon_neutral.gif icon_exclaim.gif icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

8 to już taki idealny ideał icon_biggrin.gif no i niestety to prawda.. zapuściłam się aż strach.. icon_redface.gif

i od razu Cię uprzedzam.. będąc w Grecji, nie jedz tych wszystkich smakołyków ichniejszych, a zwłaszcza saganaki: pyyyyy...szny ser feta w panierce, usmażony w głębokim tłuszczu zalamka.jpg

a w Turcji nie jedzcie ichniejszych słodyczy... aż ociekają tłuszczem i cukrem icon_rolleyes.gif icon_evil.gif

no i mam teraz skutki uboczne urlopów... icon_neutral.gif icon_exclaim.gif icon_redface.gif


no byleby guziczki się dopinały, a szczególnie ten ostatni, szósty...

którego ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.....
Link do komentarza
Cytat

no nic, to idę też się zważyć icon_biggrin.gif



niestety nie , nie bedzie mnie .... sie nawpierniczałam gotowanego bobu - noż kurde , gdzie jest moja słaba silna wola .... buuuu .... icon_redface.gif icon_cry.gif


Cytat

i od razu Cię uprzedzam.. będąc w Grecji, nie jedz tych wszystkich smakołyków ichniejszych, a zwłaszcza saganaki: pyyyyy...szny ser feta w panierce, usmażony w głębokim tłuszczu zalamka.jpg



weź mnie nie załamuj, kobito icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

weź mnie nie załamuj, kobito icon_rolleyes.gif



:bezradny: no, co poradzę.... z chudych rzeczy, to są krewetki.. ale w cieście.. podobnie, jak kalmary.. małże.. noo.. ośmiornica chuda jest.. toto można pakować do bólu.. Ala ja akurat nie cierpię owoców morza :bezradny:

Cytat

niestety nie , nie bedzie mnie .... sie nawpierniczałam gotowanego bobu - noż kurde , gdzie jest moja słaba silna wola .... buuuu .... icon_redface.gif icon_cry.gif



no, ale to wczoraj było.. od dzisiaj możesz zaczynać icon_biggrin.gif

ja miałam wczoraj jedno odstępstwo, o którym sobie przypomniałam po fakcie.. a mianowicie, koleżanka z pracy obroniła magistra i szampana postawiła.. dwie lampki czasłam rolleyes.gif

a dzisiaj mnie już druga koleżanka kusi chlebkiem, który upiekła wczoraj, ale twarda jestem.. icon_biggrin.gif na razie, póki co.. tfu, tfu.. dobrze idzie..
Link do komentarza
postanowione ... kupiłam po drodze serek wiejski light na śniadanie i trzy serki homo 0% .... dziś zrobię naleśniki dukanowskie z serem .... w domu mam wsjo co trza do bułki dukanowskiej, może mi sie zachce to zrobię jeszcze galaretę z cyckiem kuraka i jajkiem ... i jajek se nagotuję jakby mnie tak głód napadł coby było co wciągać...
czyli od dziś dukan pełną gębą... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ja mam do zrzutu 2 kg po urodzeniu mojego pierworodnego, niby mało,ale właśnie im mniej tym chyba gorzej icon_rolleyes.gif ...jakoś tak sie nie chce.....Tłumaczę sobie,ze to co zostało to zostało w ....cyckach icon_wink.gif Mam jakoś zakodowaną swoją wage w której się "dobrze widzę" i jak jest ciut więcej to zaraz narzekam na jakieś fałdki i "nawisy" tłuszczowe(mąż mówi że mam nierówno pod sufitem-ale tu pewnie ma rację!).Ale że juz dawno wróciłam do pracy, to może i wrócę do wagi icon_rolleyes.gif tylko te słodycze, które mój kolega z pracy uwielbia i ciągle nimi kusi... icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

tylko te słodycze, które mój kolega z pracy uwielbia i ciągle nimi kusi... icon_redface.gif



właśnie .... ja mogę nie jeść śniadań , obiadów i kolacji .... ale ze słodkiego nie zrezygnuje - dlatego ta dieta mnie odpowiada , jak sie człekowi chce to jest masa przepisów na słodkie ... icon_wink.gif
faktycznie - coś słodkiego trza dziś sporządzić i koniecznie czekoladę ze spiżarki przekazać uroczyście małżowi coby schował i sam zajadał .... icon_lol.gif
Link do komentarza
No te słodkości są paskudnie kuszące....ja generalnie byłam wychowana bez słodyczy,mam też sporo okresów kompletnego niejedzenia ich (wtedy też nie mam zachcianek).Najlepszy sposób to przez jakis czas odciąć sie od cukru-wtedy znikaja napady niedocukrzenia.....no ale to dla wytrwałych....ja mam tak,ze jak raz do kawki dziabnę słodycza, to potem nastepnego dnia znowu mam chęć...Staram sie też nie posiadać w domu ani jednego słodkiego okruszka...icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Aga, ważysz jakieś 10 kg mniej niż ja, schudniesz te 8 kg i wyjdzie na to, że mam 18 kg nadwagi zalamka.jpg



ciekawy sposób wyliczenia icon_lol.gif

dzisiaj lekki kryzys między pierwszym, a drugim śniadaniem.. chyba za małą porcję sobie zapodałam rano i osłabiło mnie mocno, ale po zjedzeniu drugiej porcji, wszystko wróciło do normy i jest ok.
Link do komentarza
Cytat

szkoda, że bliżej nie mieszkasz.. wpadłabym na te naleśniki, bo mnie się nie chce ich robić... icon_rolleyes.gif



no szkoda, szkoda .... bo jeszcze dużo zostało , teraz bede je z tydzień jeść icon_biggrin.gif

Cytat

na obiad kurczak, a na kolację wypiłam z litr coli light i zagryzłam korniszonami icon_biggrin.gif



a ja zjadłam dwa naleśniki , piankę i nie mam na więcej ochoty .... jadłowstręt siakiś cy cuś? icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

Cytat

ależ ja jestem masochistka... tu dieta, ale w tv, twardo kanał kulinarny oglądam ... :tease2:



twarda sztuka jesteś... ja omijam wzrokiem i szerokim łukiem ludzkie żarcie , a szczególnie spiżarnię ze słodyczami icon_redface.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
u mnie dziś 4 dzień I fazy.. jeszcze jeden i w niedzielę rano zobaczymy, jakie efekty..
na białku idzie dobrze, ale i tak, na warzywa już się doczekać nie mogę icon_rolleyes.gif

nie mam pomysłu na dzisiejszy obiad.. muszę coś szybkiego wymyślić, bo słabo z czasem będę stała po południu.. trza jakieś strony dukanowe przejrzeć..

Link do komentarza
Ej kobity, widzę ,że Wy jakieś twarde jesteście.....ja wczoraj batonik do kawy, dziś batonik kurde do kawy icon_redface.gif Wczoraj pizza przez mego męża upieczona-pyszna!No i weź tu sobie odmawiaj!
Chyba jak dla mnie to tylko pozostała jedyna forma utraty wagi - ruch, bo wszelkie dietki marnie widzę....Przy dzieciaku i tak chwyta się co pod ręką icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

o, dzięki jakniewiemco, przyda się icon_biggrin.gif

a kuraka to ja już trzy dni jadłam i na razie dość mam.. dzisiaj se rybkę wrąbię jaką najprawdopodobniej. albo wątróbkę icon_smile.gif



ja dziś mam dzionek warzywny - se zrobiłam sałatkę z sałaty , ogórków , pomidorków , jajeczka ... sosik to łyżka musztardy , trochę wody i jakieś zielsko z torebki co pod ręką było icon_lol.gif
sie obżarałam, ze nie pytaj ... ale woooolnooo , to najważniejsze icon_razz.gif icon_mrgreen.gif
a z rybek tysz nabyła - trewal węzony i moskaliki w occie ... a , i wyhaczyłam pulpety w sosie greckim w okolicznym sklepie wiejskim - sos won, pulpety pycha (85% mięsa rybek, reszta to jakieś dodatki bez tłuszczu) .. pyyycha icon_biggrin.gif

Cytat

Ej kobity, widzę ,że Wy jakieś twarde jesteście.....ja wczoraj batonik do kawy, dziś batonik kurde do kawy icon_redface.gif Wczoraj pizza przez mego męża upieczona-pyszna!No i weź tu sobie odmawiaj!
Chyba jak dla mnie to tylko pozostała jedyna forma utraty wagi - ruch, bo wszelkie dietki marnie widzę....Przy dzieciaku i tak chwyta się co pod ręką icon_razz.gif



Czapi ... w ogóle nie masz se co odmawiać , te twoje dwa kilo to pikuś ..... korzystaj, kobito ... korzystaj icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

(...)
Czapi ... w ogóle nie masz se co odmawiać , te twoje dwa kilo to pikuś ..... korzystaj, kobito ... korzystaj icon_biggrin.gif



No właśnie to jest prosta droga....w górę(wagi!) icon_cool.gif Jak Małolata przestanę karmić to może nie byc tak łatwo ze zrzutem wagi-chyba muszę skorzystać z ostatnich chwil-bo zaczyna marudzić i czasem już odmawia żarcia icon_neutral.gif

Ja od dziś (akurat poniedziałek) kończę ze słodyczami.Na osłodę zostawiam sobie płatki Fitness-są super-mają trochę słodyczy,ale przynajmniej są zdrowsze. Nie wiem czy Wy na tej diecie możecie jeść takie rzeczy, ale do kawy zamiast kawałka ciasta-mała filiżanka tych płatków z powodzeniem zastępuje je icon_wink.gif
Link do komentarza
po 5 dniach I fazy: -3kg icon_smile.gif

od wczoraj faza II, rytm 5/5, więc sę na obiad zapodałam leczo.. były tam wszystkie dozwolone składniki: cebula, papryka, pomidory, cukinia + mięso z piersi kurzęcej. Noo.. odrobinę oliwy było.. ale musiało być, bo się by zjarało przecie :bezradny:
zobaczymy, jak dalej pójdzie.. icon_rolleyes.gif na szczęście nie mam zupełnie ochoty na słodycze, więc nie ma tragedii, póki co. w razie draki, piję colę light.
Link do komentarza
Miłe Panie, uważajcie z tą dietą. Jak już kiedyś pisałem, u mnie za pierwszym razem szybciutko waga spadła, po ponad roku, kiedy ponownie chciałem zrzucić wagę (w zasadzie podtrzymać żonę, która była na diecie) kilogramy znacznie wolniej spadały - tutaj pomogła dieta MŻ - mniej żreć. Moja przestroga to historia mojej Mamy, która jako nauczyciel WF zawsze dbała o figurę, teraz jako emeryt również chciała poprawić "parametry". W Święta Wielkanocne skończyło się to wizytą pogotowia. Poprzedzające te zdarzenie 6 tygodni było okupione dietą, której moja Mama przestrzegała idealnie. W święta sobie można było pozwolić "poluzować łańcuch kalorii" i Mama dostała mocnych bólów brzucha. Lekarz pogotowia bardzo krytycznie wypowiedział się o stosowaniu diety po 50-tym roku życiu, z uwagi na nadmiar białka i niedobory ..... - już sam nie pamiętam szczegółów, ale kazanie doktor wygłosił. Więc drogie i z pewnością jeszcze młode Panie - umiar najważniejszy. Ewentualnie Wasi Panowie będą mieli więcej do kochania.

Na marginesie, u mnie od kilku miesięcy waga po utracie 8 kg trzyma się na stałym poziomie, pomimo, że nie żałuję sobie jedzenia - praca na własnej budowie wymaga zasobów węglowodanowych. Czyli ruch (okazja do spalania kalorii) jest najważniejszy, a lato sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

po 5 dniach I fazy: -3kg icon_smile.gif



to masz bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że nie zrzucasz sporej ilości kilosów tylko kilka nadprogramowych ... im chudszy człek ponoć tym gorzej zrzucić icon_wink.gif


Cytat

Miłe Panie, uważajcie z tą dietą.



wiesz - nie każda dieta dla każdego , pewnie że umiar jest ważny a i dostosowanie diety i obserwacja swojego organizmu ... w diecie dukana groźny jest chyba cholesterol - jak zrobiłam badania po diecie , to miałam sporo przekroczoną normę ... chyba im starszy człowiek tym groźniejsza ta dieta pod tym względem dla organizmu ...
ale to tylko takie moje przemyślenia, nie jestem lekarzem ... icon_lol.gif
moja ciocia blisko 60 stosowała dietę 1000 kcal - z powodzeniem schudła i dobrze się czuła , a dukana próbowała wcześniej i jej ta dieta nie spasowała - źle się czuła ... zależy od organizmu chyba ....
Link do komentarza
Cytat

a co Ty robisz w tym wątku????

3kg?????????
Ty????????????????????
a dyć zaraz jaj kupisz balona na odpuście, to odlecisz razem z nim wysokooooooooooooooooo icon_smile.gif




i co ja robię tu... uuuu.... icon_biggrin.gif

ech, Ty pochlebco... cegły, to ja musiałam w kieszenie wkładać, jak w przedszkolu byłam, a teraz już mi porwanie przez wiatr nie grozi.. niestety cool.gif


waga bez zmian icon_rolleyes.gif ale się nie zniechęcam icon_smile.gif
Link do komentarza
w te "warzywne" dni waga może stać ... to normalne ....
ja od wczoraj czyste proteinki - ode piątku będę miała zaś z warzywkami ... lubię z warzywkami , bo kupuje sobie kalarepy i szamam do oporu icon_biggrin.gif
dziś waga pół w dół - w sumie mam mniej o 2,5 kilo ... icon_smile.gif

teraz trza coś wykonać na kilka dni zjadliwego proteinowego , bo mi sie galareta skończyła ... nie mam pomysłu ...

ósmy dzień diety ...
Link do komentarza
Wczoraj popłynęłam .... wieczorem zaliczyłam dołek , wyżłopałam 2 piwa i pochłonęłam paczkę ciastek icon_redface.gif
No nic ... było minęło ... trza iść dalej ... na razie waga stoi - 62 ...

Znalazłam ser żółty dla dukanowców ... właśnie szamam - nie powiem, żeby rzucał na kolana wyrafinowanym smakiem icon_lol.gif , ale jeśli ktoś bardzo lubi ser żółty jak ja - jest to jakieś wyjście ....
http://www.ceko.pl/produkty/piorko.htm
http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Ser-P...czowy-Ceko.html Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
strasznie mnie głowa boli .... chyba za mało piję , poprzednio na tej diecie też tak miałam.... icon_rolleyes.gif
dziś zaś wpadka ... w galerii ze starszą byłam na wyżerce obiadowej ... i zamówiłam sobie brokuły z innymi warzywami - sos ostał na talerzu co prawda , ale coś go tam się do tych warzyw przyczepiło na pewno - ilości laboratoryjne , ale jednak icon_lol.gif ... za to pochłonęłam z trzy łyżki ryżu .... mam nadzieję, że aż tak nie zaszkodziło...
poza tym upichciłam dukanowe ciacho czekoladowe z serem (łaciatka) ... piernik już pochłonęłam , trza było zaś coś na słodko wykonać coby się na spiżarnię nie rzucić... icon_lol.gif
waga stoi - cóż tu dużo - wpadki i dni warzywne , od jutra trzy dni protein ...

molytek - a Ty jak się trzymasz?
Link do komentarza
Cytat

molytek - a Ty jak się trzymasz?



leżę i kwiczę icon_biggrin.gif
W sumie -3kg przez te dwa tyg., ale w weekend grzeszyłam nieźle na imprezie rodzinnej.. największy grzech, to kawałek, no dobra, dwa kawałki icon_redface.gif , pysznej tarty z masą waniliową i owocami, co żem ją popełniła.

od dzisiaj znowu czyste białko, ale się zastanawiam mocno, czy nie przerwać, bo mnie wczoraj nastraszono przypadkiem znajomej, której nerkę wycięto z raczydłem, ponoć na skutek uboczny tej diety icon_rolleyes.gif to ja to chromolę chyba.. dietę będę kontynuować po prostu niskokaloryczną.. na efekt trzeba będzie pewnie dłużej poczekać, ale zapału mi na razie nie brakuje icon_smile.gif noo.. bo kurde.. jak sobie odmówić w sezonie, tych wszystkich pysznych, kolorowych owoców i warzyw icon_rolleyes.gif Edytowano przez molytek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

leżę i kwiczę icon_biggrin.gif
W sumie -3kg przez te dwa tyg., ale w weekend grzeszyłam nieźle



o pacz ... jakbym siebie czytała .... stanęło na 62 i nie chce się cholera ruszyć w dół... icon_rolleyes.gif

Cytat

od dzisiaj znowu czyste białko, ale się zastanawiam mocno, czy nie przerwać



ja przerwę na bank - od poniedziałku , urlopować się wyjazdowo bendem :bezradny:
Link do komentarza
Cytat

ja przerwę na bank - od poniedziałku , urlopować się wyjazdowo bendem :bezradny:



no właśnie....
stracisz ani sama nie będziesz wiedziała kiedy
ja straciłem - moja Dżeny również
tam jest w ofercie na co dzień i wszędzie

szopska na dzień dobry

szopska.jpg


na resztę dnia

chlebek specjalny

chleb_z_cebulka.jpg

i jagnięcina z rusztu....

jagniecina.jpg


kartofli nie ma
do picia arbuz
2 godziny dziennie w wodzie też swoje robią........


Stracisz sama od siebie icon_smile.gif
Bez mecyji i bez ograniczeń icon_smile.gif


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...