Skocz do zawartości

Odchudzanie


Recommended Posts

Cytat

ja dziś upiekłam sernik i zrobiłam ptasie mleczko dukanowskie - przy czym absolutnie nie kłóci się to z tym, że w ciągu kilku ostatnich dni pożarłam 2 paczki chipsów solonych z biedronki , kilka bułeczek maślanych , lody itd icon_evil.gif
ech ... do doopy to wszystko ....
pamiętasz wizję ze snu kaczora donalda? jak se wyobraził żonę po ślubie w szlafroku , papilotach i z petem w gębie? no , to takie właśnie mam samopoczucie od dni kilku ... icon_rolleyes.gif


Nie Ty jedna icon_confused.gif
Link do komentarza
Powieję wam optymizmem troszkę ... się mieszczę już w te spodnie, o których w Ruścu opowiadałem. Trza było zgubić 6kg z okładem .. i w dwa miesiące się udało. Biada temu kto tam przy stole wtedy rzucił "trzeba było spodnie zamienić na większe" .. i jego szczęście, że nijak nie pamiętam kto to... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Powieję wam optymizmem troszkę ... się mieszczę już w te spodnie, o których w Ruścu opowiadałem. Trza było zgubić 6kg z okładem .. i w dwa miesiące się udało.



gratuluję , Kotek .... bedziesz kontynuował? icon_biggrin.gif

Cytat

Biada temu kto tam przy stole wtedy rzucił "trzeba było spodnie zamienić na większe" .. i jego szczęście, że nijak nie pamiętam kto to... icon_smile.gif



tysz nie pamiętam ... ale znając moją niewyparzoną twarz i brak oporów jakichkolwiek może być że to ja ... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

jakbyś mnie tak w niedzielny poranek po wstaniu z łóżka obaczyła , to byś poznała ciemną stronę mocy icon_lol.gif



żadna moc już dla mnie nie straszna... icon_smile.gif

gratuluję ruchów, ruchów wskazówki oczywiście ;)

ja dziś doznałam olśnienia, negatywnego raczej - otóż gdy na początku grudnia miałam 5 na początku wagi,
to wcale tak nie było, bo miałam jeszcze tę starą wagę co zaniżała o 2 kg... icon_lol.gif icon_evil.gif


Lwu również gratuluję, że mu się królewskie ciało w rzeczone portki zmieściło icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

gratuluję , Kotek .... bedziesz kontynuował? icon_biggrin.gif


Ty złośliwcu .. chcesz, żeby się za luźne teraz spodnie zrobiły?

Cytat

Lwu również gratuluję, że mu się królewskie ciało w rzeczone portki zmieściło icon_smile.gif


icon_eek.gif .. dziękuję ... KRÓLEWSKIE?!!! takaemotka.gif

Jaką by drogą skojarzenia nie szły .. to jeden efekt .. płaczę ze śmiechu...
Link do komentarza
Cytat

gratuluję ruchów, ruchów wskazówki oczywiście ;)



tu nie ma co gratulować , bo mam pół kilo więcej na wadze niż ostatnio jak się ważyłam .... tu trza sie ogarnąć i walczyć o to, cobym sie nie zapasła na powrót ... icon_rolleyes.gif


Cytat

Ty złośliwcu .. chcesz, żeby się za luźne teraz spodnie zrobiły?



aj tam .... kup se takie ze 2 rozmiary mniejsze- bosssskie .... i do roboty ... icon_biggrin.gif
chociaż - może nie .... nie sądzę , żeby było Ci to potrzebne .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
no nie będziemy , nie będziemy ...

a co do diety, czyli tematu wewontku - to nie jest tak, że restrykcyjnie teraz bedę dukana przestrzegać i na samym białku lecieć... już nie muszę - BMI mam w normie - teraz wystarczy nie żreć ...
zjadam dużo warzyw bo lubię , owocki czasem jakieś (za truskawki z jogurtem dałabym się posiekać i co 2 dni wsuwam icon_biggrin.gif , i strasznie ubolewam że już się kończą ) , sałatki rozmaite lekkie , wędlinki drobiowe...

zdarzają się i wpadki - na ten przykład lody - moja zguba (wczoraj pożarłam miętowo-czekoladowego icon_redface.gif ) , albo chipsy biedronkowe ... ale cóż ... nie żyje się po to, żeby wszystkiego sobie odmawiać ... gdybym miała takie predyspozycje to bym została zakonnicą w klasztorze ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif .. dziękuję ... KRÓLEWSKIE?!!! takaemotka.gif

Jaką by drogą skojarzenia nie szły .. to jeden efekt .. płaczę ze śmiechu...


zawsze to kilka kalorii mniej icon_wink.gif

a skojarzenie bardzo proste - lew królem zwierząt jest ponoć... icon_smile.gif


wracając do tematu - wkrótce mam urlop i mnóstwo pływania się szykuje icon_smile.gif więc jeśli nie zgubi mnie
słabość do lodów, to będzie dobrze...
chociaż nie, wróć, mogę odżywiać się tylko lodami icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

wracając do tematu - wkrótce mam urlop i mnóstwo pływania się szykuje icon_smile.gif więc jeśli nie zgubi mnie
słabość do lodów, to będzie dobrze...
chociaż nie, wróć, mogę odżywiać się tylko lodami icon_biggrin.gif



jak zjesz dziennie 4 lody i nic więcej to nie przytyjesz ... :hahaha2:


Cytat

A ja mam doła jakiegoś i jeśc mi się odechciewa , i dobrze 1 przynajmniej z pożytkiem



ja też odnotowałam od dni kilku spore obniżenie nastroju .... powody ma każdy pewnie inne ....
ale kurcze .... przecież trzeba sobie jakoś z tym życiem radzić ... raz jest lepiej , raz gorzej ale w sumie się bilansuje icon_rolleyes.gif
Piotr - drobne przyjemności ... to jest to co pomaga - nie zmienisz z dnia na dzień całego swojego życia .... bo się nie da .... ale możesz sprawić sobie drobne przyjemności które poprawią nastrój .... kup sobie coś co chciałbyś mieć.... wybierz się do kina tylko sam na coś fajnego .... wybierz sie gdzieś gdzie mógłbyś poznać kogoś nowego z kim rozmowa sprawi Ci przyjemność....
ja lubię czasem usiąść na ławce przed galerią w słoneczku i patrzeć na ludzi .... każdy inny , każdy ma swoje problemy , każdy inaczej wygląda, jeden smutny , inny uśmiechnięty .... lubię patrzeć na ludzi bo mi to daje dystans ....
Link do komentarza
Dzięki Elu ale to czasami tak jakoś życie obkopie zewsząd że jak się zastanowić to niby nie bardziej niż normalnie, ale jak się nad tym nieraz zastanowić to ciężko i to właśnie taki jakiś dół może nie "otchłań rozpaczy" jak mawiała Ania z Zielonego Wzgórza , ale też i jakoś tak dupowato że nie wiadomo co ze sobą zrobić. icon_confused.gif

Cytat

jak zjesz dziennie 4 lody i nic więcej to nie przytyjesz ... :hahaha2:




ja też odnotowałam od dni kilku spore obniżenie nastroju .... powody ma każdy pewnie inne ....
ale kurcze .... przecież trzeba sobie jakoś z tym życiem radzić ... raz jest lepiej , raz gorzej ale w sumie się bilansuje icon_rolleyes.gif
Piotr - drobne przyjemności ... to jest to co pomaga - nie zmienisz z dnia na dzień całego swojego życia .... bo się nie da .... ale możesz sprawić sobie drobne przyjemności które poprawią nastrój .... kup sobie coś co chciałbyś mieć.... wybierz się do kina tylko sam na coś fajnego .... wybierz sie gdzieś gdzie mógłbyś poznać kogoś nowego z kim rozmowa sprawi Ci przyjemność....
ja lubię czasem usiąść na ławce przed galerią w słoneczku i patrzeć na ludzi .... każdy inny , każdy ma swoje problemy , każdy inaczej wygląda, jeden smutny , inny uśmiechnięty .... lubię patrzeć na ludzi bo mi to daje dystans ....


Ja to wszystko wiem, ale jakoś przez ostatnie dni napatrzyłem się na całkiem normalne osoby , które w większości mają w życiu zdecydowanie gorzej (pod względem materialnym) i wiem że mi zazdroszczą , a ja im bo nie wiedzą co tak na prawdę jest najważniejsze..
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Elu ale to czasami tak jakoś życie obkopie zewsząd że jak się zastanowić to niby nie bardziej niż normalnie, ale jak się nad tym nieraz zastanowić to ciężko i to właśnie taki jakiś dół może nie "otchłań rozpaczy" jak mawiała Ania z Zielonego Wzgórza , ale też i jakoś tak dupowato że nie wiadomo co ze sobą zrobić. icon_confused.gif


gawel - to minie, jak wszystko mija...
i przyjdą nowe problemy - no niestety, tak już jest w życiu...

i faktycznie szkoda, że tak daleko jesteś, bo miałabym dziś cały dzień dla Ciebie żeby Cię rozweselać icon_smile.gif
/i może nawet jeszcze jutro, no szkoda... fajnie by było.../

Link do komentarza
Wiesz Ela dzieki doceniam szczere chęci, ale czasem trzeba pewne rzeczy przetrawić w samotności. Z reszta jak tak się podsumuje zycie na dzień dzisiejszy to generalnie połowa polowa może troche więcej była super a reszta taka sobie , i tak jak patrze to te proporcje zmieniaja sie w złym kierunku icon_cry.gif . Jak to mawiaja niektórzy "lepiej" juz było . Cóż niegdy tak w zyciu nie było żeby jakoś nie bylo icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

mają, Piotr .... mają .... częściej niż to po sobie pokazują icon_wink.gif


A to też pocieszające bo ja mam tak cały czas , zastanawiam się jak sie wygląda bez takiej maski ale jak patrze w lustro to wole jej nie zdejmować bo to nie za ciekawy widok. Nie ma co życie idzie dalej za 2h do domu i OK
Link do komentarza
Cytat

A to też pocieszające bo ja mam tak cały czas ,



miewam często ... ale nie cały czas .... icon_eek.gif

Cytat

zastanawiam się jak sie wygląda bez takiej maski ale jak patrze w lustro to wole jej nie zdejmować bo to nie za ciekawy widok.



Piotr .... Ty nam się tu w jakąś depresję nie wpędź....
obniżenie nastroju każdemu się zdarza .... nie jest to nic przyjemnego, ale mija ....kiedyś....
z depresją już nie jest tak kolorowo - pilnuj się ...
dobra, trza przeciwdziałać....
to może umówmy się , że w weekend każde z nas zrobi coś tylko dla siebie .... nie zważając na potrzeby innych .... na to , że dziecko, że zona/mąż, ze pies i kot .... i blablabla....
tylko dla siebie ....
pomyśle z czym by tu zaszaleć....
ino jak wszyscy to wszyscy : i Ty , i ja ... żebym na samotną egoistkę nie wyszła.... icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
a tam mam znowu tyle rzeczy do nadrobienia że nawet juz sie nie denerwuję zrobie sobie exluzywną karteczkę z grafikiem od czego zacząć i już w niedziele wieczorem skończę zaplanowane rzeczy i "się" tez pewno

Cytat

Słoneczka moje w niebo zadrzeć łby i cieszyć się, nie dajta się załamce bo depresja to naprawdę nic miłego (wiem przerabiałam postać kliniczną z terapią) potem to już trzeba całe życie się pilnować.
A to na poprawę nastroju:
Brak obrazka


Dzięki Acia ! Dobrze że przypomniałaś zapomniałem że muszę drewno zamówić icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Słoneczka moje w niebo zadrzeć łby i cieszyć się, nie dajta się załamce bo depresja to naprawdę nic miłego (wiem przerabiałam postać kliniczną z terapią) potem to już trzeba całe życie się pilnować.



dobrze prawisz , acia ...nie przerabiałam osobiście , ale patrzyłam na przyjaciółkę którą to dotknęło .... wylądowała w szpitalu zamkniętym ... masakra ....
i oczywiście masz rację : są po tym nawroty - to choroba do końca życia ...


Cytat

a tam mam znowu tyle rzeczy do nadrobienia że nawet juz sie nie denerwuję zrobie sobie exluzywną karteczkę z grafikiem od czego zacząć i już w niedziele wieczorem skończę zaplanowane rzeczy i "się" tez pewno



co, wymiękasz? coś dla siebie miało być.... icon_razz.gif


Link do komentarza
bez zmian ... obniżenie nastroju mnie nie opuszcza od jakiegoś czasu ....
a wtedy włączają mi się mechanizmy zaburzeń odżywiania .... czyli po ludzkiemu wracają bulimiczne ataki głodu ...
gdybym napisała tu co zjadłam dziś i co pomieszałam .... niejednemu zrobiłoby się niedobrze ... icon_rolleyes.gif
dlatego oszczędzę.....
nie wiem czego mi potrzeba żeby sie podnieść z tego impasu ....
ciężko mi ....
Link do komentarza
Gość gawel
spokojnie nie ty jedna masz takie symptomy, ja juz tez stopuje miałem teraz mordercze 2 dni ledwie zyje dzis nakreciłem 300 km z tego połowe po warszawie jadłem nabiał w pracy bo jakos sie nic nie chciało ale potem miałem zawroty głowy i musiałem na biegu cos normalnego zjesc bo nie mogłem prowadzic , ech trzeba z zyciem troche zwolnic i wtedy dieta wróci do normy... tylko nie zawsze jest to od nas zalezne niestety jak sie wstaje 4,30 i wraca do domu o 22,00 to o czym tu mówić to nie jest normalne . Trzymaj sie od jutra sie podukanujemy i bedzie ok tylko jak sie da spokojnie nie hajujmy sie icon_wink.gif
Link do komentarza
2 tygodnie do imprezy na której musze wyglądać jak człek .... czytać: bez tej oponki co to se ją wyhodowałam przez ostatnie 2 tygodnie żarcia na potęgę... icon_evil.gif
na wadze nieco ponad 62 kilo .... na brzuszku oponka .... :ranting:
od dziś proteinki ... 3 dni ... a potem na przemian z warzywkami 1/1....
właśnie zrobiłam ptasiowate mleczko dukana w trzech smakach , oprócz tego studzi się masa na kulki owsiane z potrójnej porcji - sobie zamrożę połowę....
gotują się także jajka , a w lodówce rozmraża się wątróbka ...
ktoś dotrzyma towarzystwa? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
trzeci dzień na dukanie ... odpuszczam, Piotr... przynajmniej na razie...
dziś od rana mam bóle w górnej części brzucha po lewej stronie ... trzustka, cholera ... albo tak bardzo boli nerka że aż tak promieniuje ...
na tą chwilę wzięłam nospe ... może przejdzie jak nie to wezmę coś p/bólowego , ale kończę na razie z dietą białkową , się zdeczka przeraziłam ... mąż mojej kuzynki umarł w wieku około 30 lat na trzustkę... a jeśli boli mnie nie trzustka, tylko nerka to też nie jest optymistycznie ....
będzie racjonalne odżywianie - wszystkiego po trochu , więcej warzyw mniej białka ...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...