Skocz do zawartości

Odchudzanie


Recommended Posts

Cytat

ale że .... ke? icon_eek.gif
bo ja od zawsze tak wcinam ... bo lubiem, jeszcze z cebulką i sokiem z cytrynki ... icon_rolleyes.gif



ogorki zawieraja enzym- askorbinaze, ktora utlenia witamine C. czyli po polskiemu, laczac te dwa produkty, zabijasz cenne witaminki. sok z cytryny tez nie pomoze, bo askorbinaza jest bardzo silna. 5 mililitrow wystarczy, zeby unicestwic witamine C z kilku kilogramow warzyw i owocow.
Link do komentarza
Cytat

ogorki zawieraja enzym- askorbinaze, ktora utlenia witamine C. czyli po polskiemu, laczac te dwa produkty, zabijasz cenne witaminki. sok z cytryny tez nie pomoze, bo askorbinaza jest bardzo silna. 5 mililitrow wystarczy, zeby unicestwic witamine C z kilku kilogramow warzyw i owocow.



ja tak od dzieciaka szamam , bo lubię ... kij z witaminą C icon_lol.gif
na dziś 61,5 kilo ....
Link do komentarza
Cytat

no wlasnie ja tez icon_redface.gif



icon_mrgreen.gif

Cytat

grunt, ze nie jest to trujace, a witamice C mozna dostarczyc w inny sposob (np. zjesc sobie papryke) icon_lol.gif



właśnie icon_wink.gif

ja dziś zaczynam trzy dni proteinowo-warzywne , nic jeszcze nie zjadłam bo nie miałam czasu ale już sobie kupiłam na popołudnie wszystko do sałatki greckiej , no i sobie wyczaruję cycek kurzy z warzywkami na dwa dni icon_biggrin.gif
ostatnio mało jem ... zbyt mało, sama to widzę i wiem ... za mało też piję ... trzeba się poprawić.... icon_rolleyes.gif
jutro i pojutrze ciężkie sprzątanie przedświąteczne - słaba jestem ostatnio , nie wiem czy dam radę ...
Link do komentarza
zgrzeszyłam wczoraj ... pożarłam mufinkę czekoladową własnej roboty - no ale spróbować przecież musiałam coby rodziny nie potruć icon_lol.gif ... a , no i trzasnęłam wczoraj wieczorem drina z whisky , colą zero i cytryną...
w każdym razie dziś na wadze 61kg , znaczy nadal spada :yahoo:
dziś porządki .... generalne sprzątanie przed świętami .... jak padnę z braku siły to mnie będą musieli reanimować icon_lol.gif
miłego dnia czytaczom i tym którzy mi kibicują w walce z oponkami zimowymi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

jak trza , to trza - nie poradzisz ... pozostaje współczuć ...



wczoraj jak sie dowiedzialam mialam nerwa, no, ale trzeba wyciagac pozytywy z najbardziej dupnych sytuacji. bedac na diecie, nie przytyje za wiele, to i powrot do formy bedzie szybszy icon_smile.gif no i to tylko 2 miesiace- dam rade (wlasnie to wszystko co napisalam bede sobie odczytywac 100 razy dziennie, majac ochote zjesc ciasteczko, albo chlebek z dzemem).
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Modne ostatnio się stały diety bezglutenowe jako sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Szczególnie popularne te diety stały się wśród celebrytów. W skład diety bezglutenowej – jak sama nazwa wskazuje – nie mogą wchodzić produkty zawierających żyto, pszenicę, jęczmień, owies, pszenżyto oraz orkisz.

Produkty bezglutenowe oznaczane są międzynarodowym symbolem „przekreślonego kłosa”. Ostatnimi czasy coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych. Pojawiają się także sklepy, które specjalizują się w sprzedaży produktów bezglutenowych. Ze względów zdrowotnych dietę bezglutenową
Link do komentarza
Cytat

srodków na odchudzanie nie stosowałam i odradzam , jedz posiłki o stałych porach, znajdz czas na cwiczenia i zrzucisz , po co się faszerować


też myślę najlepiej jak już chcemy się czymś pomagać to niech będą to naturalne specyfiki, które na pewno nie zaszkodzą
warto poczytać o yerba mate no i dużo ruchu , ja ostanio codziennie robie sobie spacery szybkim tempem
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja w pewnym sensie icon_razz.gif bo nie nazwałabym tego odchudzaniem - tylko zmianą stylu zycia.

Wszystkie diety uważam za gów... przepraszam za słownictwo dające krótkotrwałe efekty trzeba jesc wszystko ale zdrowo i sport, sport, sport noe niestety taka jest rzeczywistość


plus jest taki ze sport mozna pokochać i wtedy staje się przyjemnością ale i pożeraczem czasu
Link do komentarza
Gość adiqq
masz sporo racji, bo jak nie zmienisz swoich nawyków na stałe, to osiągnięciu efektu odchudzającego i powrotu do starych nawyków, nie ma bata, żeby z wagą nie wrócić...

jedyne z czym sie nie zgodzę, że jeść trzeba wszystko... icon_lol.gif
Link do komentarza
[quote name='adiqq' date='19.03.2013, 21:06 ' post='345031']
masz sporo racji, bo jak nie zmienisz swoich nawyków na stałe, to osiągnięciu efektu odchudzającego i powrotu do starych nawyków, nie ma bata, żeby z wagą nie wrócić...

jedyne z czym sie nie zgodzę, że jeść trzeba wszystko... icon_lol.gif
[/quote


napisałam wszystko tylko zdrowo icon_lol.gif

to zasadnicza róznica juz chyba teraz ją widzisz ?? icon_razz.gif

ludzie zazwyczaj rozumieja to opatrznie - jak przeczytaja wszystko to wszystko a zdrowo to sobie myślą no jak zjem tłusty befsztyk z sałatką to bedzie przeciez zdrowo bo bedzie sałatka icon_razz.gif otóz nie zdrowo to dla mnie przede wszystkim całkowita eliminacja chemii czyli wszelkej maści kogutków vegety i gotowych przypraw z glutaminianem sodu, wszelkie gotowce typu pierogi czy knedle owszem mozna kupic takie bez E- cików jak ja to mówie ale tzreba się naszukać na szczescie mam super firme u siebie o robią rewleacyjne bez chemii ale tez kosztują 3 razy tyle co te sklepowe
Zdrowo to tez bez fast foodu, tłuszczy zwierzęcych itp itd duzo by pisać ale organizm musi mieć wszystkie skłądniki bo inaczej prędzej czy póżniej sie o nie upomni tylko nalzey wybierac te zdrowe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
generalnie się z tobą zgadzam, ale zawsze jest jakieś ale icon_biggrin.gif
nie zgodzę się na eliminację tłuszczy zwierzęcych...tłuszcz sam w sobie nie jest zły, zły w przypadku mieszania z nieodpowiednimi innymi składnikami i spożywany w nadmiarze...
Link do komentarza
fakt nie całkowitą eliminację ale mocne ograniczenie icon_smile.gif

najgorsza w diecie to ta chemia wszechobecna która zatrzymuje wode i zatruwa organizm :(

noi niestety większość ludzi traktuje diete jako stan przejsciowy i nie dokłada ruchu a to nawjwiększy błąd

A i jeszcze jedno trzeb sobie czasem pozwolić na mały grzeszek bo inaczej człowiek zwariuje icon_smile.gif

ale uprawiając sport nie pójdzie nam on w biodra icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
liczyłaś swoje BMI ?
nie wiem dlaczego, prawie każda kobieta by chciała ważyć 50kg, bez względu na wzgląd...potem mamy same anorektyczki...
wiem, że tutaj winna jest moda, świat kreowany przez kolorowe magazyny, ale bez przesady...
Link do komentarza
Cytat

liczyłaś swoje BMI ?



liczyłam - 22 icon_rolleyes.gif

Cytat

nie wiem dlaczego, prawie każda kobieta by chciała ważyć 50kg, bez względu na wzgląd...potem mamy same anorektyczki...
wiem, że tutaj winna jest moda, świat kreowany przez kolorowe magazyny, ale bez przesady...



właśnie ... a potem takie jak ja z cellulitem i tłuszczykiem nierównomiernie rozlewającym sie po zwłokach mają kompleksy przez takie niunie icon_evil.gif
choć faceci mówią, że lepszy cellulit w garści niż silikon w TV :hahaha2:
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

hahaha dobre Daga icon_smile.gif

ale 22 BMi to bardzo dobre BMI icon_cool.gif



no właśnie....
ja o takim mogę tylko pomarzyć bo mam taką a nie inną budowę, no ale wszystko przede mną icon_biggrin.gif
na razie jest dobrze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
jasne jasne .... prosze mi tu nie ochować i nie achować.... bez takich mi tu ... moze i BMI 22 , ale przez fakt ze czas mnie posunął , a ostatnio wręcz przeleciał - to ciało jakieś takie obwisłe , zmarszczki poczworzyły swoją ilość :wallbash:
rozmyślam czym córe przekupić coby ją na siłownię zaciągnąć - samej troche głupio, bo to siłownia kolegi i tak same facety przychodzą , kiedyś chodziłam to wiem icon_razz.gif
święta za pasem - po świętach do lustra będę mówić : "dzień dobry wielorybku , to kogo dziś pożremy? " icon_twisted.gif
proszę o propozycje przekupienia starszej córy - te bardzo ekstremalne najbardziej wskazane bo pewnie bardzo będzie oponować icon_lol.gif

Cytat

ja się tylko pochwale ze dziś kupiąłm spódniczkę o rozmiar mniejszą niz nosiłam niektóre miałam nawet 2 rozmiary wieksze icon_razz.gif

więc sukces jest wymierny - wreszcie icon_smile.gif



gratuluję .... to daje kopa ... ja właśnie zakupiłam rurki w rozmiarze 38 - nie wiem jak mi tam doopa wlazła icon_eek.gif
po świętach pewnie pójdą na dno szafy , dlategóż trza mi siłownię - najchętniej 3 razy w tygodniu po robocie icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
masz kompleksy...myślisz że jak trochę schudniesz to nagle przestaniesz je mieć? moim zdaniem problem tkwi gdzie indziej....

Cytat

gratuluję .... to daje kopa ... ja właśnie zakupiłam rurki w rozmiarze 38 - nie wiem jak mi tam doopa wlazła icon_eek.gif
po świętach pewnie pójdą na dno szafy , dlategóż trza mi siłownię - najchętniej 3 razy w tygodniu po robocie icon_rolleyes.gif



widzisz - a po co w ogóle nastawiasz się na obżarstwo świąteczne?
ja mam solenne postanowienie, jejść tak jak zwykle....i zapowiedziałem już stanowczo, że nie życzę sobie żadnych ponadnormatywnych zakupów świątecznych, bo i tak pójdą do kosza.....
zamierzam słowa dotrzymać....

Cytat

A córa pewnie szczuplak?
Ma jakiegoś kompleksa?
Yyyyyy.....może powiedz jej ze na siłowni będą fajne chłopaki icon_razz.gif



to Daga ma kompleksy nie córka icon_razz.gif
ja tam nigdy nie lubiłem na siłownię chodzić, więc rozumiem jej córkę icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

(...)

to Daga ma kompleksy nie córka icon_razz.gif
ja tam nigdy nie lubiłem na siłownię chodzić, więc rozumiem jej córkę icon_razz.gif



No to wiem na pewno icon_wink.gif Ale młode dziewczyny też zawsze mają jakieś kompleksy, a to za chude łydki a to za grube uda itp...Jak narzeka na "coś" to można to wykorzystać icon_wink.gif
Link do komentarza
Dodam,że nie ma co patrzeć na BMI, już podobno juz jakiś tam naukowiec podał inny sposób jego wyliczania, bo ten stary nie uwzględnia budowy ciała i wzrostu w nalezyty sposób...Ja np. teraz mam BMI 18 ale najlepiej czuję sie mając 17,5. Nie uważam się za szkieleta , pomimo że nie należę do najniższych(169). A że "brzydko tyję"-tak mi sie bynajmniej wydaje-wolę sie w tej niższej wadze. I nie sądzę że przy BMI poniżej 18 mam niedowagę...
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

No właśnie, dlatego ten wskaźnik za bardzo uogólnia.A każdy ma inną budowę.



wiesz, nie wiem czy to dlatego, że ludzie tak się przyzwyczaili do mojej wagi, hihi, ale jak swego czasu osiągnąłem BMI28 (fajt, był duży spadek wagi) to wszyscy mi zaczęli dobre rady dawać, żebym już nie chudnął więcej, że zaczynam źle wyglądać itd.....więc pomyśl co byłoby gdybym miał te 20 icon_razz.gif
a napisz coś więcej o tym innym wskaźniku, interesuje mnie to... Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...