Skocz do zawartości

Odchudzanie


Recommended Posts

Cytat

ja tak jadam te ugotowane na miękko - łyżeczką , tylko czubek oskubuję żeby łyżeczka przelazła icon_biggrin.gif



Cytat

Tak sobie zajada moja zoneczka icon_biggrin.gif



wielu możliwości w sposobie konsumowania jajek na miękko raczej nie ma... icon_lol.gif
/jak dobrze pamiętam, to prawidłowo powinno się ten czubek ściąć nożem, ale to już raczej szczegół, chyba... /


ktoś wie co u magpie? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Tadam !!!

79,6 kg dziś rano !!!!!!!!!!
Schudłem już prawie 15 kg icon_mrgreen.gif



Gratulacje!!!
Ja aktualnie się nie ważyłem ale może i ja spróbuje dobrnąć do 7 z przodu wagi jeszcze zobaczymy.
Link do komentarza
dziś trzymam formę ... serek wiejski light , dwa plasterki serka żółtego, brokuły na parze , w piekarniku siedzi dietetyczny sernik dukana , a w lodówce ptasie mleczko 0% icon_biggrin.gif ... trza się ogarnąć i dalej walczyć .... na wadze 62 kilo , może by tak spróbować do tych wymarzonych 58? tylko - kurcze , nie mam planu .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

jak tam , ludziska?
u mnie nadal 62 .... coraz bardziej się przekonuję żeby spróbować zejść do tych 58 ... ale nie wiem jak .... dukan chyba nie da rady ... te ostatnie kilosy zawsze najgorzej "schodzą" ... icon_rolleyes.gif


Daruj sobie uważam że wyglądasz ok i ważysz tez na prawde. Ja tez sie jakoś trzymam musze się w ogole zważyć bo cos dawno na blacie nie stawalem. Mam pomysl przysle ci stara wagę ona odejmuje 5 kg staniesz zobaczysz uwierzysz i zjesz w nagrode ptasie mleczko całe i popijesz 6-pakiem warki co Ty na to?
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

u mnie bez zmian, 4 opony na brzuchu. A to wszystko wina braku górnej jedynki.


Z tego co pamiętam to ty szczupły jestes icon_eek.gif więc w te 4 opony to sie pewno zmieściłes ale takie samochodowe. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Daruj sobie uważam że wyglądasz ok i ważysz tez na prawde.



Dzięki .... ale nie jest tak kolorowo .... tu wystaje , tam zwisa ... icon_evil.gif
Białej bluzki obcisłej nie ubiorę choćbym chciała bo wyglądam jak baleron powiązany sznurkiem ... masakra jakaś icon_redface.gif
siłka by się przydała albo jaki fitness .... ale lenistwo przygwoździło mi zadek do krzesła icon_rolleyes.gif

Cytat

zjesz w nagrode ptasie mleczko całe i popijesz 6-pakiem warki co Ty na to?



całego nie zjem bo mnie zemgli ... icon_lol.gif

Cytat

u mnie bez zmian, 4 opony na brzuchu. A to wszystko wina braku górnej jedynki.



znaczy przez niedokładne przeżuwanie .... a , to rozstroju żołądka możesz się też nabawić oprócz opon .... icon_razz.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Pamiętajcie, że najlepsze metoda to "MŻ"

Pozdro dla kumatych icon_wink.gif



Niestety to tyle popularne co i nieskuteczne i męczące jednocześnie, ale jest metoda jeść tyle ile się chce ale tego co wolno i to jest skuteczne uwierz mi icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość gawel
No kuźwa koniec ucztowania i się opitalania , czerwone światło nawet się nie żarzy ale trzeba dupsko wziąć w troki i się trochę samozdyscyplinować. Heh tatarek z makrelki and hard eggs czas przeprosić i coby się nie ckniło jogurtowe też zakręcone oraz pieczywko dukanowskie.

Sumary:

wszystko w porządku więc od początku. icon_confused.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

trza mi motywacji i sposobu ... chcę te 58 kilo i szlag mnie trafi jak nie dopnę swego .... tylko nie wiem jak to zrobić icon_rolleyes.gif
pomyślę o tym jutro ......




Moim zdaniem nie warto owszem osiągniesz tę wagę ale z utrzymaniem bedzie ciężko a potem frustracje wyrzuty itp.

Cytat

Gaweł ty byś mógł już dać na luz bo chciałbym cię widzieć jeszcze na Letce 2011 icon_wink.gif


Dzieki Michał jesteś miły jak zawsze, ale to wiesz tak sa miłe złego początki tzn a co tam kg to nic i ani sie spostrzeżesz jak podjedziesz 5 potem 10 i h... bombki strzelił. O co to to NIE icon_evil.gif , W sumie ja założyłem że schudnę do 86 kg dojechałem do niespełna 80 wiec i tak zrobiłem norme z naddatkiem teraz mam odskok o jakieś 2 kg (nie przez uczty bynajmniej) tylko zeżarłem z 10 kg otrąb granulowanych (bo była promocja) icon_redface.gif , a one są wszem zdrowe ale kaloryczne jak cholera. No cóż właśnie się skończyły i bardzo dobrze. Wracam do normalnych nawyków trochę prac na działce i ruchu też pomoże w zachowaniu linii. Pożyjemy zobaczymy.

Człowiek jak wszystko w życiu wymaga stosownego serwisu niestety.
Link do komentarza
decyzja podjęta , tok myślenia przestawiony .... cel: waga 58 kilo ... czyli z dniem dzisiejszym wracam na dukana ...
zakupy poczynię po pracy ... póki co w pracy mam dwa serki wiejskie light, do picia wodę niegazowaną z saszetką Aqua Slim - nie wiem, czy pomaga - ale smak ma lepszy i więcej tej wody "wchodzi" ...
czy ktoś jeszcze się aktualnie odchudza i wspomoże towarzystwem? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

decyzja podjęta , tok myślenia przestawiony .... cel: waga 58 kilo ... czyli z dniem dzisiejszym wracam na dukana ...
zakupy poczynię po pracy ... póki co w pracy mam dwa serki wiejskie light, do picia wodę niegazowaną z saszetką Aqua Slim - nie wiem, czy pomaga - ale smak ma lepszy i więcej tej wody "wchodzi" ...
czy ktoś jeszcze się aktualnie odchudza i wspomoże towarzystwem? icon_biggrin.gif


Welcome back icon_mrgreen.gif, ja oczywizda.
Link do komentarza
Cytat

Welcome back icon_mrgreen.gif, ja oczywizda.



no ale Tobie już nie trza .... icon_rolleyes.gif

ja startuję z 63kilo ... tyle mam na dziś ... być może po części to wina leków antyalergicznych , być może po części tego że wpierniczam chipsy i inne węglowodanowe bomby - ale jest sygnał, że waga idzie w górę , więc trzeba coś z tym zrobić...


Link do komentarza
Cytat

do picia wodę niegazowaną z saszetką Aqua Slim - nie wiem, czy pomaga - ale smak ma lepszy i więcej tej wody "wchodzi"

czy ktoś jeszcze się aktualnie odchudza i wspomoże towarzystwem? icon_biggrin.gif



stoi toto i u mnie na biurku, piję od ponad tygodnia z aqua slimem, ale smak błeee... nie smakuje.. wole jednak normalną czystą icon_wink.gif nie dość, że nie smakuje, to jeszcze efektów nie daje.. słodkiego się nie odechciało, a dzisiaj na wadze kg więcej, niż tydzień temu, mimo diety 1200kcal. No, ale to głównie sprawka, wykończonej w 3 dni bombonierki, otrzymanej na Dzień Kobiet icon_redface.gif

i co najgorsze, zero motywacji i chęci do diety icon_evil.gif czekam na jakiś bodziec, ale nadejść nie chce. w każdym razie Daga, potowarzyszyć mogę.. póki co, moim celem jest tylko to, by nie przytyć więcej.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

no ale Tobie już nie trza .... icon_rolleyes.gif

ja startuję z 63kilo ... tyle mam na dziś ... być może po części to wina leków antyalergicznych , być może po części tego że wpierniczam chipsy i inne węglowodanowe bomby - ale jest sygnał, że waga idzie w górę , więc trzeba coś z tym zrobić...



Pocieszę Cię ja 82,5 ale to przez otręby icon_redface.gif i takie tam , ale nic to Daguś. Damy radę. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
no to super .... znaczy nie super, że jest problem ... tylko super, że nie jestem z nim sama ... icon_biggrin.gif

zakupy na dziś ....
gorzkie cacao i aromaty wszelakie jako dodatek do jogurtów, cola light - na ataki słodkościowe ...
atak na sklep z rybkami - trewal wędzony to rewelacja , niedawno odkryłam , tuńczyk w sosie własnym , i jakieś mrożone do zamrażarki ....
serki wiejskie , homo naturalne , twaróg chudy , jogurty 0%
cycki z kuraka do zamrażarki ....

zaczynamy ....
Link do komentarza
Cytat

i co najgorsze, zero motywacji i chęci do diety icon_evil.gif czekam na jakiś bodziec, ale nadejść nie chce. w każdym razie Daga, potowarzyszyć mogę.. póki co, moim celem jest tylko to, by nie przytyć więcej.

Jakby mi to znajome uczucie bełooo


Leniwa jezdem i mię się czytać nie chce dyrdymałów, Daga, zapodasz w skrócie o co chodzi z Dukanem?
Link do komentarza
najważniejsze to nie walczyć ze sobą ... dopóki będzie wewnętrzna walka -- nic nie osiągnę ....
muszę być wewnętrznie spokojna i pogodzona z decyzją..... wtedy torty mogą stawiać i nic nie ruszy ....
myślę , że weszłam właśnie dziś rano w ten etap ...
teraz wmusiłam w siebie serek wiejski - wiem jak ważne jest przestrzeganie pór posiłków w dukanie - jeśli nie jem 4 razy dziennie i nie piję co najmniej butelkę wody dziennie plus kawy - boli mnie głowa i pogarsza mi się cera ...

Cytat

Leniwa jezdem i mię się czytać nie chce dyrdymałów, Daga, zapodasz w skrócie o co chodzi z Dukanem?




Proszsszzzz....
poniżej masz w skrócie , a do poczytania w przystępnej formie tutaj:
http://www.dieta-dukan.pl/plan-protal/



Etapy diety:

- faza I uderzeniowa, kuracja czysto proteinowa (średni czas trwania: 5dni)
- faza II stałej szybkości, naprzemienna kuracja proteinowa(średni czas trwania: tydzień na każdy utracony kilogram)
- faza III utrwalania osiągniętej wagi (średni czas trwania: 10 dni na każdy utracony kilogram)
- faza IV stabilizacji (średni czas trwania: jeden dzień w tygodniu czystych protein do końca życia)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólne dla każdego etapu diety


Min. 1,5 litra płynów dziennie.
W fazie I oraz w fazie II najlepiej nie spożywać więcej niż 2 łyżki stołowe otrąb owsianych dziennie.

* 1 łyżka – zalecana.
* 2 łyżki – jeszcze lepsze rezultaty i poprawiają pracę jelit.
* 3 łyżki – zwiększają skuteczność działania otrąb, ale mają już wartość kaloryczną. Taką dawkę należy obowiązkowo spożywać od początku fazy IV.

Kuracja musi zawierać jak najmniej soli.
Należy jeść tak często jak się chce (ale tylko produkty z listy dostępnych produktów dla tej diety).
Dozwolone produkty można dowolnie ze sobą łączyć.
Zaleca się pić w trakcie posiłków.
Eliminacja węglowodanów (produktów węglowodanowych), słodzik zamiast cukru.

Faza I

Dozwolone produkty
Chude mięso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z kością, wszystko na grillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu. Chude wędliny z indyka, kurczaka lub innych dozwolonych gatunków mięs.
Podroby: wątroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek).
Wszystkie ryby: tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane.
Owoce morza (skorupiaki i mięczaki).
Drób oprócz kaczki i bez skóry.
Jaja
Chude produkty nabiałowe (chude mleko, chudy biały ser, chudy serek wiejski,jogurty naturalne i aromatyzowane słodzikiem bez tłuszczu, serki homogenizowane bez tłuszczu). W drodze wyjątku Dukan dopuszcza produkty które mieszczą się w granicach 4-6% (np. śmietana odtłuszczona do 3%, ser ementaler o zawartości tłuszczu do 5%).
Środki wspomagające: kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet winny, zioła, przyprawy, korniszony, cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie).
Dozwolone dodatki i przyprawy: tabela przypraw i dodatków.

Faza II

Wszystkie dozwolone produkty z fazy I
Stosowanie naprzemiennie kuracji: czyste proteiny i proteiny z warzywami. Możliwe cykle: 5/5, 3/3, 1/1
Maizena (skrobia kukurydziana) – w niewielkich ilościach, o ile nie ma przestojów wagowych.
Dozwolone warzywa: tabela warzyw dla fazy II

Faza III

Wszystkie dozwolone produkty z fazy I i II
Jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni, orzechów i suszonych owoców
2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
40 gramów sera żółtego
2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo.
Według pierwszej książki Dukana: ryż i ziemniaki jemy okazjonalnie,ryż: basmati, dziki lub pełnoziarnisty, ziemniaki: najlepiej w koszulkach lub pieczone w folii.
Według książki ‘Metoda doktora Dukana’: biały ryż oraz ziemniaki są zakazane w fazie III.
Udziec jagnięcy, pieczeń z polędwicy wieprzowej (schab) lub szynka
Dwa odświętne posiłki w tygodniu.: tzw. UCZTA KRÓLEWSKA – dwa razy tygodniu, w odstępach co najmniej jednego dnia, możemy sobie pozwolić na posiłek do tej pory zakazany: pizza, lody winko. WAŻNE: posiłek zjadamy na raz, nie dokładamy sobie po jakimś czasie. Na ucztę składają się: przystawka (np. ulubiony ser), danie główne (np. kotlet schabowy), deser (ciastko czekoladowe) oraz kieliszek wina.
Obowiązkowo i bezwarunkowo: jeden dzień ścisłej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu.

Faza IV


Normalny sposób odżywiania w ciągu sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, stosowanie co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Obowiązkowe spożywanie codziennie 3 łyżek stołowych otrąb owsianych.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

nie załamuj sie , kropeczka .... tylko bierz do roboty .... opracuj plan , przedstaw nam ładnie , codzienna spowiedź i już my Cię rozliczać będziemy icon_twisted.gif


I tego mi najbardziej brakowało całego tego ruchu związanego z dietą. Choć przyznam się szczerze że ja cały czas na dukanie jadę , miałem ochotę na spaghetti i potem nowu 2 dni umierałem wiec już sobie odpuściłem takie dobróty nie dla mnie już niestety. icon_sad.gif
Link do komentarza
Aaa, to co innego. Patrzysz jakby bardziej hmmm... trzeźwo na temat, bardziej racjonalnie...

Z drugiej strony nie każdy od razu popada w te skrajności. Mnie osobiście przydałoby się zrzucić najlepiej 10-12kg. Wyglądałabym jak modelka. Co nie zmienia faktu, że nie jest to moim marzeniem, ale wynikiem obliczeń BMI.
I wcale nie trzymam się ściśle i na ślepo tych wyliczeń, ale wiem, że przy tej wadze jaką mam dobrze będę się czuła mając powiedzmy 7-10kg mniej.
Osobiście uważam, po za medycznymi sprawami, dobre samopoczucie za wyznacznik dobrej wagi. Ale nie taki "Dobrego ciałka nigdy za wiele"

Co do córki, moja 12-letnia próbowała się odchudzać. A na oko powiesz, że jest chuda, każde portki trza zwężać, bo długie nogi przy tym ma. 6-letniej w rodzinie nagadali, że jest "grubaskiem" z "dużym brzuszkiem". Jak ja się namęczyłam żeby podbudować ich samoocenę, zwłaszcza młodszej icon_rolleyes.gif A rodzince za takie gadanie to $%%&*@%&. Po jakimś czasie się uspokoiło, ale dalej bacznie patrzę co jedzą. Edytowano przez Afrodytaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...