Skocz do zawartości

Odchudzanie


Recommended Posts



Cytat

no dla siebie , dla siebie .... a dla kogo mam ? icon_biggrin.gif
przeca nie narzekam .... ciesze się z tego co osiągnęłam ... i chcę jeszcze ... icon_smile.gif



mam taką, liściastą ... w domku ... gorzka jest straszliwie ... icon_redface.gif
ale - w sumie .... warto sie poświęcić chyba .... zamiast trzeciej i czwartej kawy ... i na zdrowie wyjdzie ... icon_wink.gif



Nie będzie gorzka jak ją dobrze zaparzysz... Pierwsze "zalanie" jest w zasadzie "na wylanie"... Kolejne "wydobywa" smak... I nie przesadź z iością liści - szczypta wystarczy... Na dobrej zielonej nie warto oszczędzać. A jeśli potrzebujesz aromatu i nie masz czasu bawić się w przecedzanie liści - przepiękny zapach, niezły samk - teekanne opuncja figowa /niestety torebki/...
Link do komentarza
Cytat

to prawda, że od zielonej herbaty pojawia się osad na zębach?
w ogóle od herbaty się pojawia, a od zielonej szczególnie icon_rolleyes.gif



właśnie obejrzałam sobie w uzębienie i nic takowego nie zarejestrowałam, a czerwona i zieloną, litrami piję każdego dnia icon_biggrin.gif

Piczman - gratulacje! Nie znam osobiście, ale różnicę widzę, chociażby po zdjęciach z wcześniejszych zlotów icon_wink.gif

daggulka - pięknie! i nie namawiam do zaprzestania diety, bo szczęsliwa najbardziej będziesz, jak dociągniesz do tych wymarzonych icon_smile.gif

reszcie tez oczywiście winszuję sukcesów icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

daggulka - pięknie! i nie namawiam do zaprzestania diety, bo szczęsliwa najbardziej będziesz, jak dociągniesz do tych wymarzonych icon_smile.gif



Dukan mi obliczył, że moja waga to 62 kilo .... no to chociaz do tej wagi i bede szczęśliwa ... icon_biggrin.gif

w ogóle waga u mnie nadal stoi w miejscu - i nie kole wanny jeno pod szafką icon_lol.gif ... w związku z tym zaczynam się poważnie zastanawiać nad zmiana trybu tej diety .... cały czas jestem 1/1 czyli jeden dzień czystych protein na jeden dzien protein z warzywami ....
i tak mysle, że chyba organizm mi sie przyzwyczaił i zmienię sobie na 5 dni czystych protein na zmiane z 3 dniami protein i warzyw ....
elutek ... ty chyba jesteś w temacie proteinowej ...co o tym myślisz?
może mi ktos doradzić?
dzis postanowiłam tez zastosowac się do sugestii gawla i zrezygnować z ciast dukanowskich ... czyli zamiast ciasta na słodko bedzie jogurt z cynamonem lub kakao ,lub aromatem i słodzikiem jeśli najdzie mnie ochota a słodkie ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Pomiędzy cyklem białkowym a mieszanym nie ma aż takiej różnicy a organizm może się do niego przyzwyczaić ale to po jakichś 2-3 miesiącach (tak mi wczoraj powiedział znajomy lekarz) do tego czasu to już i ja zrzucę swoja samarę.

Z tych ciast nie rezygnuj bo ja nie używałem słodyczy i cukru mam przez to lżej zdecydowanie. Po co się katować. Mam inny pomysł upiecz ten sernik dukanowski bo coś mnie on za często intryguje ostatnio i powiesz czy dobry. icon_wink.gif

Aha Poza tym melduję 16 dzień diety - 6 kg icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

i tak mysle, że chyba organizm mi sie przyzwyczaił i zmienię sobie na 5 dni czystych protein na zmiane z 3 dniami protein i warzyw ....
elutek ... ty chyba jesteś w temacie proteinowej ...co o tym myślisz?



osobiście myślę, że Twój organizm już osiągnął tę idealną dla siebie/Ciebie wagę i teraz chodzi "tylko" o jej utrzymanie...
zdjęcie też za tym przemawia, wyglądasz idealnie, idealne proporcje, ładna buzia bez zapadniętych policzków, i to jest to icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

osobiście myślę, że Twój organizm już osiągnął tę idealną dla siebie/Ciebie wagę i teraz chodzi "tylko" o jej utrzymanie...
zdjęcie też za tym przemawia, wyglądasz idealnie, idealne proporcje, ładna buzia bez zapadniętych policzków, i to jest to icon_smile.gif



Też jej to mówiłem i nic blink.gif

Cytat

Noż kurde, wszyscy chudnął !

Czyżby rzeczywiście w grupie łatwiej było ?

Jestem z Was dumny icon_biggrin.gif



Dzięki ! Ty bardzo schudłeś daj spokój.
Ja to juz nie miałem wyboru albo wziąć się za siebie albo zacząć chodzić w spódnicach w gumkę.
Link do komentarza
Cytat

osobiście myślę, że Twój organizm już osiągnął tę idealną dla siebie/Ciebie wagę i teraz chodzi "tylko" o jej utrzymanie...
zdjęcie też za tym przemawia, wyglądasz idealnie, idealne proporcje, ładna buzia bez zapadniętych policzków, i to jest to icon_smile.gif




Cytat

Też jej to mówiłem i nic blink.gif



No dzięki, kochani .... to widać mam zepsute lustro , bo jak w niego patrze to widze jeno sadełko ... icon_redface.gif


Cytat

Noż kurde, wszyscy chudnął !

Czyżby rzeczywiście w grupie łatwiej było ?

Jestem z Was dumny icon_biggrin.gif



w grupie jest zdecydowanie łatwiej .... ale to tez nie reguła ... do tej decyzji trzeba dojrzeć ...
ja tez miałam kilka falstartów .... prawdą jest , że jeszcze 4 lata temu ważyłam grubo ponad 80 kilo .... pamietacie to zdjęcie ze zlotu muratorowego w piwniach pałacu prymasowskiego? to moje z dyplomem w fioletowej bluzce ? ważyłam se wtedy 82 kilo .... potem zgubiłam dyszkę po wprowadzce jak się zawzięłam ... i teraz sukcesywnie do 65 .... czasu trza mi było i zmiany nastawienia i wiary w siebie ... icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

No dzięki, kochani .... to widać mam zepsute lustro , bo jak w niego patrze to widze jeno sadełko ... icon_redface.gif



a jesteś pewna, że to sadełko, a nie nadmiar skóry, który pozostał po zrzuceniu tylu kilogramów? to to już raczej nie spadnie, ino rozćwiczyć i ujędrnić trza. Jest taki (chyba jeszcze jest) balsam firmy "Cztery Pory Roku" ujędrniający, który daje super efekty, jest polecany przez lekarzy dietetyków nawet. Kosztuje grosze, a widziałam na własne oczy, że działa super.

o, taki: http://www.stylistka.pl/kosmetyki/pharma-c...alsam-do-ciala/
Link do komentarza
Cytat

Daga - zmień myślenie, tutaj powinno być: no i jak super schudłam icon_smile.gif jestem dumna z siebie icon_smile.gif

a gdzie można zobaczyć to zdjęcie w fioletowej bluzce? icon_cool.gif icon_wink.gif



gdzieś na muratorze , chyba .... ale wolałabym do tego nie wracać ... nie wyglądałam wtedy ... icon_redface.gif


Cytat

a jesteś pewna, że to sadełko, a nie nadmiar skóry, który pozostał po zrzuceniu tylu kilogramów? to to już raczej nie spadnie, ino rozćwiczyć i ujędrnić trza. Jest taki (chyba jeszcze jest) balsam firmy "Cztery Pory Roku" ujędrniający, który daje super efekty, jest polecany przez lekarzy dietetyków nawet. Kosztuje grosze, a widziałam na własne oczy, że działa super.

o, taki: http://www.stylistka.pl/kosmetyki/pharma-c...alsam-do-ciala/



kochana ... bardzo wielkie Ci dzięki .... zakupie jeszcze dziś ... icon_biggrin.gif
a co do skóry ... o dziwo , wciągła się , jeno na brzuchu nie całkiem ... ale pewnie dlatego, że jeszcze zostało mi sadełko ... bo to na bank jest w wiekszości sadełko ... icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak może być dumna, skoro zamieniła kilogramy na ZOŁZOWATOŚĆ icon_mrgreen.gif .
(szacuję, że przelicznik 1kg = 1,7%) icon_cool.gif



w porywach do 2,0% icon_mrgreen.gif


Cytat

Dziwne, Ja Cię pamiętam ze zlotów jako szczupłego wysokiego faceta !
Niemożliwe żebym aż tyle wypił icon_wink.gif



fakt jest taki , że gawel wcale nie wygląda na zapasionego faceta ... i każdy się dziwi teraz ... ja tez się zdziwiłam kiedy na teście dukan kazał mu zrzucić 20 kilo ... pytanie - skąd .... ? icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziwne, Ja Cię pamiętam ze zlotów jako szczupłego wysokiego faceta !
Niemożliwe żebym aż tyle wypił icon_wink.gif



Dziękuje Ci bardzo, ale to tak nie jest niestety do pewnego progu pomimo kosmicznej wagi jakoś uchodzę w tłoku nie budząc sensacji ale po jego przekroczeniu/ połamaniu się widać już masakryczni nadwagę icon_cry.gif icon_redface.gif Kiedyś byłem bardzo chudy ważyłem tak ok 77kg przy 183 cm wzrostu ale wtedy paliłem, od 10 lat już nie ale za to przytyłem coś za coś.
Link do komentarza
...a mozecie dac przepis na ten sernik ?- straaasznie ciekawa jestem ... icon_smile.gif

Ja tez od czasu do czasu pozwole sobie na biszkopta (moj wlasny - z minimalna iloscia cukru- czyli prawie w cale ,hehe )
- na to rzucam maliny i mam przepyszny deser -
- maz je biszkopta z bita smietana icon_twisted.gif
a ja moge sobie polac jogurtem (tez malinowym) co najwyzej : chociaz owoce w sumie maja juz sporo cukru i raczej zawsze wychodzi wystarczajaco slodki - polecam icon_smile.gif

-Daggulka -ile masz wzrostu ?
Link do komentarza
Cytat

...a mozecie dac przepis na ten sernik - straaasznie jestem ciekawa ... icon_smile.gif

Ja tez od czasu do czasu pozwole sobie na biszkopta (moj wlasny - z minimalna iloscia cukru- czyli prawie w cale ,hehe )
- na to rzucam maliny i mam przepyszny deser -
- maz je biszkopta z bita smietana icon_twisted.gif
a ja moge sobie polac jogurtem (tez malinowym) co najwyzej : chociaz owoce w sumie maja juz sporo cukru i raczej zawsze wychodzi wystarczajaco slodki - polecam icon_smile.gif

-Daggulka -ile masz wzrostu ?



164cm ....



przepis na sernik:


Sernik Dukana

Postprzez isabel76 ? 25 Mar 2010, 19:42
- 800g twaróg chudy (może być odpowiednik śmietankowy z małą zawartością tłuszczu - to potem mielić nie trzeba)
- 6 jajek (oddzielić białka od żółtek)
- 3 łyżki skrobi kukurydzianej
- 2 łyżki słodziku
- kilka kropel aromat (ja dałam waniliowy)
- 1 szklankę mleka 0,5 %,

Twaróg zmielić przynajmniej 2 razy ( ja przecisnełam przez praske tylko). Po zmieleniu dodać do niego 6 żółtek, słodzik, skrobię i aromat. Wymieszać mikserem.
Dodać szklankę mleka. Ponownie użyć miksera.
Ubić białka, dodać do wcześniej przygotowanej masy. Delikatnie wymieszać, najlepiej dużą drewnianą łyżką.
Przelać do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 180 stopni przez 60-70 minut. Po upieczeniu i wystygnięciu schłodzić w lodówce.



Cytat

-Daggulka -ile masz wzrostu ?



Ty patrz ... odkąd mam dowód osobisty zawsze myślałam, że mam 164cm wzrostu ... teraz mnie koleżanka w pracy zmierzyła ... i mam 166 ... icon_eek.gif icon_rolleyes.gif .... bez obcasów i kapelusza ... icon_lol.gif
czyli moje BMI wynosi 23,6 ....
Link do komentarza
Cytat

A ja nie mam problemu ze słodkim tylko... z pieczywem. Życie za grahamkę, razowiec, bagietkę, ciepły chlebek - na to masełko, pomidorek, sól... i odpadam... A ze słodyczy najbardziej lubię precle. I sery pleśniaki. ALe czuję że od poniedziałku poleci... Stresik mnie "wysysa"...



Czym się stresujesz kociaku w hamaku? icon_smile.gif
Link do komentarza
Kiedy ostatnio odchudzałem się w 2000 roku to sobie poprzysiągłem że już nigdy nie utyję i co? doopa icon_evil.gif icon_confused.gif
Zastanawiam się co zrobić jak już dobrnę do jakiegoś konkretnego wyniku żeby się to nie powtórzyło co wy zrobicie?
Link do komentarza
Cytat

Kiedy ostatnio odchudzałem się w 2000 roku to sobie poprzysiągłem że już nigdy nie utyję i co? doopa
Zastanawiam się co zrobić jak już dobrnę do jakiegoś konkretnego wyniku żeby się to nie powtórzyło co wy zrobicie?



Jedynie amputacja ,te cholerne chwytaki trzeba obciąć żeby nie pchały nic więcej do buzi ,no i profilaktycznie lewatywa raz dziennie . 
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się co zrobić jak już dobrnę do jakiegoś konkretnego wyniku żeby się to nie powtórzyło co wy zrobicie?



mając skłonności i tendencję do tycia - jak ja , do tego pozostałe po bulimii zaburzenia odżywiania i spieprzony metabolizm - w moim przypadku tylko kontrola , muszę się ograniczać .... nie wszystko i nie ile wlezie ...
nie będę się oszukiwać .... nie odmówię sobie czekoladki czy chipsów z biedronki .... ale nie cale pudełko czy całą paczkę .... tylko jedną czekoladkę czy kilka/naście chipsów raz na jakiś czas .....
dla mnie najgorsza zmorą są słodycze .... uwielbiam słodkości ..... mogłabym nie jeść śniadań, obiadów i kolacji na rzecz ciast , czekoladek i chipsów.... icon_redface.gif
kontrola ..... kontrola ..... i jeszcze raz kontrola .... jedzenia .....
Link do komentarza
Cytat

mając skłonności i tendencję do tycia - jak ja , do tego pozostałe po bulimii zaburzenia odżywiania i spieprzony metabolizm - w moim przypadku tylko kontrola , muszę się ograniczać .... nie wszystko i nie ile wlezie ...
nie będę się oszukiwać .... nie odmówię sobie czekoladki czy chipsów z biedronki .... ale nie cale pudełko czy całą paczkę .... tylko jedną czekoladkę czy kilka/naście chipsów raz na jakiś czas .....
dla mnie najgorsza zmorą są słodycze .... uwielbiam słodkości ..... mogłabym nie jeść śniadań, obiadów i kolacji na rzecz ciast , czekoladek i chipsów.... icon_redface.gif
kontrola ..... kontrola ..... i jeszcze raz kontrola .... jedzenia .....



Po tej diecie, uwierz, nie będziesz mogła wypić posłodzonej harbaty.
Link do komentarza
Cytat

mając skłonności i tendencję do tycia - jak ja , do tego pozostałe po bulimii zaburzenia odżywiania i spieprzony metabolizm - w moim przypadku tylko kontrola , muszę się ograniczać .... nie wszystko i nie ile wlezie ...
nie będę się oszukiwać .... nie odmówię sobie czekoladki czy chipsów z biedronki .... ale nie cale pudełko czy całą paczkę .... tylko jedną czekoladkę czy kilka/naście chipsów raz na jakiś czas .....
dla mnie najgorsza zmorą są słodycze .... uwielbiam słodkości ..... mogłabym nie jeść śniadań, obiadów i kolacji na rzecz ciast , czekoladek i chipsów.... Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_redface.gif">
kontrola ..... kontrola ..... i jeszcze raz kontrola .... jedzenia .....


Tylko jak stawiam przed sobą paczkę ciastek to zanim się zorientuję to sięgam akurat po ostatnie . icon_neutral.gif
Link do komentarza
Masz racje Daga, a trzeba jeszce wziąć pod uwagę upływ czasu ze tak powiem tzn metabolizm przynajmniej u mnie pomiedzy 30 a 35 rokiem życia zjechał o jakies 10% a teraz to już jestem ekonomiczny jak ruski koń już prawie nic nie muszę jeśc, Co do tego ćwiczenia jak obserwuję to sie generalnie udaje rentierom itp którzy nie muszą pracować zarobkowo, ewentualnie awuefistom bo to ich zawód i treningi mają gratis. Deklaracje ze będę cwiczył itd sory ale można sobie włożyć w sferę mżeń dalszych
Link do komentarza
Cytat

Omijam w sklepie pułki z takimi sprawami.



mam teraz bardzo podobnie ...... icon_biggrin.gif
lecę przez market nie rozglądając się zbytnio prosto do chłodni z nabiałem i mrożonkami warzywnymi po czym niczym kuń z klapkami zapieprzam z powrotem do kasy ..... wszystko po to , żeby nie kusiło.... icon_redface.gif icon_lol.gif


Cytat

A czym bym dzięciolił w klawiaturę jak myślisz ?



no jest bardzo wiele możliwości ..... masz wszystkie pozostałe członki do dyspozycji ..... łącznie z językiem ... icon_mrgreen.gif

Cytat

Deklaracje ze będę cwiczył itd sory ale można sobie włożyć w sferę mżeń dalszych



u mnie podobnie - nie oszukujmy się ....z czystego lenistwa icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

mam teraz bardzo podobnie ......
lecę przez market nie rozglądając się zbytnio prosto do chłodni z nabiałem i mrożonkami warzywnymi po czym niczym kuń z klapkami zapieprzam z powrotem do kasy ..... wszystko po to , żeby nie kusiło....
u mnie podobnie - nie oszukujmy się ....z czystego lenistwa Array="" style="vertical-align:middle"



Szczera prawda przez was przemawia .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...