Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Redakcja

Dom wolnostojący, czy w zorganizowanej zabudowie?

Recommended Posts

Cytat

A ile domów jest budowanych "w szeregu"? Kilka czy kilkanaście?

Raczej kilka. W budowanych obecnie więcej niż 7-8 się nie zdarza.

Wybieram dom wolnostojący na rozleglejszej działce !!! Nie lubie luksusowych gułagów z parkanami i strażnikami z psami.

Cytat

Wybieram dom wolnostojący na rozleglejszej działce !!! Nie lubie luksusowych gułagów z parkanami i strażnikami z psami.

Tu pełna zgoda. Sąsiedzi są potrzebni ale bez przesady.

Cytat

W Londynie ,,po horyzont".Najśmieszniejsze są te o 3m szerokości!Bob icon_biggrin.gif

To co tam sie mieści? U nas garaże są szersze. icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość levin
      Ciężko jest znaleźć uczciwych i dobrych fachowców. Ja się przyznam, że miałem to szczęście, że nie musiałem szukać, bo kolega mi polecił firmę D&D Projekt z Krakowa. Tak więc widziałem ich efekt pracy, który mnie samego zachęcił do wynajęcia tej firmy do remontu sypialni i łazienki. Nie będę się wdawał w szczegóły, ogólnie podsumuję pracę Panów z tej firmy, jako bardzo dokładną, w pełni profesjonalną i zadowalającą.
    • Uszkodzenie ciała po wypadku, choroba czy po prostu podeszły wiek mogą być przyczyną problemów z poruszaniem się. W takich sytuacjach bardzo ważne jest, aby zadbać o komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowników łazienki. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/porady/31359-urzadzamy-idealna-lazienke-dla-seniorow-na-co-zwracac-uwage
    • Gdyby napisał redaktor, to może tak.. ale redakcja, to - niekoniecznie...
    • Od kiedy pamiętam za forum odpowiada jedna osoba która prowadzi i dba o forum. Nie raz było o tym  pisane.
    • Gość Darekk
      Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz i trafiłem bo szukałem informacji o programie czyste powietrze. Na wstępie napiszę, że jakieś pół roku temu wystąpiłem o dotację w porogamie czyste powietrze. Sporo słyszałem złego o tym programie ale ambitnie się przekonywałem, że dam radę. Niestety nie dałem. Przebrnąłem przez przygotowanie wniosku i stopniowo i cierpliwe dotaczałem wszelkie dokumenty. Za każdym razem pytałem czy to już wszystko po czym po twierdzącej odwiedzi spokojnie ( o naiwny) szedłem do domu. Po czym po kilku tygodniach znowu musiałem coś uzupełniać. Faktury, oświadczenia, podpisy kierownika budowy po czym nowe formularze i tak do zeszłego tygodnia. Okazuje się, że aby dostać dofinansowanie do pieca gazowego moje okna muszą mieć współczynnik U poniżej 0,9. Moje miły 1.0 i odpadłem. Pytałem w Oknoplaście (bo takie okna zanabyłem) za ile mi zaoferują takie z U poniżej 0,9. Takie okna to już są PASYWNE co w praktyce oznacza jakieś 30 000 PLN więcej (mam 12 okien w całym domu). Nasuwa się pytanie po co mam wydać 30 000 PLN jeśli dostanę dotację na piec tylko 10 000????? Komu się to opłaci? I czy to mnie skłoni do zakupu ekologicznego pieca czy jednak ekonomia zwycięży.... naturalnie inne pytania co do progów finansowania też są logiczne... bo kto z dochodem 600 pln na osobę zaczyna budować dom? Szkoda mi tylko czasu jaki zmarnowałem na to coś co zwie się "czyste powietrze". Swoją drogą ciekawe ile nowych domów dostało dotację z tego programu?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...