Skocz do zawartości

Urządzamy pokój dziecka


Recommended Posts

jeśli chodzi o pokój dziecka to myślę przede wszystkim:
- małe dzieci nie potrzebują zbyt dużo mebli, za to wolnej podłogi do zabawy. Nie polecam do dzieciecych pokoi dywanów czy wykładzin dywanowych- chyba że lubimy z nich odlepiac plastelinę albo wywabiac czekoladęicon_smile.gif Miałam w bloku wykładzinę dywanową u dzieci. Nigdy więcej. Mam teraz trwałą zmywalną deskę podłogową i jest ok:)
- zamiast wielu mebli trzeba pomyślec o segregacji i porządkowaniu zabawek- więc pojemniki, pudełka- tu polecam odwiedzenie ikei:) bardzo fajne są szafki z wysuwanymi pojemnikami. A zabawek bedzie coraz wiecej.
-urządzając pokój niemowlaka pamietajmy że niedługo przestanie nim byc.... nie wydawałabym kroci na typowo niemowlakowe rzeczy. Nie kupiłabym kołyski która starczy na 3-4 miesiące, tylko łóżeczko i to raczej z tych większych- dziecko będzie spało w nim conajmniej dwa lata.
-kilkulatkom można już pozwolic wybrac samemu coś do pokoju- będzie ich to bardzo cieszyc. Moi chłopcy bardzo poważnie potraktowali wybór lampy i mamy niebieski samolot. Takie same samoloty mamy wymalowane na ścianach.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Mama Dwójki

Uważam, że świetnym pomysłem na to aby pokój dziecka stał się modny jest wykorzystanie naklejek na ściany. W zależności od gustu i preferencji można wybierać spośród tysięcy wzorów takich jak zwierzęta, kwiaty, budowle czy nawet bohaterów z bajek. Jedyne co mogę dodać od siebie to, to aby wybrać naklejki dekoracyjne z dobrego źródła. 

Link do komentarza

Na ścianach w pokoju dzieci przede wszystkim powinna być farba, z której dobrze się zmywają zabrudzenia, odciśnięte paluszki np. przy włączniku światła, oryginalne malunki i inne mazaje lub zmywalna tapeta. Z farbą jest łatwiej, bo po 2-3 latach można przemalować kolor na inny. Bardzo sprawdzi też się też farba tablicowa do malarskich eksperymentów lub magnetyczna do wieszania rysunków.

Naklejki jako ozdoba ścian to też świetny pomysł.

 

Jeśli chodzi o łóżko, to można wybrać model, który „rośnie" razem z dzieckiem – wystarczy np. na pierwsze 7 lat.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...