Skocz do zawartości

Fundamenty, stan surowy - jak dlugo moze nie byc ruszany


Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam sie, jak dlugo mozna wstrzymac budowe po skonczeniu fundamentow i stanu surowego?
Czy dluzsze wstrzymanie, nie dokanczanie budowy bardzo szkodzi? Jezeli tak to na co?

Konkretnie mam na mysli sytuacje gdy na jesien zrobi sie fundamenty w domu podpiwniczonym. Czy nalezaloby juz na wiosne brac sie za reszte i jak najszybciej konczyc, co by na zime domek moglbyc juz ogrzany? Czy powiedzmy nic by sie nie stalo, jakby sobie te fundamenty postaly przez 1,5 roku i dopiero na nastepna wiosne ruszyloby sie z cala reszta?


Dzieki,
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Zastanawiam sie, jak dlugo mozna wstrzymac budowe po skonczeniu fundamentow i stanu surowego?
Czy dluzsze wstrzymanie, nie dokanczanie budowy bardzo szkodzi? Jezeli tak to na co?

Konkretnie mam na mysli sytuacje gdy na jesien zrobi sie fundamenty w domu podpiwniczonym. Czy nalezaloby juz na wiosne brac sie za reszte i jak najszybciej konczyc, co by na zime domek moglbyc juz ogrzany? Czy powiedzmy nic by sie nie stalo, jakby sobie te fundamenty postaly przez 1,5 roku i dopiero na nastepna wiosne ruszyloby sie z cala reszta?


Dzieki,


nic
ale dla formalności należy prowadzić dziennik budowy i wpisywac
01-03 -10 wykopano i zalano ławy fundamentowe
05-06-10 wykonano izolacje ....
itp
a najwazniejsze abyś nie przerwał budowy na dłuzej niz 2 lata ale ważne są wpisy w dzieniku budowy .....
Link do komentarza
Cytat

nic
ale dla formalności należy prowadzić dziennik budowy i wpisywac
01-03 -10 wykopano i zalano ławy fundamentowe
05-06-10 wykonano izolacje ....
itp
a najwazniejsze abyś nie przerwał budowy na dłuzej niz 2 lata ale ważne są wpisy w dzieniku budowy .....




Swietnie, jak tak to by bylo super. Wiecej na dwa lata to sie budowy nie wstrzyma, ale zastanawiam sie czy np. na rok nie bedzie jej wstrzymac.
CHodzi oczywiscie o kase, chec jak najwiekszego wlozenia w ten interes wlasnej kasy, a dopiero pozniej zaciagniecia kredytu. Poza tym, mysle, ze juz za pare miesiecy znowu kredyty powinny zaczac byc korzystniejsze, nie tak wysoko oprocentowane jak teraz.
Link do komentarza
Cytat

Swietnie, jak tak to by bylo super. Wiecej na dwa lata to sie budowy nie wstrzyma, ale zastanawiam sie czy np. na rok nie bedzie jej wstrzymac.
CHodzi oczywiscie o kase, chec jak najwiekszego wlozenia w ten interes wlasnej kasy, a dopiero pozniej zaciagniecia kredytu. Poza tym, mysle, ze juz za pare miesiecy znowu kredyty powinny zaczac byc korzystniejsze, nie tak wysoko oprocentowane jak teraz.




Wysoko oprocentowane? Nie licz na marze jak sprzed 2 lat. To nie wróci. Myślę, że teraz jest całkiem dobra sytuacja na rynku kredytowym. Siedzę w tym na co dzień więc troszkę się orientuję icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Wysoko oprocentowane? Nie licz na marze jak sprzed 2 lat. To nie wróci. Myślę, że teraz jest całkiem dobra sytuacja na rynku kredytowym. Siedzę w tym na co dzień więc troszkę się orientuję icon_wink.gif



O widzisz, bardzo sie ciesze, ze napisales!
No takie info to na wage zlota jest.

Wiesz, u mnie sytuacja jest troche inna bo ja za granica jestem, pracuje i obecnie jakos banki niekoniecznie chca dawac kredyty takim delikwentom jak ja. Podobno ta praktyka wraca, takie kredyty sa i beda sie robic coraz korzystniejsze dla ludkow jak ja, ale..., kto wie.
Super, ze sie odezwales. Bede Cie jeszcze meczyl w przyszlosci, jak bede mial jakies niejasnosci co do kredytow icon_smile.gif. Tutaj wole wiecej nie pisac bo mnie zaraz skarca, ze to nie jest miejsce na takie pierdoly icon_smile.gif.

Dzieki jeszcze raz.
Link do komentarza
Cytat

przepisy sie trochę zmieniły. teraz pozwolenie na budowe ważne jest 3 lata i przerwa w budowie też moze trwać 3 lata



Ok, ale ile moze byc tych przerw 3-letnich na budowie? Ile ciagiem trzeba wykonywac prace na budowie, aby potem moc zrobic przerwe?
To mozna roznie zinterpretowac.
Powiedzmy, ze dostanie sie pozwolenie. Z budowa ruszam za 2,5 roku (czyli w/g prawa, zmiescilem sie w 3 latach waznosci pozwolenia). Po wylaniu fundamentow robie sobie 3 letnia przerwe. Potem stawiam stan surowy i znowu 3 lata przerwy, tak? Czy moze chodzilo o to, ze lacznie w czasie budowy moze byc 3 lata przestoju?
Link do komentarza
Pozwolenie na budowę jest wydawane bezterminowo (można budować dziesięć lat i dłużej), ale budowę trzeba rozpocząć w ciągu trzech lat, w przeciwnym razie decyzja wygaśnie. Przerwa w budowie dłuższa niż trzy lata również skutkuje wygaśnięciem decyzji.
Na logike ważne są wpisy w dzienniku budowy i na ich podstawie urzędnicy wiedza co sie dzieje na budowie. Dla Ciebie ważne są poszczególne etapy budowy, żeby zamknąć je w odpowiednim momencie
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/p...mi,6321_349.htm
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...