Skocz do zawartości

odrolnienie działki


Patryk87

Recommended Posts

Witam, planuje podzielić 2ha ziemi rolnej na działki budowlane, jednak z powodu sporych kosztów czekam na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Jednakże chciałbym wcześniej wydzielić jedną działkę tzw. decyzją burmistrza.
Po wyciągnięciu map i po tym jak trafiły na biurko osoby odpowiedzialnej za zagospodarowanie przestrzenne dostałem pismo wzywające do dostarczenia zaświadczeń, że będzie istniała możliwość przyłączenia wody i prądu. Problem pojawił się przy uzyskania zaświadczenia z wodociągów, ponieważ działka znajduje się 150 metrów od węzła nie ma możliwości wykonania przyłącza. Czy na etapie przekształcania działki konieczna jest możliwość podłączenia wody?


pozdro
Link do komentarza
Cytat

Możliwość doprowadzenia mediów jest jednym z warunków uzyskania warunków zabudowy. Wystarczy jednak uzyskać tzw. promesę, czyli deklaracje dostawcy o możliwości doprowadzenia wody.



1. 4 albo 5 klasa
2. Ta promesa ile lat w przód może wybiegać?

pozdro
Link do komentarza
witam przy 4 klasie mogą być problemy a przy 5 nie widzę problemów w przekształceniu po pierwsze sprawdż sam co mówi plan przestrzenny jak przewiduje zabudowę to określa jakie działki najmniejsze po drugie to piszesz o wydanie warunków zabudowy dla twojej ziemi z możliwością podzielenia jej na mniejsze do warunków musisz niestety mieć zaświadczenie o wodzie ale tu mówisz że każda działka będzie miała swoją studnie a z prądem myślę że zakład da ci czy jest możliwość podłączenia- formalnie by budować musisz działkę odrolnić ale to wszystko w warunkach będzie moja rada jest taka nikt ci dobrze nie odpowie bo gminy mają wewnętrzne przepisy proponuje złóż podanie o wydanie warunków zabudowy tam będzie wszystko a zrezygnować zawsze możesz
Link do komentarza
Źle się troszkę zrozumieliśmy, nie pisałem nic o studniach...wszystkie papiery mam załatwione problem jest tylko z wodą musze donieśc w przyszłym tygodniu papiery z zakładu wodno-kanalizacyjnego a jedyny jaki otrzymałem to odp. że na chwile obecnąnie ma możliwości przyłączenia wody, i mam złożyć wniosek w gminie, a paradoksalnie to gmina wysłała mnie po to zaswiadczenie....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...