Skocz do zawartości

Zabezpieczenie nadproża przed wilgocią


Recommended Posts

Dzień dobry,
wyburzałem ścianę nośną, zgodnie z projektem zastąpioną potem nadprożem z ceowników na słupie. Chciałbym by zarówno słup jak i nadproże stanowiły docelowo element ozdobny mieszkania. Problem w tym, że część belki znajdzie się po stronie łazienki, gdzie narażona będzie na ciągłe działanie wilgoci. Jak ew. mógłbym belkę zabezpieczyć przed korozją?
Być może uznają państwo, że wszystkie belki należy zabezpieczyć, niezależnie od tego, gdzie (w suchym czy wilgotnym) będą się znajdować?
Czy korzystając z okazji, że mam odsłonięte również belki stropowe, te też powinienem zabezpieczyć, zanim przykryję je keramzytem i położę podłogę?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Link do komentarza
Cytat

witam obetonowanie belek które mają być widoczne? nie rozumiem ja proponuje użyć farby antykorozyjnej



Witam, dziękuję za odpowiedź. Myślą panowie, że farba antykorozyjna będzię wystarczającym zabezpieczeniem? Belka przechodzi nad brodzikiem, będzie dużo pary? W najgorszym razie rozważę zabetonowanie belek od strony łazienki, chociaż i to nie rozwiązanie. Beton, który położyli wokół belek wykonawcy sypie się garściami. Rozumiem, że wówczas trzebaby belki dodatkowo osiatkować czy moze użyć innej zaprawy, specjalnej?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...