Skocz do zawartości

Jak zamontować plexę na suficie w łazience?


Recommended Posts

Mam pytanie techniczne. Na suficie ma być plexa mleczna grubości 5 mm o wym. 205x305 cm. Czy macie pomysł jak ją zamontować na stelażu g-k, tak aby był dostęp do świetlówek, które chcę tam zamontować?

Chyba plexa powinna składać się z dwóch kawałków, ale jak i na czym ją oprzeć, aby sufit w łazience ładnie wyglądał?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
a może tak na suficie robisz ramkę z profili do g-k mniejszą o 5 cm od pleksi ramka schodzi w dół o powiedzmy 10 cm czyli powstała nam kaseta tam umieszczasz oświetlenie a do pleksi przyklejasz kątowniki (lub inne uchwyty zobacz w sklepie dla stolarzy akcesoria do mebli ) wsuwasz do kasety na suficie i z boku przykręcasz coś w tym stylu to można ubarwić zależy od uchwytów itd pamiętaj że pleksi się wygina
Link do komentarza
Cytat

a może tak na suficie robisz ramkę z profili do g-k mniejszą o 5 cm od pleksi ramka schodzi w dół o powiedzmy 10 cm czyli powstała nam kaseta tam umieszczasz oświetlenie a do pleksi przyklejasz kątowniki (lub inne uchwyty zobacz w sklepie dla stolarzy akcesoria do mebli ) wsuwasz do kasety na suficie i z boku przykręcasz coś w tym stylu to można ubarwić zależy od uchwytów itd pamiętaj że pleksi się wygina


Myśleć, myśleć...

Średnio potrafię sobie to wyobrazić, ale przemawia do mnie idea zrobienia kasety i zastosowanie jakiś sprytnych uchwytów. Właśnie, żeby się plexa nie wyginała mam zamiar przeciąć ją na dwie części.

Wizualizacja narysowana a ja muszę kombinować, ech...

Dziękuję za pomysł
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Płyty z pleksi można zamontować w profilach ozdobnych używanych do montażu sufitu kasetonowego. Wymiar rastru tworzonego przez te stelaż wynosi 60x60 cm lub 60x120 cm.a płytki po prostu wkłada się między profile.


Tak, tylko kasetony umieszczane na stelażu są nieprzeźroczyste, a przez mleczne pleksi może prześwitywać plątanina konstrukcji podtrzymującej stelaż...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...