Skocz do zawartości

ile kosztuje projekt


Recommended Posts

witam zdjęcia brak ale stodoła jest murowana o wym.12*8 wysoka na 4.5 przy ścianie a w szczycie 7.5 m pośrodku są wrota 3*3,5 wrota są z przodu i z tylu tak ze rozdziela na dwie części po jednej jest piwnica także poziom jest o1 metr wyżej wysokość w piwnicy to około 1,6 ściany są z kamienia jestem ze szczecina a jaki miałby być dom- myślę że piękny jedyny nie powtarzalny interesuje mnie ile kosztuje projekt ja sam go zrobie tz. narysuje
Link do komentarza
Cytat

jestem ze szczecina a jaki miałby być dom- myślę że piękny jedyny nie powtarzalny interesuje mnie ile kosztuje projekt ja sam go zrobie tz. narysuje


To po co pytasz skoro sam sobie masz zapłacić? Ustal z sobą kwotę a potem ją zaakceptuj i po problemie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

myślałem że się nie odnajdę w tych podpowiedziach


icon_smile.gif Skoro nikt się nie chce zlitować to ja napiszę.
Napisałeś mało precyzyjnie.
Cytat

jaki miałby być dom- myślę że piękny jedyny nie powtarzalny


Nie pojawiła się jeszcze osoba, która chciałaby mieć brzydki dom. Nawet jak domek jest średni to własciciel go broni i obstaje przy tym, że jest on najpiękniejszy, bo jest jego. I jest w tym racja wg powiedzenia "nie jest ładne co jest ładne, tylko to co się komu podoba". Także trudno na takiej podstawie określić cenę. Wstaw zdjęcia tego co się sie podoba. Wstaw zdjęcia własnej stodoły. Opisz co miałoby się znaleźć w środku. Jeśli oczekujesz "niepowtrzalności" szukaj biura, które zajmuje się takimi projektami i nie bądź zaskoczony ceną ok 20tys za projekt. Może się okazać, że chodzi o zwykłą adaptację. Przy wymiarach, które podałeś można oczekiwać 150m2 powierzchni użytkowej (nie biorąc pod uwagę rozbudowy). Cena ok 10tys - to przy założeniu, że będzie projektował architekt. Może okazać się mniej jeśli będzie to projektant po budownictwie. Na forum możesz poczytać i pooglądać projekty indywidualne za 3-4tys - zobacz czy o takie piękno i niepowtarzalność ci chodzi. A najlepiej wybierz się do okolicznych biur i popytaj. Rozbierzność może okazać się ogromna.
Nie wiem czy pomogłam icon_smile.gif
Link do komentarza
to nie tak, po pierwsze nie sztuką jest wydać kasę w pierwszym lepszym biurze projektowym, po drugie mam inną opcje kolega jest projektantem myślę że taniej we żmie ale chce wiedzieć ile kosztuje tak mniej więcej a po trzecie projekt ma być na przebudowę stodoły na cele mieszkalne czyli dając 10/20tys za projekt to wole zburzyć stary dom z muru pruskiego a w te miejsce postawić nowy
Link do komentarza
Cytat

to nie tak, po pierwsze nie sztuką jest wydać kasę w pierwszym lepszym biurze projektowym, po drugie mam inną opcje kolega jest projektantem myślę że taniej we żmie ale chce wiedzieć ile kosztuje tak mniej więcej a po trzecie projekt ma być na przebudowę stodoły na cele mieszkalne czyli dając 10/20tys za projekt to wole zburzyć stary dom z muru pruskiego a w te miejsce postawić nowy


Zgadzam się z bobu62 i T. Brzęczkowski.
Pisałeś o niepowtarzalnym domu adaptowanym ze stodoły - robi się takie projekty ale mało kogo na to stać. Decydują się na to tzw. inwestorzy świadomi, którzy wiedzą czego chcą i czym to się je. To tak jak restaurowanie kamienic - cholernie drogie ale efekt powalający.
Tobie jak widać chodzi o skrajnie inną sytuację - o tani projekt, niewymyślny, nic ponad standard tego co się obecnie buduje.
Kolega projektant może i zrobi taki projekt za połowę ceny, którą podałam ale zapewne kolega nie ma kilku fachów - nie jest równoczesnie architektem, budolwańcem, instalatorem - za część prac i tak będzie musiał zapłacić. Jeśli tego nie zrobi to ty zapłacisz za to podczas budowy icon_biggrin.gif Może kolega ma nadmiar czasu (co świadczy o tym, że jest słabym projektantem) i stać go na to żeby sprezentować ci miesiąc swojej pracy wartości powiedzmy 3tys. Musi to być bardzo dobry kolega icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Zgadzam się z bobu62 i T. Brzęczkowski.
Pisałeś o niepowtarzalnym domu adaptowanym ze stodoły - robi się takie projekty ale mało kogo na to stać. Decydują się na to tzw. inwestorzy świadomi, którzy wiedzą czego chcą i czym to się je. To tak jak restaurowanie kamienic - cholernie drogie ale efekt powalający.
Tobie jak widać chodzi o skrajnie inną sytuację - o tani projekt, niewymyślny, nic ponad standard tego co się obecnie buduje.
Kolega projektant może i zrobi taki projekt za połowę ceny, którą podałam ale zapewne kolega nie ma kilku fachów - nie jest równoczesnie architektem, budolwańcem, instalatorem - za część prac i tak będzie musiał zapłacić. Jeśli tego nie zrobi to ty zapłacisz za to podczas budowy icon_biggrin.gif Może kolega ma nadmiar czasu (co świadczy o tym, że jest słabym projektantem) i stać go na to żeby sprezentować ci miesiąc swojej pracy wartości powiedzmy 3tys. Musi to być bardzo dobry kolega icon_wink.gif


Jętka ujęła meritum - jeśli chcesz aby ze stodoły nie powstała stodoła tylko dom to musisz oprzeć się o rzetelną wiedzę i doświadczenie a to nie jest za darmo.
Link do komentarza
Cytat

aha mam jeszcze jedno pytanie do jętki co to znaczy ; nie wymyślnie nic ponad standard tego co się obecnie buduje ; a co jest standardem chętnie się dowie bo nie mam pojęcia o co chodzi proszę o poradę


Otwierasz dowolny katalog domków typowych i masz odpowiedź - to jest polski standard początku XXI wieku icon_wink.gif
Takich domków buduje się najwięcej. Cecha charakterystyczna: czerwony dach i żółte ściany.
Jedyne biuro projektów powtarzalnych odbiegających od reszty to Z500 (http://www.z500.pl/)
Wracając jeszcze do tych stodółek to wstawię 2 przykłady takich domków, zeby było widać skąd bierze się taka rożnica w cenie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
witam uwarzasz że czerwony dach i żółte ściany to polski standart ?ja mam dachówke ciemny brąz a zdjęcia fajne tylko ja gustuje w starym stylu ściany z cegły klinkierowej, tynki nierówne,belki na suficie itp. myślałem że standartem jest coś innego nie wiem co po prostu myślałem że mnie czymś zaskoczysz dzięki pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam uwarzasz że czerwony dach i żółte ściany to polski standart ?ja mam dachówke ciemny brąz a zdjęcia fajne tylko ja gustuje w starym stylu ściany z cegły klinkierowej, tynki nierówne,belki na suficie itp. myślałem że standartem jest coś innego nie wiem co po prostu myślałem że mnie czymś zaskoczysz dzięki pozdrawiam


Co do tych kolorów na dachu i ścianach to uważam, że jest to jakiś standard. Tu nie chodzi o zaskakiwanie. Standard to dla mnie coś co występuje w widocznej przewadze a wystarczy przejść się po nowowybudowanych dzielnicach domków jednorodzinnych i wniosek już jest. Napisz o jakim standardzie myślałeś, bo mnie zaciekawiłeś icon_smile.gif
Odnośnie stodółek które wstawiłam, to jest to wersja bardziej nowoczesna. Teraz mogę się domyslać, że tobie chodziło o coś takiego:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
witam widzę że powoli zaczynamy się rozumieć a z ciekawości zapytam jeśli można wiedzieć to jaki masz dom nie musisz odpowiadać podoba mi sie kamień, drewno,jeżeli jest dobrze dobrane wygląd jest fajny oczywiście dla kogoś kto lubi taki styl czasami można połączyć nowoczesny za starym
Link do komentarza
Cytat

Co do tych kolorów na dachu i ścianach to uważam, że jest to jakiś standard. Tu nie chodzi o zaskakiwanie. Standard to dla mnie coś co występuje w widocznej przewadze a wystarczy przejść się po nowowybudowanych dzielnicach domków jednorodzinnych i wniosek już jest.





Standard powiadasz. A jaki wpływ ma na to inwestor?
Budynki prawie identyczne, o zbliżonej kolorystyce, a jakie maja być, skoro to nie inwestor decyduje co chce wybudować. To urbaniści mają takie wizje:

Autentyczny wypis z MPZP:

Cytat

§ 37
1. W odniesieniu do zabudowy jednorodzinnej okresla sie nastepujace warunki kształtowania
zabudowy:
1) liczbe kondygnacji nadziemnych budynków w zabudowie jednorodzinnej ogranicza sie do
dwóch, przy czym druga kondygnacja dopuszczalna jest wyłacznie jako poddasze u9ytkowe w
dachu stromym,
2) poziom parteru budynku powinien znajdowac sie nie wy9ej ni9 1,2 m nad poziomem
przyległego terenu w najwy9ej poło9onym punkcie ;
3) wysokosc budynków w zabudowie jednorodzinnej ogranicza sie do 9,0 m,
4) obowiazuje stosowanie tradycyjnych form dachów stromych, czterospadowych, ewentualnie
dwuspadowych, o jednakowym kacie nachylenia głównych (dłu9szych) połaci dachowych,
wynoszacym od 37O do 45O; dach, ewentualnie z przyczółkami, wypuszczony poza sciany
szczytowe, z okapami wzdłu9 dłu9szej elewacji, ganek powinien byc nakryty daszkiem o
podobnym spadku,
5) rzedna okapu dachu budynku powinna byc poło9ona nie wy9ej ni9 0,3 m nad poziomem
podłogi drugiej kondygnacji nadziemnej,
6) kolorystyka pokrycia dachów powinna byc ciemna, w tonacji czerwono-brazowej; pokrycie
dachu - dachówkami z ró9nych materiałów lub elementów o fakturze dachówek,
7) materiały wykonczeniowe elewacji powinny byc utrzymane w jasnej tonacji, z dopuszczeniem
tynkowania na kolorowo; zas elementy drewniane i kamienne w kolorach naturalnych,
8 ) zalecane jest stosowanie:
a) prostokatnego, wydłu9onego rzutu budynku, z dopuszczeniem ganków i podcieni,
b) w scianach szczytowych horyzontalnego podziału na linii okapu (tzn. górna czesc sciany
powinna byc wykonana z zastosowaniem odmiennego materiału lub kolorystyki ni9 czesc
dolna) oraz poszerzonych wiatrownic,
c) otworów okiennych i drzwiowych prostokatnych, ustawionych pionowo, z drobnym
podziałem skrzydeł,
9) budynki jednorodzinne powinny byc realizowane w układzie:
a) wolnostojacym, blizniaczym lub szeregowym - w terenach "M1" i "M1U",
b) wolnostojacym lub blizniaczym - w terenach "M2" i "M2U",
c) wolnostojacym - w terenach "M3" i "UCM",
10) budynki mieszkalne zawierajace od dwóch do czterech mieszkan powinny byc realizowane w
układzie wolnostojacym.
2. Warunki okreslone w ust.1 stosuje sie równie9 do pozostałych budynków, w tym zwiazanych z
prowadzeniem nieucia9liwej działalnosci usługowej, realizowanych w terenach "M1U" i "M2U",
przy czym maksymalna długosc budynku mo9e wynosic 30 m.




Link do komentarza
jętka napisze tak, ten dom ala stodułka nowoczesna po mojemu jest zimna a ta z kamienia wydaje mi sie że ma swój urok czar jest ciepła jak sie ogląda,atakie moje wrażenie a standartem to bym nie nazwał dach czerwony itp.standartem jest że każdy ma wode niezależnie czy wodociągi czy studnia ja chce zbudować dom dla siebie dla mojej rodziny w którym będę czuł sie dobrze a coś ponadto poza standart to planuje że po ogrodzie będzie chodzić koza no i będę miał staw około150m2 a bajbaga dobry post napisał pozdrawiam M.
Link do komentarza
majster2008 zapytałeś jaki mam dom. Na razie nie mam icon_biggrin.gif Jestem w trakcie podejmowania decyzji. Ale jeśli chodzi o to co mi się podoba to lubię właśnie takie stodółki coś pomiędzy tymi nowoczesnymi a tym ostatnim zdjęciem. Uwielbiam kamień, drewno, glinę - wszystko co naturalne. We wnętrzach jak i na elewacjach. Jeśli chodzi o zagosdpodarowanie działki to najchętniej zasadziłabym ją drzewami i krzakami typowymi dla naszego krajobrazu.
Dom, który mi się podoba (choć też nie w każdej kwestii) to np http://www.maleccy.com/ projekty / dom w Tychach 1
Wrócę jeszcze do tego standardu, bo mam wrażenie, że nie do końca zostałam zrozumiana. Nie uważam aby dążenie do standaru było czymś dobrym, ale nie uważam też, że jest złym. Nie chciałbym za bardzo zawikłać tematu.
Mnie osobiście średnio podobają się domki o czerwonych dachach i żóltych ścianach. Jednak inwestorzy najczęściej decydują się na takie rozwiązanie. Nie spotkałam się nigdy z zapisem w MPZP, który wymuszałby takie zestawienie. Owszem bardzo często pojawia się zapis o "pastelowych" ścianach ale mało kto się do tego stosuje. Nie słyszałam też o sytuacji w której inwestor poniósłby konsekwencje zmiany zapisów dotyczących kolorystyki. Każdy robi to co osobiście najbardziej mu się podoba a nasze prawo tego nie kontroluje. Ważnie, żeby projekt był zgodny z MPZP a to co jest efektem finalnym nie obchodzi już naszego Państwa. Dlatego uważam, że w pewnym sensie jest to martwy zapis.
Moja pierwsza praca związana była właśnie z kolorystyką obiektów i stąd moje tak traumatyczne wspomnienia jeśli chodzi o zestawienie tych dwóch kolorów. Nastawienie inwestora jest zwykle takie: "chcę aby mój budynek był wesoły, więc wybieram żółty, bo wszyscy wokół tak decydują - a tłum ma rację". Mało kto dopuszcza do siebie informację, że do żółtego koloru lecą owady a potem dziwi się, że nie może ich wypędzić z domu icon_wink.gif
Gdyby zapisy były ostrzejsze i przede wszystkim przestrzegane, z pewnością włynęłoby to pozytywnie na nasza architekturę. Pisałam o tym w innym temacie.
Podsumowywyjąc: za to jak wygląda nasze otoczenie odpowiadają osoby, które najczęściej są laikami w danym temacie. Prawo jest nieprecyzyjne i nieegzekwowane. Nie sądzę aby w najbliższym czasie coś się zmieniło, chociaż przyznam, że liczę na to że wraz z powrotem "emigrantów" powoli wzrośnie samoświadomość wśród Polaków. Jeżeli ludzie zobaczą na własne oczy, że spójna architektura wygląda ładnie, będą dążyli do nawiązań a nie do indywidualności.
Przykładowo. Moi sąsiedzi mają właśnie takie typowe domki: zwarte, z poddaszem, czerwoną dachówką i żółtymi ścianami. Do tego ogrodzenie z czerwonej cegły i kute przęsła. Na działce polbruk i rododendrony. Taki standardzik. I teraz ja myślę o budowie własnego domu. Mimo, że uwielbiam nowoczesną architekturę to nie zdecyduję się na nią, ponieważ nie chcę aby dom wyróżniał się z otoczenia. Co prawda będzie miał inną bryłę (rozłożystą, parterową) ale będzie nawiązywał kolorystycznie. Zapewne w elewacji pojawi się czerwona cegła, na ogrodzeniu też. Rośliny kwitnące lub owocujące też czerwone. Do tego drewienko i akcent uspokajający w postaci czarnego lub szarego dachu. Ale się rozpisałam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

a ja napisze że mój domek będzie z porothermu z ociepleniem ze styropianu a faktura elewacji będzie mur pruski dach brąz wejście dwie kolumny z daszkiem przed domem w ogrodzie drzewa owocowe staw 150m2 jakaś mała rzeczka a reszta taka gospodarcza dla zwierząt i firmy


My też planujemy porotherm z tą różnicą, że z izolacją z wełny mineralnej icon_smile.gif Budynek jak pisałam wcześniej parterowy, na rzucie litery "L" z dużymi przeszkleniami od ogrodu. Wodę uwielbiam ale nie będę jej miała na działce (mam niecałe 2tys m2) bo ok 150m od działki mam spory zalew. A zwierzaki rzecz jasna też będą icon_biggrin.gif
Wrzucam ci jeszcze 2 zdjęcia domku, który wg mnie jest bardzo urokliwy i klimatyczny.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
ja mam do wyboru remontować a raczej przerabiać stodołę na dom ale projekt kosztuje 8tys i raczej skusze się na zburzenie starego domu i postawie na tym miejscu nowy a działkę mam 5500m2 domki fajne mają w sobie to coś chodziaż to są dwa połączone podcieniem razem i wydaje mi sie że niema przejścia z jednego do drugiego wewnątrz ale i tamten też fajny lubie przeszklenia ale wszystko musi być dopasowane nie za dużo
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...