Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy kominek zrobię sam?


Recommended Posts

Przy budowie kominka otwartego należy przestrzegać kilku zasad, co zapewni właściwy ciąg kominowy. Proporcje szerokości paleniska do jego wysokości i głębokości powinny być zbliżone do stosunku 6:5:4. Przekrój kanału dymowego określa się z równania - przekrój w cm2 równa się wysokość paleniska x szerokość paleniska podzielone przez 9. Przekrój kanału należy też dostosować do wysokości komina - przy wysokości do ok. 5 m nie powinien być mniejszy niż 25 x25 cm.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Kominek najłatwij zrobić samemu stosując gotowy wkład kominkowy.Cały sekret tkwi w bardzo dobrym ciągu kominowym. Średnica wewnętrzna komina powinna być około 20 centymetrów . Można połączyć przewód dymowy do kominka z nieczynnym przewodem wentylacyjnym. Wykonanie kominka samemu jest proste. Osobiście tak wykonałem i jest bardzo dobrze. Kominek nie dymi. icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Kanały wentylacyjne są robione z cegieł dziurawek, kratówek, z silikatów, betonu komórkowego czy ceramiki poryzowanej i są one nieprzystosowane do roli odprowadzania spalin.
Poza tym gdzie będzie kanał wentylacyjny, przecież nie można z niego zrezygnować!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...