Skocz do zawartości

wentylacja i kocioł kondensacyjny


bobu62

Recommended Posts

Cytat

Jeżeli nie ma mowy o nawiewie więc pewno się zakłada że nawet przy idealnie szczelnej kotłowni wystąpi zjawisko wentylacji jednym i tym samym otworem . Powietrze z zanurzonej we wodzie butelki wyleci a tym samym otworem wpływa woda . Wentylacja jednootworowa , czy jakoś tak . Ja w każdym razie mam drzwi do kotłowni dobrze uszczelnione bo nie potrzebuję ciągu wstecznego lub niekontrolowanej ucieczki ciepła .



Nie chce mi się czytać wszystkiego, ale:
Robiłem kiedyś instalację elektryczną w kotłowni, gdzie instalowano kocioł gazowy. A to był taki obiekt, gdzie niezbędne były drzwi przeciwwybuchowe. Wiadomo, że szczelne jak cholera. W razie awarii, gaz nie miał prawa wydostać się z pomieszczenia. Tyle, ze doprowadzenie powietrza do kotła pochodziło zza zewnętrznej ściany, a wylot spalin odbywał się do komina. Innej wentylacji nie było.
Natomiast teoria, że nawiew i wydalanie spalin będzie odbywać się jednym otworem, przypomina mi spożywanie posiłku po wypiciu litra gorzały, czyli wielkie rzyganie. Ponoć jeden facet w Ameryce tak się odżywiał, bo nie lubił używać papieru toaletowego. Można, tylko wcześniejsze zejście jest bardziej prawdopodobne.
A zejście jest tym bardziej możliwe, że niewystarczająca ilość tlenu, a z tym na pewno bedą kłopoty, powoduje spalanie niecałkowite, czyli powstawanie dużych ilości tlenku węgla, zwanego czadem. Przy otwieraniu drzwi do kotłowni, czad wypełzał będzie do wewnątrz obiektu.

Życzę szczęścia w przyszłości. Będzie potrzebne. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

retro - bardzo dobre podsumowanie dyskusji icon_smile.gif


Tak ? , a dla mnie beznadziejnie głupie , prymitywne i nie na temat bo :
Cytat

Natomiast teoria, że nawiew i wydalanie spalin będzie odbywać się jednym otworem, przypomina mi spożywanie posiłku po wypiciu litra gorzały, czyli wielkie rzyganie. Ponoć jeden facet w Ameryce tak się odżywiał, bo nie lubił używać papieru toaletowego. Można, tylko wcześniejsze zejście jest bardziej prawdopodobne.


Człowieku o czym ten typ pisze , jakie wydalanie spalin , czy on wie jak realizowany jest spalanie i wydalanie spalin w zamkniętej komorze spalania ? , bo o takiej jest mowa . I gdzie ja napisałem że nawiew i wydalanie spalin odbywa się jednym otworem ????.


Cytat

Nie chce mi się czytać wszystkiego, ale:


Ano właśnie , czytać ci się nie chce ale ale przed bezsensownym bazgraniem oporów nie masz . Tak wiem , te kubki tak nęcą więc trzeba bazgrać ile wlezie bo licznik pracuje tylko przy bazgraniu , przy czytaniu niestety nie . Co za ludzie . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak ? , a dla mnie beznadziejnie głupie , prymitywne i nie na temat bo :

Człowieku o czym ten typ pisze , jakie wydalanie spalin , czy on wie jak realizowany jest spalanie i wydalanie spalin w zamkniętej komorze spalania ? , bo o takiej jest mowa . I gdzie ja napisałem że nawiew i wydalanie spalin odbywa się jednym otworem ????.



Ano właśnie , czytać ci się nie chce ale ale przed bezsensownym bazgraniem oporów nie masz . Tak wiem , te kubki tak nęcą więc trzeba bazgrać ile wlezie bo licznik pracuje tylko przy bazgraniu , przy czytaniu niestety nie .



Wyobraź sobie, ze ten typ napisał właśnie o kotle Dietrich, z zamkniętą komorą spalania.
A tak w ogóle, to mógłbyś być grzeczniejszy, przynajmniej w święta. Nie obrażałem Ciebie i nie pisałem o Tobie, więc dlaczego mi ubliżasz?
Link do komentarza
Cytat

wentylacja musi być jesli masz w domu wentylacje grawitacyjną to w kotłowni też grawitacja ,jak masz mechaniczną to musi być mechaniczna ale tyczy sie to jesdynie kotłów klasy C
inny przepis wyrazie mówi iż w budynku gdzie jest wentylacja mechanicznia niedozolone jest aby była grawitacyjna wiec wszytko jasne




Żadne z tych stwierdzeń, nie jest prawdziwe - mając na uwadze obowiązujące przepisy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...