Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak zrobić podłogę na strychu


Recommended Posts

Witam.
Posiadam nowy dom z dachem o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Nad poddaszem użytecznym na jętkach chciałbym położyć podłogę dla strychu. Jętki rozstawione co 90 cm. Myślałem o takim rozwiązaniu ; deski 2,5 cm. na to płyta osb 1,2 cm. na to wykładzina pcv typu lenteks.Pytam się czy dobrze to wymyśliłem czy może są lepsze rozwiązania. Za wszelkie rady uprzejmie dziękuje.
Link to postu
Cytat

Witam.
Posiadam nowy dom z dachem o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Nad poddaszem użytecznym na jętkach chciałbym położyć podłogę dla strychu. Jętki rozstawione co 90 cm. Myślałem o takim rozwiązaniu ; deski 2,5 cm. na to płyta osb 1,2 cm. na to wykładzina pcv typu lenteks.Pytam się czy dobrze to wymyśliłem czy może są lepsze rozwiązania. Za wszelkie rady uprzejmie dziękuje.Myślę że to mocne rozwiązanie. Ale chyba nie będziesz eksploatował strychy w celach mieszkalnych?
Link to postu
Witam.
Strych ma być używany jako przechowalnia mało używanych rzeczy. Będzie tam też zbiornik wyrównawczy od CO. Chciałbym jednak aby ta podłoga była w miarę solidna i zbytnio się nie uginała, gdyż pod spodem będzie do niej podwieszony sufit z płyt kg. Jętki na których będzie leżała podłoga mają rozmiar gr.4cm. wys.16cm. dł.5m. Jętki są montowane podwójnie. Po dwie jętki przy każdej krokwi. Gdybym chciał robić z samej płyty osb to musiałbym odcinać z każdej płyty po 20cm. bo taki jest rozstaw jętek ( co 90cm. ). Dlatego pomyślałem o pierwszej warstwie z desek. Poza tym deski były by długie i łączyły by po kilka jętek razem usztywniając tym samym całą konstrukcję. Płyta osb układane na wierzchu mogły by się łączyć w dowolnym miejscu, nie koniecznie nad jętkom, dlatego nie miał bym odpadów. Nie wiem tylko czy dobrane przeze mnie grubości są wystarczające to zn. deska 2,5cm. , płyta osb 1,2cm ? Za wszelkie uwagi i porady na temat opcji uprzejmie dziękuję.
Link to postu
Witam.
Dzięki za porady. Teraz będę pamiętał aby wciągnąć płyty na górę jak nabiję połowę desek. Ewentualne docinki zrobię na górze pilarką ręczną. Przerwy między płytami to cenna informacja, w ogóle o tym nie pomyślałem.
Link to postu
  • 4 lata temu...
Cytat

Są gotowce fermacella - radzę zapoznać się.Wiem, że temat trochę leciwy, ale wątek bardzo ciekawy.
Poniżej zdjęcie strychu, na którym zastosowano elementy jastrychowe fermacell z izolacją cieplną z twardej pianki EPS.
Oczywiście można też zamontować płyty suchego jastrychu bez izolacji cieplnej.

DSC01446.jpgLink to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...