Skocz do zawartości

Jak zrobić podłogę na strychu


Recommended Posts

Witam.
Posiadam nowy dom z dachem o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Nad poddaszem użytecznym na jętkach chciałbym położyć podłogę dla strychu. Jętki rozstawione co 90 cm. Myślałem o takim rozwiązaniu ; deski 2,5 cm. na to płyta osb 1,2 cm. na to wykładzina pcv typu lenteks.Pytam się czy dobrze to wymyśliłem czy może są lepsze rozwiązania. Za wszelkie rady uprzejmie dziękuje.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Posiadam nowy dom z dachem o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Nad poddaszem użytecznym na jętkach chciałbym położyć podłogę dla strychu. Jętki rozstawione co 90 cm. Myślałem o takim rozwiązaniu ; deski 2,5 cm. na to płyta osb 1,2 cm. na to wykładzina pcv typu lenteks.Pytam się czy dobrze to wymyśliłem czy może są lepsze rozwiązania. Za wszelkie rady uprzejmie dziękuje.



Myślę że to mocne rozwiązanie. Ale chyba nie będziesz eksploatował strychy w celach mieszkalnych?
Link do komentarza
Witam.
Strych ma być używany jako przechowalnia mało używanych rzeczy. Będzie tam też zbiornik wyrównawczy od CO. Chciałbym jednak aby ta podłoga była w miarę solidna i zbytnio się nie uginała, gdyż pod spodem będzie do niej podwieszony sufit z płyt kg. Jętki na których będzie leżała podłoga mają rozmiar gr.4cm. wys.16cm. dł.5m. Jętki są montowane podwójnie. Po dwie jętki przy każdej krokwi. Gdybym chciał robić z samej płyty osb to musiałbym odcinać z każdej płyty po 20cm. bo taki jest rozstaw jętek ( co 90cm. ). Dlatego pomyślałem o pierwszej warstwie z desek. Poza tym deski były by długie i łączyły by po kilka jętek razem usztywniając tym samym całą konstrukcję. Płyta osb układane na wierzchu mogły by się łączyć w dowolnym miejscu, nie koniecznie nad jętkom, dlatego nie miał bym odpadów. Nie wiem tylko czy dobrane przeze mnie grubości są wystarczające to zn. deska 2,5cm. , płyta osb 1,2cm ? Za wszelkie uwagi i porady na temat opcji uprzejmie dziękuję.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Cytat

Są gotowce fermacella - radzę zapoznać się.



Wiem, że temat trochę leciwy, ale wątek bardzo ciekawy.
Poniżej zdjęcie strychu, na którym zastosowano elementy jastrychowe fermacell z izolacją cieplną z twardej pianki EPS.
Oczywiście można też zamontować płyty suchego jastrychu bez izolacji cieplnej.

DSC01446.jpg



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...