Skocz do zawartości

Jakie umowy podpisać z wykonawcami prac budowlanych?


Recommended Posts

  • 5 lata temu...
W kwietniu 2014 roku podpisałam umowę z firmą budowlaną o budowę dom . Termin zakończenia prac ustalono na kwiecień 2015 , jest również punkt o karach za niedotrzymanie terminu przez wykonawcę . Tymczasem we wrześniu 2015 roku wciąż trwają prace , a firma budowlana nie ma sobie nic do zarzucenia . Proszę o informację co mogę zrobić w takiej sytuacji , czy sama mam obliczyć karne odsetki , czy muszę zatrudnić prawnika ?
Link do komentarza
Cytat

W kwietniu 2014 roku podpisałam umowę z firmą budowlaną o budowę dom . Termin zakończenia prac ustalono na kwiecień 2015 , jest również punkt o karach za niedotrzymanie terminu przez wykonawcę . Tymczasem we wrześniu 2015 roku wciąż trwają prace , a firma budowlana nie ma sobie nic do zarzucenia . Proszę o informację co mogę zrobić w takiej sytuacji , czy sama mam obliczyć karne odsetki , czy muszę zatrudnić prawnika ?


Myślę że bez prawnika się nie obejdzie, ale jeśli po zawarciu umowy były wprowadzane zmiany w projekcie to szansa na wygraną jest nikła, bo wykonawca zawsze może powiedzieć, że to te zmiany zakłóciły harmonogram.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...