Skocz do zawartości

wymiana stropu drewnianego


Recommended Posts

witam po raz pierwszy korzystam z tego forum icon_wink.gif licze na porade. kupiłem stary dom murowany gdzie strop miedzy 1 pietrem a strychem jest drewniany tzn: deski po ktorych mozna chodzic pod nimi są deski własciwe potem słoma sprasowana i tynk. chciałbym go wymienic na "bardziej stabilniejszy". strychu nie mam zamiaru zamieszkiwać tylko sie boję ze te deski mi na głowe kiedys spadną. dom ma wymiary 10x12 metrów a pokoje ma dośc duże4x5m, 5x5m itp. jaki rodzaj stropu bedzie najtańszy ?? i jaki wybrać?? dom jest przykryty dachem. i czy obecne deski (sa w dobrym stanie) moge wykorzystać jako szalunek niesciagając je ze stropu???
Link do komentarza
to ja jeszcze raz. mam drugie pytanie. W tymże samym domu znajdują sie takie wysokie piece kaflowe. w pokojach nie ma kratek wentylacyjnych. mogę je dorobić?? czy to sie wiąze z dobudowaniem komina?? dwa kominy wystają z dachu. jak to zrobic?? bo chciałbym ogrzewanie kaloryferowe założyc.
Link do komentarza
chłopie gdzieś ty się wpakował to żart belki wykorzystaj jako strop deski podejrzewam że są wpuszczone w belkę ale sprawdż ta słoma która leży ma na celu ocieplić zamiast słomy musisz dać wełnę żeby ocieplić piece rozbierz rzób centralne jak nie korzystasz ze strychu to wstaw rurę jako kominek w dachu
Link do komentarza
spróbuje ci odpowiedzieć 1.stare belki zostaw jak są dobre 2. pomiędzy belkami są deski do których jest przybita słoma podejrzewam że jest to suprema tzn.wióry drzewne wymieszane z cementem to zwal ją pomiędzy belkami daj wełnę na ocieplenie a na belki położysz płytę osb lub deski na które dasz panele od dołu przykręć płyty g-k a po co ci w każdym pokoju wentylacja piece rozbierz komin wykorzystasz na podłączenie nowego pieca do centralnego wentylacja musi być według polskich norm w kuchni, łazience, kotłowni i do kominka rozwal trochę stropu z góry na dól i napisz jakie warstwy tam są i jaka grubość poszczególnych warstw zaczynając od góry oraz jakie ma wymiary belka stropowa
Link do komentarza
dobra sprawdze to. tam jest na dole kuchnia za scianą kotłownia i troszke dalej garaż wyzej płyta betonowa i na 1 pietrze 4 pokoje i łazienka. w kuchni jest kuchnia kaflowa-to rozbiore. a na górze ten strop drewniany. można zaadoptować obecne wyloty kominowe na wentylacje w tym pomiesszczeniach co napisałes? mozna sie przebić, czy trzeba cos nowego robic na wyloty.???? na dole miedzy kuchnią a kotłownią łączy ich sciana jest komin to mozna przebić sie z kuchni do komina i z kotłowni tez do komina??? prosze o wyrozumiałość jestem amatorem.icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...