Skocz do zawartości

Stan surowy zamknięty czy otwarty domu na okres zimy!!!!!!!!


Recommended Posts

W czerwcu br.rozpoczeliśmy budowę domku jednorodzinnego. Ściany będą budowane z cegły SILKA. Harmonogram prac budowlanych przewiduje zakończenie do grudnia br. zadaszeniem z pokryciem oraz wstawienie okien i drzwi wejściowych oraz wykonanie elewacji zew. Czy lepiej wykonać to zgodnie z założeniem firmy budowlanej??? Czy przełożyć wstawienie okien i drzwi wejściowych oraz wykonanie elewacji zew.na wiosnę przyszłego roku ze względu na mrozy i opady atmosferyczne w okresie zimy??? Prosimy o pomoc w podjęciu właściwej decyzji. Za odpowiedzi z góry dziękujemy. Pozdrawiamy wszystkich biorących udział w FORUM!!!
Link do komentarza
Dla budynku lepiej wstawić okna , drzwi i wykonać elewacje zewn (należy tylko w zimie czasem przewietrzyć dom i to porządnie
Natomiast minusem jest to, że niejeden inwestor stracił okna i drzwi w zimie, bo mu je ukradli !!!!
Przy układaniu tynku zwróćcie uwagę aby ściny byłu suche - jak ułożą na mokre i niewysuszone to na wiosne odpadnie.
Link do komentarza
Witam
Na pytanie które zadałaś, musisz sobie sama odpowiedzieć, każda budowa jest indywidualna i przebiega inaczej, dla ułatwienia odpowiedz sobie na pytania:
- czy w czasie zimy chcesz coś robić w środku?
- czy masz możliwość dogrzania mieszkania w okresie zimowym (np. wstawić kozę na węgiel czy drzewo, elektrycznie jest drogo)
- itp.

Jeżeli wykonasz elewacje z zewnątrz okien raczej nie ukradną, gdyż stracąmożliwość ich łatwego demontażu.
Ja np wykożystałem okres zimowy dla zrobienia ocieplenia dachu wełną i wykonania instalacji w środku, na wiosne mogły iść wylewki i dalej.
pozdrawiam
Link do komentarza
Dodamy tylko, że ze względów technologicznych istotne jest w jakich warunkach prowadzone będą roboty elewacyjne, gdyż nie można nakładać tynku i ocieplenia, gdy temperatura spada poniżej + 5 st C. Późną jesienią istnieje niebezpieczeństwo np. wystąpienia nocnych przymrozków, a więc roboty te lepiej przełożyć na wiosnę.
Link do komentarza
Proponuję zabić otwory deskami, tak, aby się za dużo śniegu nie dostało w zimie i tak żeby umożliwić porządny przewiew. Pozwoli to na wyschnięcie murów, nawet przy niskiej temperaturze. Wiosną będziesz miała suche (suchsze) mury i możliwość wykańczania.
W momencie wstawienia stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych sugeruję montaż systemu alarmowego.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja również buduję dom z SILKI i również miałem podobny dylemat. Obecnie jestem na etapie dachu - zakładam, że do końca października dach będzie skończony. Po wielu konsultacjach z osobami które wcześniej niż ja budowały domy doszedłm do wniosku, że na zimę zostawię dom otwarty. Wyjątkiem będą ramy okien połaciowych tak aby umożliwić całkowite skończenie dachu i nie wracanie do niego w najbliższej przyszłości. Ze względu na chęć skończenia dachu będę również musiał wykończyć na gotowo niektóre elementy elewacji (np. lukarny które częściowo są wykonane z płyt OSB). Ale z oknami i drzwiami zewnętrznymi czekam do wiosny. Poza tym co do tynków zewnętrznych i wewnętrznych to ze względu na osiadanie budynku dobrze trochę poczekać - to podobno zmniejsza ryzyko ich popękania na samym początku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...