Skocz do zawartości

jaki dom-parterowy czy z poddaszem do zamieszkania


Recommended Posts

Witam was bardzo serdecznie to moje początki na forum wiec jeżeli mój temat nie jest na tą stronę to sorki icon_smile.gif .
Mam do was pytanie jaki wybrać dom ?? parterowy czy z poddaszem do zamieszkania?? i czy są różnice w kosztach przy budowie takiego domu. A to wymiary działki jaką posiadam 40m (część frontalna działki) i 24m (w głąb działki).
dzięki kamotatar
Link do komentarza
masz szeroką działkę więc możesz sobie wybrać parterowy, z poddaszem użytkowym jest jeden problem: są skosy które kradną powierzchnię oraz schody.
Z drugiej jednak strony przy parterówce są większe fundamenty oraz większy dach (czyli drożej od piętrowego).
Poza tym musisz zobaczyć warunki zabudowy.
Link do komentarza
Cytat

masz szeroką działkę więc możesz sobie wybrać parterowy, z poddaszem użytkowym jest jeden problem: są skosy które kradną powierzchnię oraz schody.
Z drugiej jednak strony przy parterówce są większe fundamenty oraz większy dach (czyli drożej od piętrowego).
Poza tym musisz zobaczyć warunki zabudowy.



Jeżeli chodzi o warunki zabudowy to dopiero będę składał więc wszystko w moich rękach.
Chodzi mi o koszty budowy i funkcjonalność domu parterowego a z poddaszem ??
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A my optujemy za domem z użytkowym poddaszem. Stawiając dom parterowy z np. trzema sypialniami zajmiesz dużo większą powierzchnie działki niż przy domu z poddaszem. chyba że nie zależy Ci na terenie wokół domu. zależy też jaki projekt wybierzesz


Dom parterowy powinny budowac osoby w średnim wieku. Będzie praktyczniejszy na starość!!!
Link do komentarza
Cytat

Ale każdy z nas nigdy nie będzie młodszy, lata lecą - jeżeli masz wybór to parterowy.


Moi teściowie mają po 65 lat i mieszkają na 4 piętrze bez windy nie są już zdrowi teść ma kłopoty z kolanami teściowa z sercem i wiecie co im lekarz powiedział, że dobrze że mieszkają wyżej bo przynajmniej mają trening. A tak poważnie to wejście na jedno piętro po wygodnych schodach nawet ludziom po 80 nie nastręcza tak wiele problemów widzę po babci męża ma 85 lat i nigdy nie narzeka, nie stęka nie kwęka, ona zawsze jest zadowolona... no tak ale to już inne pokolenie.
Mi zawsze marzył się domek ze schodami na poddasze więc taki wybrałam, ale gdybym miała w domu kogoś z ograniczeniami ruchowymi to tylko parterówka.
Link do komentarza
Starszym osobom właśnie potrzebny dom ze schodami. Aktywność fizyczna w pewnym wieku to spacer i przymusowe wejście przynajmniej 2x dziennie po schodach. Mam takich wokół siebie. Trudno pogonić z fotela, a schody z konieczności co najmniej raz dziennie są użytkowane.

Dla całkowicie niedołężnych jedna sypialnia na dole, a góra dla opiekunów. Niepełnosprawni w zasadzie sami nie mogą mieszkać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...