Skocz do zawartości

gotowanie na parze- steamer


Recommended Posts

Cytat

Ciekawa jestem czy Wy tez uzywacie steamera w kuchni ?

Czy warto wybrac taki z wyzszej polki- czy moze starczy ten najzwyklejszy !?



Ja kupiłem sobie takie cudo firmy Kenwood FS620. Na razie mało miałem okazji, żeby w nim gotować, ale to co do tej pory ugotował smakowało mi. Fajna jest opcja dolewania wody podczas gotowania, bez konieczności otwierania całości i tracenia ciepła.
Brak obrazka
Link do komentarza
wbudowac to można wszystko nawet ekspres do kawy tylko słyszałam że taki do zabudowy kosztuje 6 tysięcy icon_biggrin.gif
Z takim czymś do zabudowy jeszcze się nie spotkałam natomiast o parowarze typu tego który pokazał Marcin myślęicon_smile.gif jedzenie gotowane na parze jest smaczne i zdrowe, gotuje się szybko i nie traci cennych wartości odżywczych. Ale to teoria bo póki co go nie mam:)
taki np jest ciekawą opcją http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=918118431 Marcin jak ustosunkujesz się do argumentu w tej aukcji że taki "side by side" jest lepszy bo nie mieszają sie smaki? Co sądzisz?
Parowar nie jest jakimś tam powalającym wydatkiem więc może w końcu go kupię? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Marcin jak ustosunkujesz się do argumentu w tej aukcji że taki "side by side" jest lepszy bo nie mieszają sie smaki? Co sądzisz?
Parowar nie jest jakimś tam powalającym wydatkiem więc może w końcu go kupię? icon_smile.gif


To ciekawa opcja, nie wiedziałem, że istnieją takie parowary. Ja nie mam z tym kłopotu, bo nie jem mięsa, więc i tak nie mieszam smaków, chyba, że warzyw.

Podobno istotna jest wielkość tego sprzętu, bo jak gotujesz dla całej rodziny to się nie opłaca włączać dwa razy na tę samą potrawę. Ten tefla co pokazałaś ma 10 l więc chyba wystarczająco dla kilku osób.

Ciekawe, co robi ten przycisk "Vitamin+"?
Link do komentarza
Cytat

wbudowac to można wszystko nawet ekspres do kawy ...
Z takim czymś do zabudowy jeszcze się nie spotkałam natomiast o parowarze typu tego który pokazał Marcin myślęicon_smile.gif jedzenie gotowane na parze jest smaczne i zdrowe, gotuje się szybko i nie traci cennych wartości odżywczych. Ale to teoria bo póki co go nie mam:)



ekspresu wbudowanego bym nie kupila ale steamer jak najbardziej icon_biggrin.gif
Meble kuchenne ktore mnie interesuja maja wbudowany piekarnik razem ze steamerem-
tutaj gdzie mieszkam (nie w Polsce) to raczej normalka. Prawie kazde mebelki maja steamer i piekarnik - i nie kosztuje to niewiadomo ile...
Fakt ,jesli wybiore steamer z bajerami , zaplace wiecej - dlatego wlasnie pytalam sie ,czy warto. icon_wink.gif


Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja gotuję na parze już ze 4 lata. Nie tak, że codziennie, mąż czasem aż mnie męczy o jakiegoś zwykłego schabowego, ale dość regularnie.
Nie kupowaliśmy jakiegoś markowego za niewiadomo ile pieniędzy, ale taki z promocji w hipermarkecie.
Działa bez szwanku 4 lata i główne cele spełnia.
A jedzenie, nie dość, że zdrowsze, to praktycznie samo się robi icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Pyszne są takie potrawy gotowane na parze. Jak tylko mam okazje, to sobie coś takiego robię, mimo iż nie ma takiego profesjonalnego parowar. W każdym razie takie jedzonko jest zdrowe i moim zdaniem przepyszne. Do takich fajnych warzywek nie trzeba już nic dodawać, takie są dobre.
Link do komentarza
Cytat

Pyszne są takie potrawy gotowane na parze. Jak tylko mam okazje, to sobie coś takiego robię, mimo iż nie ma takiego profesjonalnego parowar. W każdym razie takie jedzonko jest zdrowe i moim zdaniem przepyszne. Do takich fajnych warzywek nie trzeba już nic dodawać, takie są dobre.


Ja to robię w garnku z wkładem do gotowania na parze.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Ja odkąd kupiłam parowar to prawie bez przerwy na nim gotuję ja zakupiłam tefala vital cusine bi.jpg
i jestem z niego bardzo zadowolona bo można na nim również większe rzeczy gotować jak i sosy śmiało mogę polecić . Ja z uwagi na cenę w sklepach kupiłam na allegro

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
wracam do tematu. Nie mam jeszcze ciagle parowara ale zjadłam ostatnio pychotę na parze- ryż z warzywami i kurczakiem- i mięso i warzywa były nieporównywalnie smaczniejsze, warzywa mają nawet jakby żywszy kolor icon_smile.gif Czy osoby używające parowara mogłyby podać przykłady jakie jeszcze inne potrawy można przygotować? Jak długo trwa przygotowanie np warzyw zamrożonych z woreczka, ryżu, surowego kurczaka? Czy robicie rybę na parze jesli tak to jak ją przyrządzacie?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...