Skocz do zawartości

wwierciłem się w kabel!!


FreeRunner

Recommended Posts

Uszkodzony odcinek przewodu trzeba koniecznie wymienić, gdyż uszkodzenie izolacji może powodować upływ prądu do ściany, co przy wzroście jej wilgotności grozi porażeniem. Przy wierceniu mógła również zostać nacięta żyła przewodząca i przy większym obciażeniu może dojść do przepalenia się przwodu w tym miejscu.
Link do komentarza
Najpierw sprawdź czy gniazdko do którego prowadzi ten kabel - czy działa (u mnie działało), potem próbnikiem sprawdż czy jest napięcie w uszkodzonym miejscu (u mnie nie było) - jeśli nie ma to znaczy że przeciełeć żyłę uziemienia lub zerową, a to która to to można sprawdzić na przykład żaróweczką i baterią podłanczając na do bolca uziemienia w gniazdku i do dziury (nie radzę podłączać żaróweczki do dziurek w gniazdku) - oczywićsie należy zachować wszelką ostrożność aby prąd nie kopnął.
To był sposób partyzanckiego sprawdzania - ja miałem próbmik i miernik i tym sprawdzałem.
Link do komentarza
Witam
FreeRunner czy dla ciebie wykucie po 5cm z każdej strony, przecięcie przewodu, oskurowanie przewodu i założenie odpowiedniej złączki oraz zaizolowanie, jest aż tak pracochłonne, że we własnym domu chcesz odstawiać kiche?
Wykonanie tego nie zajmie Ci nawet godziny i jesteś spokojny.
Nie rób chałtury na swoim podwórku!
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam  
FreeRunner czy dla ciebie wykucie po 5cm z każdej strony, przecięcie przewodu, oskurowanie przewodu i założenie odpowiedniej złączki oraz zaizolowanie, jest aż tak pracochłonne, że we własnym domu chcesz odstawiać kiche?  
Wykonanie tego nie zajmie Ci nawet godziny i jesteś spokojny.  
Nie rób chałtury na swoim podwórku



A jak na ścianie są ułożone kafelki i nie ma zapasowego na wymianę?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...