Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Przyłącze energetyczne

Recommended Posts

Dnia 16.10.2019 o 20:56, Gość Max napisał:

Bzdury właśnie wkopałem kabel nie mam projektu a w warunkach jest tylko że muszę doprowadzić przewód do skrzynki którą stawia elektrownia o której znajduje się licznik i zabezpieczenie tak jak u mnie 40 amper. Warunki przyłącza złożyłem na wniosek Obliczając wstępnie potrzebowali nadużycie i podtrzymaniu ich podpisałem umowę i tam było określony czas gotowości do zdjęcia mam tymczasową skrzynkę przewód kabel przepraszam wkopany w ziemię doprowadzony do skrzynki i właśnie wczoraj mi go podpięli na razie nikomu nic nie słyszałem nic nie robiłem i jest wszystko okej zostało opłacić i podpisać użytkowanie licznika i podobno oświadczenie o prawidłowym wykonaniu instalacji ha ha chociaż jej nie ma.. Mój inspektor oraz kierownik twierdzą że po nowych przepisach nie potrzeba oświadczenie elektryka tylko właściciel może czyli inwestor podpisać oświadczenie o prawidłowym wykonaniu instalacji.

Co za piękna polszczyzna...

Gość Kazimierz
Witam ja dzisiaj otrzymalem umowe do podpisania o przylacz ZE informuje ze skrzynka ma sie znajdowac w granicy mojej dzialki i sąsiada który ma nie zamieszkala dzialke.Czy ja mam miec jakas zgode od sasiada na usytuowanie tej skrzynki i czy jak by ZE bedzie ciagnal ziemia kabel przez granice dzialki sasiada również potrzebna zgoda

Gość pop
Jeżeli masz już umowę to musisz mieć już wykonany projekt przyłącza. Na przejście kabla przez działkę sąsiada jak również umiejscowienie skrzynki projektant przyłącza musiał uzyskać zgodę sąsiada. Ty jedynie co to możesz zapytać sąsiada czy miał takie zapytanie od biura projektowego i czy wyraził zgodę.

Gość dawid
a co jesli słupy z prądem są daleko np200m a kabla ziemią nie można poprowadzić ze względu na kanał melioracyjny/wodny czy elektrownia dostawi dodatkowy słup ? kto kryje koszta?

Gość Pawel
Mam pytanie mam obecnie łączę energetyczne - stare-jak byli ostatnio elektrycy z elektrowni to przelaczyli mnie na ostatnią fazę i powiedzieli że warkocz jest do wymiany, zrobiłem remont gdzie są polozone nowe kable w domu. Licznik jest nowy ale jeszcze na scianie budynku mam wyłącznik główny i pytanie czy energetyka odpowiada za przyłączenie do licznika czyli że słupa do wyłącznika głównego a pozniej do licznika czy tylko do wyłącznika głównego który znajduje się na zewnątrz na sciane

Gość Pawel
Czy elektrownia odpowiada za przyłączenie od słupa do licznika. Czy od słupa do wyłącznika głównego który znajduje się na zewnątrz budynku

Dnia 18.11.2019 o 18:04, Gość dawid napisał:

a co jesli słupy z prądem są daleko np200m a kabla ziemią nie można poprowadzić ze względu na kanał melioracyjny/wodny czy elektrownia dostawi dodatkowy słup ? kto kryje koszta?

Do 200 m płacisz za przyłącze sumę stałą za kW mocy przyłączeniowej. Jeżeli odległośc jest powyżej 200 m płacisz 50 % za koszty kabla.

1 godzinę temu, Gość Pawel napisał:

Czy elektrownia odpowiada za przyłączenie od słupa do licznika. Czy od słupa do wyłącznika głównego który znajduje się na zewnątrz budynku

ZE odpowiada za przyłącze od lkini energetycznej do licznika czyli do ZKP. Od skrzynki do domu przyłącze jest Twoje.

Każdy zakład energetyczny ma zatwierdzaną odgórnie (przez URE) taryfę opłat za wykonanie przyłączy. Faktycznie do 200 m jest zryczałtowana opłata za kW mocy przyłączeniowej. Jednak z inną (niższą ) stawką za przyłącza napowietrzne, niż za kablowe (ziemne).

Stawka przy dłuższym przyłączu też jest zróżnicowana zależnie od rodzaju przyłącza (napowietrzne czy kablowe).

W umowie przyłączeniowej  jest określany zakres odpowiedzialności za funkcjonowania zasilania (naprawy, konserwacja, modernizacja) przez ZE. Może być on różny w zależności od konfiguracji przyłącza, lokalizacji złącza czy urządzenia pomiarowego

• Lubię to 1

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

W umowie przyłączeniowej  jest określany zakres odpowiedzialności za funkcjonowania zasilania (naprawy, konserwacja, modernizacja) przez ZE. Może być on różny w zależności od konfiguracji przyłącza, lokalizacji złącza czy urządzenia pomiarowego

ZE zawsze odpowiada za przyłącze do licznika, od licznika do domu ZE nic nie obchodzi.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...