Skocz do zawartości

doradźcie telewizor 32-calowy.


Recommended Posts

Chcę kupić tv do sypialni- 32 cale (taki się zmieści). Nie chcę na niego dużo wydawać i bedzie chodził na zwykłym najprostszym dekoderze prawdopodobnie (na kartę) więc nie w HD. Chcę wybrać coś w dobrej cenie, dobrej jakosci, bez niekoniecznych bajerów- to taki mój drugi telewizorek do pooglądania w łozku:) (w pokoju telewizyjnym bedzie 50-calowa plazma panasonica, małż już wybrał tylko ciuła na niego)
Ponieważ słyszałam że bardzo trwałe i dobre lcd- ki robi firma sharp (powtarza się ta opinia wśród sprzedawców w różnych sklepach zainteresował mnie taki np niedrogi model sharpa http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=918216519
Nie ukrywam że w sklepach w moim mieście tv 32 calowe zaczynaja sie w granicach 1600-1700 zł.
Napiszcie czy:
-czy potwierdzacie dobrą opinię o firmie sharp? Jakie inne firmy warto porównać?
-czy warto szukać koniecznie 100-Hz? (takie są droższe)
-jak interpretować parametry jasnośc, kontrast? (nie znam się)
Link do komentarza
Cytat

Chcę kupić tv do sypialni- 32 cale (taki się zmieści). Nie chcę na niego dużo wydawać i bedzie chodził na zwykłym najprostszym dekoderze prawdopodobnie (na kartę) więc nie w HD. Chcę wybrać coś w dobrej cenie, dobrej jakosci, bez niekoniecznych bajerów- to taki mój drugi telewizorek do pooglądania w łozku:) (w pokoju telewizyjnym bedzie 50-calowa plazma panasonica, małż już wybrał tylko ciuła na niego)
Ponieważ słyszałam że bardzo trwałe i dobre lcd- ki robi firma sharp (powtarza się ta opinia wśród sprzedawców w różnych sklepach zainteresował mnie taki np niedrogi model sharpa http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=918216519
Nie ukrywam że w sklepach w moim mieście tv 32 calowe zaczynaja sie w granicach 1600-1700 zł.
Napiszcie czy:
-czy potwierdzacie dobrą opinię o firmie sharp? Jakie inne firmy warto porównać?
-czy warto szukać koniecznie 100-Hz? (takie są droższe)
-jak interpretować parametry jasnośc, kontrast? (nie znam się)




trudny wybór ale ja bym nie kupował przez allegro
z kat jesteś? może są w okolicy mniejsze sklepy.
ja kupowałem w proline w kaliszu zaoszczędziłem 340zł w stosunku do euro wartość tv 2049zł
trzeba się dobrze rozejżeć.



Link do komentarza
Nic polecić Ci nie moge bo narazie mam funai na kineskopie i bardzo mi z nim dobrze, ale w zeszłym roku kupiliśmy córce lcd samsung 32 cale i to jest koszmar, przynajmniej dla mnie, obraz zniekształcony i fatalne kolory. Nie znam się na tym , ale mąż twierdzi , że tak ma być i jest ok. Dla mnie nie jest ok , i dla mojej córy chyba też , bo woli oglądac na moim
Link do komentarza
Cytat

Chcę kupić tv do sypialni- 32 cale (taki się zmieści). Nie chcę na niego dużo wydawać i bedzie chodził na zwykłym najprostszym dekoderze prawdopodobnie (na kartę) więc nie w HD. Chcę wybrać coś w dobrej cenie, dobrej jakosci, bez niekoniecznych bajerów- to taki mój drugi telewizorek do pooglądania w łozku:) (w pokoju telewizyjnym bedzie 50-calowa plazma panasonica, małż już wybrał tylko ciuła na niego)
Ponieważ słyszałam że bardzo trwałe i dobre lcd- ki robi firma sharp (powtarza się ta opinia wśród sprzedawców w różnych sklepach zainteresował mnie taki np niedrogi model sharpa http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=918216519
Nie ukrywam że w sklepach w moim mieście tv 32 calowe zaczynaja sie w granicach 1600-1700 zł.
Napiszcie czy:
-czy potwierdzacie dobrą opinię o firmie sharp? Jakie inne firmy warto porównać?
-czy warto szukać koniecznie 100-Hz? (takie są droższe)
-jak interpretować parametry jasnośc, kontrast? (nie znam się)


kup sobie LG i bedziesz wiedziała że masz telewizor ,masz tak szeroki wachlarz że jesli taki tylko do ogladania to 32cale lG juz za 1200 spokojnie znajdziesz a jesli taki z naprade doba jakościa obrazu dzwięku itp to i za 4000 tez sie znajdzie ale bedziesz wiedziała że oglądasz tv sony jeszcze jest maką co probuje gonić peleton i panasonic
Link do komentarza
Cytat

Chcę kupić tv do sypialni- 32 cale (taki się zmieści). Nie chcę na niego dużo wydawać i bedzie chodził na zwykłym najprostszym dekoderze prawdopodobnie (na kartę) więc nie w HD. Chcę wybrać coś w dobrej cenie, dobrej jakosci, bez niekoniecznych bajerów- to taki mój drugi telewizorek do pooglądania w łozku:) (w pokoju telewizyjnym bedzie 50-calowa plazma panasonica, małż już wybrał tylko ciuła na niego)
Ponieważ słyszałam że bardzo trwałe i dobre lcd- ki robi firma sharp (powtarza się ta opinia wśród sprzedawców w różnych sklepach zainteresował mnie taki np niedrogi model sharpa http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=918216519
Nie ukrywam że w sklepach w moim mieście tv 32 calowe zaczynaja sie w granicach 1600-1700 zł.
Napiszcie czy:
-czy potwierdzacie dobrą opinię o firmie sharp? Jakie inne firmy warto porównać?
-czy warto szukać koniecznie 100-Hz? (takie są droższe)
-jak interpretować parametry jasnośc, kontrast? (nie znam się)



Nawet jeśli nie programy HD to dobrze mieć rozdzielczość HD, 1980x1024, 100Hz to dobry pomysł, kontrast dynamiczny (bo taki jest najczęściej określany) powyżej 50.000, czas reakcji poniżej 8ms.
Przede wszystkim nie kupuj telewizra tańszego o mniejszej rozdzielczości!!

A co do 50" plazmy - to niezłe rachunki za prąd zapłacisz...
Link do komentarza
no co do plazmy to oglądając tak jak my czyli 2-3 razy w miesiącu nie sądze żeby kiedykolwiek się zwróciła róznica w cenie ok 1500 zł w stosunku do LCD-eka! Ja kiedyś też tak myślałam do momentu kiedy znajomy pracujący w sklepie media ekspert powiedział mi że kiedy zmierzyli specjalnym miernikiem średnie godzinowe zużycie prądu w plazmach i lcedekach tej samej wielkości i wychodziło podobne.
Podobno plazma zużywa dużo prądu tylko przy bardzo jasnym obrazie lub gdy świeci na nią bezpośrednio słońce. U nas słońce nigdy nie świeci bo jeśli coś oglądamy to tylko wieczorem, a oglądamy telewizję sporadycznie. Dlatego mąz zdecydował się na plazmę. W sklepie w którym trafiliśmy na bardzo profesjonalną obsługę (i gdzie wcale nie próbowali nam wcisnąc najdroższego telewizora) sprzedawca wypytał nas własnie o to- jak często włączamy telewizor (najwyżej kilka razy w miesiacu) i w jakim pomieszczeniu ma byc- i doradził nam plazmę.
Natomiast jesli chodzi o ten lcd-ek do sypialni to własnie mam wątpliwosci czy dopłacac 400 zł za 100 HZ (tyle mniej wiecej drożej wychodzą) - to dla mnie dużo....
jej LG słyszałam że nie najlepsze są....................... wszedzie o tych sharpach....
w sklepach mówili nam że w LCD sharp, w plazmie to panasonic.........
Prawda jest taka że albo kupię powiedzmy do 1500-1600 zł albo nie kupię wcale i dalej nie bede miała telewizora. I zastanawiam się co wybrac.. są promocje, trafia sie na modele w dobrych cenach...
Link do komentarza
Te promocje, to najczęściej wyprzedaż starszych typów, takich z mniejszą rozdzielczością, częstotliwością, bez mpeg4, chyba lepiej wziąć ciut droższy na dłużej starczy, wszak analogowy sygnał naziemny to będzie jeszcze ok 2 lat...
Link do komentarza
mpeg4 jest to system kodowania. Telewizor z tej aukcji posiada ten kodek (nawet w tytule aukcji icon_razz.gif) Jeśli Kropeczko posiadasz telewizje cyfrową z dekodera to nie musisz się o to martwić. Ten format nie jest potrzebny. Potrzebny będzie tym, którzy posiadają telewizję naziemną i wkrótce będzie ona zmieniana na "naziemną" cyfrową. Aktualnie system stosuje Sony oraz Sharp (jeszcze rzadko). Co do wyboru telewizora to polecam wizytę w np. Media Mark i porównanie na żywo obrazu na różnych modelach. Osobiście odradzam LG i Samsunga ale to moje zdanie. Ja mam Panasonica LCD 36 cali + Cyfrowy Polsat HD z nagrywaniem. Dla mnie idealny zestaw biorąc pod uwagę, że uwielbiam idealny obraz i programy motoryzacyjne, które lecą w godzinach życiowego szczytu lub snu icon_smile.gif
p.s. Oczywiście nie namawiam do zakupów w MM. Po takich "zwiadach" można szukać lepszych cen.
A jeśli się nie spieszysz to warto poczekać aż spadną ceny telewizorów w technice diodowej LED...
Link do komentarza
Cytat

no co do plazmy to oglądając tak jak my czyli 2-3 razy w miesiącu nie sądze żeby kiedykolwiek się zwróciła róznica w cenie ok 1500 zł w stosunku do LCD-eka! Ja kiedyś też tak myślałam do momentu kiedy znajomy pracujący w sklepie media ekspert powiedział mi że kiedy zmierzyli specjalnym miernikiem średnie godzinowe zużycie prądu w plazmach i lcedekach tej samej wielkości i wychodziło podobne.
Podobno plazma zużywa dużo prądu tylko przy bardzo jasnym obrazie lub gdy świeci na nią bezpośrednio słońce. U nas słońce nigdy nie świeci bo jeśli coś oglądamy to tylko wieczorem, a oglądamy telewizję sporadycznie. Dlatego mąz zdecydował się na plazmę. W sklepie w którym trafiliśmy na bardzo profesjonalną obsługę (i gdzie wcale nie próbowali nam wcisnąc najdroższego telewizora) sprzedawca wypytał nas własnie o to- jak często włączamy telewizor (najwyżej kilka razy w miesiacu) i w jakim pomieszczeniu ma byc- i doradził nam plazmę.
Natomiast jesli chodzi o ten lcd-ek do sypialni to własnie mam wątpliwosci czy dopłacac 400 zł za 100 HZ (tyle mniej wiecej drożej wychodzą) - to dla mnie dużo....
jej LG słyszałam że nie najlepsze są....................... wszedzie o tych sharpach....
w sklepach mówili nam że w LCD sharp, w plazmie to panasonic.........
Prawda jest taka że albo kupię powiedzmy do 1500-1600 zł albo nie kupię wcale i dalej nie bede miała telewizora. I zastanawiam się co wybrac.. są promocje, trafia sie na modele w dobrych cenach...



Oczywiście jeśli oglądacie ten 50" tak rzadko to zużycie prądu nie ma znaczenia. Do pomiaru pradu nie potrzeba experta ani specjalnego miernika - sam pomierzyłem prąd i plazmy wygladają niekorzystnie w porównaniu do LCD. Co do matryc lcd najwięcej i chyba najlepsze robi obecnie Samsung, inne firmy kupują często matryce Samsunga (najnowsze Samsungi z podświetlaniem LED są droższe od Sharpów z LED i o niebo doskonalsze). Panasonic - cóż bawi się dalej w matryce plazmowe i ma całkiem dobre ale to już nie jest wyrób przyszłościowy. Z tańszych od Samsunga LED polecam Sony Bravia 32" 100Hz Full HD na Ceneo za 2400.
Link do komentarza
a ja tak narazie powoli rezygnuje z drugiego telewizora- i chyba kupimy szybciej ten duży. Jak sobie policzyłam że za tą kwote spokojnie bym wymieniła sprzęt narciarski to............. a tak serio to czas żeby pooglądac dobry film mam tak od czasu do czasu. A włączac zeby leciało- tak u nas nie było i nie będzie mam nadzieje nigdy:)
Link do komentarza
Cytat

a ja tak narazie powoli rezygnuje z drugiego telewizora- i chyba kupimy szybciej ten duży. Jak sobie policzyłam że za tą kwote spokojnie bym wymieniła sprzęt narciarski to............. a tak serio to czas żeby pooglądac dobry film mam tak od czasu do czasu. A włączac zeby leciało- tak u nas nie było i nie będzie mam nadzieje nigdy:)




Przyzwoitą plazme panasonic 42" Full HD kupisz za 2500. Telewizory LCD dopiero dużo, dużo droższe ledwo co ją doganiają jakością obrazu, szczególnie gdy obraz nie jest HD.

Pozdrawiam
Kadafi
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Oczywiście jeśli oglądacie ten 50" tak rzadko to zużycie prądu nie ma znaczenia. Do pomiaru pradu nie potrzeba experta ani specjalnego miernika - sam pomierzyłem prąd i plazmy wygladają niekorzystnie w porównaniu do LCD. Co do matryc lcd najwięcej i chyba najlepsze robi obecnie Samsung, inne firmy kupują często matryce Samsunga (najnowsze Samsungi z podświetlaniem LED są droższe od Sharpów z LED i o niebo doskonalsze). Panasonic - cóż bawi się dalej w matryce plazmowe i ma całkiem dobre ale to już nie jest wyrób przyszłościowy. Z tańszych od Samsunga LED polecam Sony Bravia 32" 100Hz Full HD na Ceneo za 2400.


Co ty wpypisujesz za głupoty !! ?? Samsung może i produkuje najwięcej matryc ale napewno nie najlepszych !!!
PROSZE !!! nie porównuj LCD LED samsunga do Sharpa, jeśli ktoś kogoś bije to raczej Sharp Samsunga a nie jak piszesz.
TV LCD LED Sharpa są podświetlane LED'ami z czterech stron a w Samsungu tylko na krańcach. Co do jakości, płynności obrazu to Sharp wygrywa z w/w konkurentem.
Sharp również jest producentem matryc. Samsung napewno w jedyn wygra z Sharpem - z bajerami !!!
Jeszcze jedna ważna rzecz, telewizory Sharpa wg. tabliczki znamionowej są produkowane w Japoni. Z tego co ja zasłyszałem to produkcja odbywa się w Polce ale jedno jest pewne na cześciach i podzespołach MADE IN JAPAN a w Samungu więkoszość MADE ICH CHINA.
Ja wybrałem Sharpa.
Link do komentarza
daggulko nie kupiłam icon_biggrin.gif to miał by taki troche półśrodek. Ale w końcu kupiliśmy plazmę 50 cali panasonica- nie do sypialni tylko do pokoju telewizyjnego. Polecam ten telewizor - jeśli rozważamy duże telewizory to wychodza bardzo korzystnie cenowo. A obraz jest bardzo naturalny- to pierwsze co mi się spodobało- taki "miękki" w odbiorze, bardzo ładne kolory. Naprawdę ogląda się z przyjemnością.
Link do komentarza
Cytat

daggulko nie kupiłam icon_biggrin.gif to miał by taki troche półśrodek. Ale w końcu kupiliśmy plazmę 50 cali panasonica- nie do sypialni tylko do pokoju telewizyjnego. Polecam ten telewizor - jeśli rozważamy duże telewizory to wychodza bardzo korzystnie cenowo. A obraz jest bardzo naturalny- to pierwsze co mi się spodobało- taki "miękki" w odbiorze, bardzo ładne kolory. Naprawdę ogląda się z przyjemnością.




A rachunek za prąd ci się też spodobał jak zobaczyłaś? Plazma pożera prąd w porównaniu do innych Tv.

Link do komentarza
nie zmienił się. No ściśle chyba o 14 zł był może większy? Róznica w cenie przy telewizorze 50 calowym LCD a plazma sięga chyba nawet 1500 zł? Dużo by trzeba oglądac żeby się to zwróciło. My traktujemy telewizor jako kino w domu- siadamy do oglądania jeśli mamy ochotę, wolny wieczór i jest co oglądac. Jesli ktoś ma wlączony po ileś godzin dziennie to może odczuje róznicę. Zresztą podobno tak naparwde średnie zużycie prądu rózni się bardzo niewiele - plazma zużywa duzo jak świeci na nią światło dzienne a kto ogląda telewizję w dzień..? (czasem moje dzieci..)
Link do komentarza
Cytat

Co ty wpypisujesz za głupoty !! ?? Samsung może i produkuje najwięcej matryc ale napewno nie najlepszych !!!
PROSZE !!! nie porównuj LCD LED samsunga do Sharpa, jeśli ktoś kogoś bije to raczej Sharp Samsunga a nie jak piszesz.
TV LCD LED Sharpa są podświetlane LED'ami z czterech stron a w Samsungu tylko na krańcach. Co do jakości, płynności obrazu to Sharp wygrywa z w/w konkurentem.
Sharp również jest producentem matryc. Samsung napewno w jedyn wygra z Sharpem - z bajerami !!!
Jeszcze jedna ważna rzecz, telewizory Sharpa wg. tabliczki znamionowej są produkowane w Japoni. Z tego co ja zasłyszałem to produkcja odbywa się w Polce ale jedno jest pewne na cześciach i podzespołach MADE IN JAPAN a w Samungu więkoszość MADE ICH CHINA.
Ja wybrałem Sharpa.


Samsung - made in korea!
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
sprzedawcy czasem żartują (czyt. polecają to, co muszą), nie sugeruj się ich opiniami, najlepiej wejść do sklepu i popatrzeć na obraz, aczkolwiek sharp, philips, lg, samsung, to raczej marki drugiej kategorii - masówki. Sony czy Panasonic to też masówki i tu się płaci za markę, owszem, jednak w dużym stopniu adekwatnie do jakości.
Link do komentarza
Ja sobie sprawiłem lg 26le3300 tyle że ja go oglądam na szerokość łóżka dokładnie 198cm. Obraz cudny icon_smile.gif Fajny bajer - czyta filmy z pendriva.
Na co bym zwrócił uwagę. Zerknijcie jak idą wtyczki antenowe do TV - co z tego że mój jest płaski jak go musiałem ok 4cm od ściany "powiesić" bo wtyczka antenowa wkładana jest prostopadle z tyłu ( a nie np z boku )

Co do "większych" siostra sobie sprawiła 46` Sony Bravia i o ile kolory fajne i nic się nie "leje" jak we wcześniejszych modelach sony, to rozdzielczość przy takich rozmiarach TV z Polsatu cyfrowego jest gorsza niż na youtube icon_wink.gif
Jej model to SONY KDL 46 EX 700. I tak sobie czytam co to cudo potrafi i baranieję coraz bardziej.. Wi-Fi w TV, internet.. przyciemnianie ekranu z uwagi na oświetlenie pokoju, czujnik obecności.. itp.. no a co się stało ze zwykłym oglądaniem TV ??
PS. Właśnie siedowiedziałem że o niebo lepsze od Polsatu Cyforwego jest TV "eN" ma wiecej kanałów HD Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Tzn przy przełączaniu kanałów ?
A moze to wina satelity - dekodera ?
Masz na tradycyjną antenę ?

Podaj dokładny model - cosik się obmyśli może icon_smile.gif




Jutro z samego ranka wyszperam model ..... w papirach pewnie jest.....
Teraz patrzyłam na obudowe,ale po za nazwą nic więcej tam nie pisze...
a o tej godzinie nie chce mi sie szukać .... icon_smile.gif

Dokładnie..... przy przełączaniu kanałów trzeba czekać ok 3 - 4 sekundy ... wrrrr
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja polecam SONY Bravia LCD KDL32EX402 FHD 2010. Mamy go od miesiąca. Obraz jasny ,czysty, wyraźny. Sony jest jednym z lepszych producentów telewizorów, bardziej zaawansowanym technologicznie od swoich konkurentów. Co mi się w tym tv jeszcze podoba - możliwość odtwarzania filmów, zdjęć, muzyki - poprzez urządzenia usb. Co oferuje jako nieliczny w tym przedziale cenowym. My za nasz zaplaciliśmy 2 000 zl. Z tego co się orientowałam przez internet można kupić go taniej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Hm no ja niestety nie znam się jakoś specjalnie na parametrach i wszystkim innym ale telewizję oglądam dosyć często i mogę wypowiedzieć się jako zwykły użytkownik icon_biggrin.gif Mój mężczyzna wybrał dla nas taki telewizor: http://www.medialux.pl/dzial/rtv/kategoria...amp;prod=113411 i ogląda się na nim cudownie. Co do firmy sharp to pamiętam, że moi rodzice mieli tv tej firmy isłużył im przez wieeeeele wiele lat.
Link do komentarza
Cytat

Hm no ja niestety nie znam się jakoś specjalnie na parametrach i wszystkim innym ale telewizję oglądam dosyć często i mogę wypowiedzieć się jako zwykły użytkownik Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_biggrin.gif"> Mój mężczyzna wybrał dla nas taki telewizor: Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.medialux.pl/dzial/rtv/kategoria...amp;prod=113411 i ogląda się na nim cudownie. Co do firmy sharp to pamiętam, że moi rodzice mieli tv tej firmy isłużył im przez wieeeeele wiele lat.



Trochę mały ekran . 
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
słuchajcie mam już rok moją plazme i po odwiedzinach u nas dwoje naszych znajomych już wybrało ten sam telewizor. Jest w nim taki fajny bajer który nie wszystkie telewizory mają- pokaz zdjęć z podkładem muzycznym bezpośrednio z karty z aparatu. Wsadzasz kartę, siadasz wygodnie i oglądasz wakacje z muzyczkąicon_smile.gif super. I dużo, dużo szybciej niż jeśli zdjęcia ida z pen drive przez usb (tak oglądaliśmy u szwagra na lcd) A tak naturalna jakość obrzu jest naparwde super. Jesteśmy bardzo z niego zadowoleni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...