Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Wiem że tan temat jest stary, ale potrzebuje waszej pomocy!
Kupiliśmy dom i w jednym pokoju okno dochodzi do podsadzki , i właśnie tam w dolnym rogu pojawiła się pleśń. wietrzymy zgodnie z zaleceniami 2 x15 min dziennie. W drugim pokoju na krawędzi skrzynki gdzie chowa się roleta również pleśń. Firma chce w przyszłym tygodniu przysłać rzeczoznawce i jeżeli on stwierdzi że to nasza wina ( złe wietrzenie ) to musimy za rzeczoznawce zapłacić.

dzięki Henryk
Link to postu
Zalecane "wietrzenie" może, co najwyżej, odświeżyć powietrze w pomieszczeniach ale nie zastępuje stałej wentylacji. Pojawienie się pleśni w tych miejscach może być wynikiem zaciekania wody od zewnątrz lub mostka cieplnego, gdzie wykrapla się para wodna. Jeśli wilgotność powietrza w pomieszczeniach nie przekracza 60% to pleśń pojawiała się z pewnością w wyniku wad wykonawczych.
Link to postu
Cytat

2 x15 min dziennie

to kpina! Badałem (wilgotność względną i stężenie CO2) w pokoju 20m2/2,4m przy dwóch osobach.
Zima wietrzenie powietrze się całkowicie wymieniło ( CO2 330 ppm tyle co na zewnątrz) już po 40 sekundach, dalej to nie wietrzenie a wystudzanie . "Dojście" do maksymalnej zalecanej granicy CO2 (1000ppm) trwało niecałe 30 min!
Jeżeli ktoś chce wietrzeniem zastąpić wentylacje - to powinien wietrzyć 48 razy co pół godziny przez 30-40 sekund.
Link to postu
Dzieki za rady, wilgotnosc mam na poziomie 50 - 55 % , a co do wietrzenia, to w dzisiejszych czasach robi sie z wentylacji wielkie Halo, ja w rodzinnym domu nie mialem wentylacji, codziennie mama otwierala okna na 15-30 min. i nie widzialem w zyciu plesni, kilkoro moich znajomych ma nowe , wybudowane samodzielnie domy, moj brat rowniez , nikt nie ma wentylacji, i nie maja problemow z plesnia, dlatego ta wentylacjia to moze taka modna nowinka?
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...