Skocz do zawartości

Co zrobić z niechcianymi gołębiami?


Recommended Posts

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam temat, ale dla mnie problem gołębi zaliczam do kategorii szkodników. Mam belki nad tarasem, które idealnie, jak się okazało, nadają się do przesiadywania gołębi.

Zalazłem taki patent

DSC01446.jpg



Nie jestem sadystą i obawiam się, że ptaki się poranią, a może tylko nie będa siadać na tej belce i wszystko w porządku. Co myślicie na ten temat?
Link do komentarza
Nie obwiniaj się!!! Nie jesteś pierwszy, którym gołębie przeszkadzają!
W Poznaniu, na kamienicach wokół rynku, już kilka lat temu widziałem takie kolce, umieszczone na gzymsach wyremontowanych elewacji. Są skuteczne, bo nie widać wokół odchodów gołębich....
A ptaki nie poranią się, bo po prostu nie będą tam siadały icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Taśmy z metalowymi kolcami (które można bez problemu kupić, bo to dość powszechny sposób walki z gołębiami siadającymi np. na parapecie), to dobry pomysł. Są bardzo skuteczne i wcale nie groźne dla ptaków.

Inne domowe sposoby na gołębie to np. odstraszanie wiatraczkami (nawet dziecinnymi) lub płytami cd zawieszonymi na sznurku. Bardzo skuteczne jest także rozciągnięcie żyłki wzdłuż parapetu czy belek (zaletą tego sposobu jest też to, że żyłki są praktycznie niewidoczne, więc nie szpecą).

Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Ptakom nic się nie stanie. Są cwane i bardzo szybko się uczą! Tego rodzaju kolce stosowane są powszechnie do ochrony elewacji urzędów icon_smile.gif



To prawda icon_smile.gif jak nie wiecie jak to działa to zajrzyjcie tutaj:) http://birdsystem.pl/birdsystem-game/ Zabawna gierka!
Jeśli gołębie bardzo zalazły Wam za skórę to trzeba zostać fanem na http://www.facebook.com/BirdSystem
Wchodźcie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Słyszałem, że można z powodzeniem stosować też mniej drastyczne metody - odstraszanie dźwiękami. Podobno na lotniskach ptaki odstrasza się emitując co jakiś czas odgłosy ptaków drapieżnych (orły, jastrzębie, itp.). Odłgosy można ściągnąć z netu, np. ze stron niektórych kół łowieckich.
Można też rzucić okiem na stronkę: płoszenie ptaków
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Słyszałem, że można z powodzeniem stosować też mniej drastyczne metody - odstraszanie dźwiękami. Podobno na lotniskach ptaki odstrasza się emitując co jakiś czas odgłosy ptaków drapieżnych (orły, jastrzębie, itp.). Odłgosy można ściągnąć z netu, np. ze stron niektórych kół łowieckich.
Można też rzucić okiem na stronkę: płoszenie ptaków


Te wcześniej opisane wcale nie są drastyczne! Nic złego gołębi nie spotyka. Tylko lądowisko jest zajęte icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja zastosowałam zabezpieczenia budynków przed ptakami firmy INWEN
Produkty BirdSystem to wysoka jakość materiałów oraz efektywność opracowanych elementów systemu. Te cechy w połączeniu z dyskrecją i ekologią metody zabezpieczeń pozwalają na skuteczną ochronę przed ptakami miejskimi obiektów mieszkalnych .
Jestem zadowolona bo na reszcie pozbyłam się ptaków , które ciągle przesiadywały na moim parapecie - ja użyłam kolców z nakładkami plastikowymi . Co o tym sadzicie ?



Taka jestes zadowolona, ze az zaczelas sprzedawac ichnie produkty. icon_wink.gif

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Hehe, żarty żartami, ale jak ktoś chce pozbyć się gołębi bez wyrządzania im szkody to serio najlepszy jest birdsystem. Poczytajcie sobie, nawet TOZ poleca ich nowy model: http://www.gloskoninski.pl/?p=9277



niewiele o samym systemie i jego działaniu i do tego wielka kampania przeciw gołębiom .... artykuł o niewielkich walorach użytecznych ....

moi rodzice mają ten problem - na balkonie w bloku ... jeden dzień nieobecności - i gniazdka uwite .... nerwy Im siadają , nie wiedzą co z tym począć....
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

niewiele o samym systemie i jego działaniu i do tego wielka kampania przeciw gołębiom .... artykuł o niewielkich walorach użytecznych ....

moi rodzice mają ten problem - na balkonie w bloku ... jeden dzień nieobecności - i gniazdka uwite .... nerwy Im siadają , nie wiedzą co z tym począć....







Rozpoczęliśmy kampanie z promocją BirdSystem-u, ostatnio braliśmy udział w akcji " Czysty Białystok " . Był konkurs dzięki , któremu spółdzielnia w Białymstoku wygrała 200 mb BirdSystem-u.
Siatka jest oczywiście rozwiązaniem ale co z efektem wizualnym
Moduły BirdSystem są naprawdę ekologicznym rozwiązaniem , bezpiecznym dla zwierząt i przede wszystkim są mało widoczne icon_smile.gif
Zachęcam do zapoznania się z materiałem z montażu systemu http://www.youtube.com/watch?v=DOIU1Xj1zdI
Link do komentarza
Cytat

A te nakładki, to w jakim celu? Żeby metal nie rdzewiał?





Plastikowe nakładki są zakładane na kolce aby były jeszcze bardziej bezpieczne.
Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymaliśmy we wrześniu pozytywną opinie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
zachęcam do zapoznania się z materiałem http://www.gloskoninski.pl/?p=9277
Facebook http://www.facebook.com/BirdSystem?ref=sgm
Link do komentarza
Cytat

Zachęcam do zapoznania się z materiałem z montażu systemu http://www.youtube.com/watch?v=DOIU1Xj1zdI



Wreszcie bardzo czytelnie i dokładnie pokazano w tym filmiku o co chodzi z tym produktem . Brakowało tego w poprzednich informacjach .


Cytat

Siatka jest oczywiście rozwiązaniem ale co z efektem wizualnym
Moduły BirdSystem są naprawdę ekologicznym rozwiązaniem , bezpiecznym dla zwierząt i przede wszystkim są mało widoczne icon_smile.gif



System ten sprawdzi się na parapetach , czy w miejscach o małych powierzchniach .... lub tam gdzie konkretnie przesiadują gołębie . Nie sprawdzi się na dużych powierzchniach typu balkon czy dach .
Nie wyobrażam sobie obklejenia całej powierzchni balkonu tymi modułami - uniemożliwiałoby to to całkowicie korzystanie z balkonu .
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Ja mogę dodać, że mam sąsiadkę u góry (mój balkon jest pod jej oknami), która dokarmia gołębie, które lekko mówiąc zrobiły sobie kuwetę z mojego balkonu. Niestety nie miałem jak zamocować siatki, czy takich kolcy, które w necie można kupić za parę groszy i kumpel polecił mi kupienie ultradźwiękowego odstraszacza na ptaki, bo jego rodzice też taki mieli. Sprawdzone i działa nie tylko na głębie, ale też na inne ptaki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Mój sąsiad hoduje gołębie (mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych). Miałam taki sam problem jak Wy, wiecznie gołębie przesiadywały mi na dachu i na parapetach na piętrze. Zastosowałam patent z pierwszego postu i jak ręką odjął. Żaden nie ma odwagi usiąść icon_biggrin.gif Nie ma to nic wspólnego z sadyzmem, nie miałam okazji obserwować nawet próby przycupnięcia na kolcu icon_smile.gif Natomiast jeśli chodzi o balkony, to najlepsze są odstraszacze wykorzystujące ultradźwięki, pogonią gołębie na dobre.
Link do komentarza
Za ochroną np kolcami jestem za, ale jeżeli chodzi o ultradźwięki to stanowczo sprzeciw. To tak jakby sobie człowiek zastosował bardzo niskie o dużym natężeniu dźwięki.
PS
Poprawiłem byka,który wkradł się poprzez szybkie pisanie przy spożywaniu obiadku icon_smile.gif Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Dzień dobry

Mam podobny problem jak opisany w pierwszym poście, z tym, że dotyczy nie tylko gołębi ale przede wszystkim mniejszych ptaszków, które regularnie "kupkują" mój piękny drewniany taras i meble ogrodowe icon_biggrin.gif

Z kolców zrezygnowaliśmy bo wyglądają okropnie (mam kupione 15 mb w pudełku icon_smile.gif

W necie jest sporo innych wynalazków, z których uwagę zwracają przede wszystkim imitacje dużych ptaków (np. kruka albo jastrzębia) oraz odstraszacze z ultradźwiękami i stroboskopem.

Czy ktoś z Was używał tych urządzeń? Opinie znalezione na portalach typu Ceneo nic nie mówią a znalazłem co najmniej kilka opinii, że urządzenia nie działają w odniesieniu do psów i kotów. Ale może ktoś z Was ma doświadczenia z ptakami?

Pozdrawiam

irek
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...