Skocz do zawartości

tynk tradycyjny czy płyta karton - gips wewnątrz


Recommended Posts

12 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W zasadzie powinno po gruntowaniu tak być jak mówi fachowiec . Bez gruntu szpachla przyjmuje kolor inaczej niż płyta. Po gruntowaniu podłoże powinno równomiernie przyjąć kolor.

Dokładnie!
Są farby że wystarczyłoby raz pomalować ale może lepiej dwa.

Link do komentarza

z tymi farbami na 1 raz to bym nie przesadzał. Jestem po remoncie i malowaniu solidnej powierzchni. Także mogę powiedzieć, ze gruntowałem zarówno stare powłoki jak i płyty G-K. Fakt, że na G-K kolor inaczej "stoi" jak to mówią starzy malarze ale:

1. dobry grunt to podstawa

2. farby 2w1 należy traktowac raczej jako podkład niż jako ostateczną powłokę

3. dwie warstwy to optimum nawet w przypadku farb, które naprawdę dobrze kryją i puszka 3.5 litra kosztuje 80-100 PLN

4. nie ma co oszczędzać na farbach ponieważ wydajność 12-14 m2 z litra to w niektórych przypadkach nie marketing a fakt

 

5. powłoki olejne trzeba zmatowić i lepiej pokryć białą farbą 2w1 (grunt+ farba) - w tym przypadku akurat taka farba sprawdza się wyśmienicie. Dopiero na tak przygotowane podłoże kłaść 2 warstwy dobrej-wydajnej farby.

6. z farbami białymi jest więcej "efektów specjalnych" niż z kolorem bo światło potrafi naprawdę płatać figle  - dlatego farba do sufitu lub ścian to nie tyle złoty środek, co sposób na powłokę, która w miarę równomiernie odbija światło i "oszukuje" oko

 

To moje przemyślenia po remoncie :icon_idea:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...