Skocz do zawartości

Politolog buduje dom..


Liam

Recommended Posts

No więc.... mam działkę ok 6-arową w okolicach wrocławia ,wybrałem projekt ( http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorod...oddaszem/laura/ ), po pierwszych rozmowach w banku też już jestem,mogę dostać kredyt około 300 tyś...pytanie czy to wystarczy??
Działka jest moja,przyłącze energetyczne niemalże na granicach działki też jest.Działka jest prostokątna o wymiarach 20x30m.
W projekcie jest napisane ze "budowany w systemie YTONG" to dobrze ,źle,średnio???
Kosztorys zamyka sie pozycją "wykończenie " i kwotą 216495,47zł .Pytanie co to znaczy wykończenie??
Znacie może namiary na jakąś solidna firme z okolic Wrocławia,która podjęłaby sie takiej misji....generalnie gdyby znalazł sie ktoś życzliwy kto by udzielił kilku "mądrych rad" byłbym dozgonnie wdzięczny,za wszystko bo nie wiem nic icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Zwróć uwagę, że podana cena jest netto. Wykończenie według tego zestawienia to dopiero musisz zrobić, położyć płytki i urządzić łazienki, meble, kuchnia itd. W spisie nie ma też uwzględnionych instalacji i rodzaju ogrzewania. Ciekawa jest też cena stolarki okiennej, gdyż w projekcie masz 5 okien dachowych a to wyjdzie ci około 1000-1500 zł za okno brutto + fasadowe i drzwi. Na to ma Ci wystarczyć 9500 netto.

To tak na początek, żeby sprowadzić Cię na ziemię.

To, że w projekcie jest napisany Ytong nie obliguje Cię do budowanie z tego materiału, ale nic nie stoi na przeszkodzie. Myślę, że z taką kasą wybudujesz dom, ale ciężko będzie z wykończeniem. Ciekaw jestem co maja inni forumowicze do powiedzenia w tym temacie...
Link do komentarza
Nie załamujcie autora pytania icon_wink.gif.
Ładny domek, zwarta konstrukcja, przejrzysty układ pomieszczeń. Może trochę brakować pomieszczenia gospodarczego, ale jeśli będzie ogrzewanie gazowe to nie ma większego znaczenia. Pod schodami (jeśli będą wylewane z betonu) wyjdzie ładna skrytka/spiżarka.
Kosztorys oczywiście cena netto icon_sad.gif bez instalacji icon_sad.gif. Ściana jednowarstwowa Ytonga - niby spełnia wymagania norm, ale... zastanów się czy nie lepiej budować ścianę dwuwarstwową - oszczędzisz na ogrzewaniu ale pewnie wyjdzie drożej.
Moim zdaniem 300 tys. to za mało żeby zamieszkać w tym domku przy założeniu całkowitego wykończenia nawet tylko średnimi materiałami icon_sad.gif.
Ale projekt wart jest uwagi, nie rezygnuj.
Link do komentarza
No cóż nie odzywałem sie bo wniosków swoich mądrych żadnych nie wyciągnąłem jescze...zastanawiam sie czy może skoro te 300 tys ma byc takie na styk to,moze z rok spedze na oszczedzaniu,i za rok jednak wystartuje z "lekkim" zapasem w kieszeniach.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Kto szybko buduje, ten tanio buduje... Lepiej pooszczędzać nawet kilka lat niż pozostawiać na ten czas rozgrzebaną budowę (ile widzieliście już zaczętych domów z oknami zabitymi dechami od lat?). Różnie w życiu bywa, nigdy bym nie zaczął budowy, gdybym nie miał "widoków" na dokończenie. Autor ma zdrowe podejście do tematu - gratuluję i powodzenia życzę.
Link do komentarza
No więc...
Tak jak pisałem,na kredyt sobie możemy pozwolić w wysokości około 300 tyś złotych,ale wiązało by sie z tym że MUSIAŁBYM w tej kwocie doprowadzic budowę do takiego stanu by móc w tym domu zamieszkać.
Zawsze marzył mi się dom za miastem,miejsce gdzie można uciec i działka w której posiadanie weszliśmy wraz z Żoną wydawała sie być pierwszym krokiem ku spełnieniu tychże marzeń.
Ale wiadomo ,marzenia marzeniami a życie pisze swoje "brutalne" scenariusze.
Gdybyśmy sie zdecydowali budeowac ten dom już teraz oznaczałoby to postawienie wszystkiego na jedną kartę,i gdyby pojawiły się komplikacje (choroba,utrata pracy) to leżymy i kwiczymy,że się tak obrazowo wyrażę.
Podjeliśmy decyzje że z domem poczekamy,jesteśmy jescze stosunkowo młodzi (mam 27 lat) i że dom sobie jeszcze zdążymy zbudować.

Ale też chcielibyśmy móc z tej działki jakoś sobie korzystac w letnie dni..
Więc zastanawiamy sie nad zbudowaniem "domku letniskowego" i to najlepiej takiego na który nie wymagałby pozwolenia na budowę.
Ponoć budynek do 25 m2 i nie związany trwale z gruntem takowego pozwolenia.
I pytanie czy poddasze takiego domku,wchodzi do powierzchni użytkowej tzn.
parter o powierzchni 25m + poddasze jakieś mały pokoik czy to podpadnie pod pozwolenie?
plz help
Pozdrawiam

Edit.
Czy ewentualna niewielka weranda jet liczona do powierzchni uzytkowej budynku??
Link do komentarza
Postawienie nawet niewielkiego domku wymaga przynajmniej zgłoszenia zamiaru budowy, co wiąże się m.in. z koniecznością przedstawienia planu zagospodarowania działki, uproszczonego projektu i praktycznie procedura niewiele różni się od starań o pozwolenie na budowę. Istotne są również ustalenia MPZP, który określa rodzaj zabudowy na objętym tym planem terenie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...