Skocz do zawartości

Gwarancja na usługi budowlane


Recommended Posts

Witam wszystkich
Mam pytanie odnosnie gwarancji na roboty budowlane jaka otrzymujemy od dewelopera/sprzedawcy domu. Z przepisów KC wiem ze na roboty budowlane rekojmia wynosi 3 lata. Nie moge sie jednak doszukac bardziej szczegolowego opisu uslug gwarancyjnych. Chodzi mi o taka sytuacje, kupilem dom, wykonczylem go sobie- sciany, podlogi, plytki, itd,itp. Pewnego dnia wyszla mi wilgoc na scianie, woda przesiakla przez dach. I tu sie pojawia moje pytanie, jaki jest zakres prac jakie w ramach rekojmi ma wykonac deweloper?Bo np on poczuwa sie do usuniecia usterki, uszczelnienia dachu, naprawienia sciany, ale tylko w zakresie prac jakich on dokonywal.Czy jest on takze zobowiazany do pomalowania scian, naklejenia tapet, wymiany plytek?Czy moze mi powiedziec ze on naprawi tynk i folie na dachu a malowanie zostaje juz dla mnie?!
Bardzo prosze o jakas odpowiedz/sugestie zarowno od redakcji jak i forumowiczow!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Ja w żadne gwarancje i tak nie wierzę. Lepiej dobierać solidne firmy budowlane, które zagwarantują wysokiej jakości ]usługi budowlane. Nadzoruj swojego i stosuj zawsze wsyokiej jakośc materiały a unikniesz kłopotów. Poleganie na niby gwarnacjach niczego nie zmieni w sytuacji awarii czy kryzysu.
Link do komentarza
Cytat

Ja w żadne gwarancje i tak nie wierzę. Lepiej dobierać solidne firmy budowlane, które zagwarantują wysokiej jakości ]usługi budowlane. Nadzoruj swojego i stosuj zawsze wsyokiej jakośc materiały a unikniesz kłopotów. Poleganie na niby gwarnacjach niczego nie zmieni w sytuacji awarii czy kryzysu.


Eee... Nawet przy najlepszych materiałach i świetnych ekipach niezamierzone błędy mogą się pojawić! Ważne, żeby istniała możliwośc łatwego ich usunięcia. Tak jak pisze kropeczka_ns.
Link do komentarza
Cytat

Eee... Nawet przy najlepszych materiałach i świetnych ekipach niezamierzone błędy mogą się pojawić! Ważne, żeby istniała możliwośc łatwego ich usunięcia. Tak jak pisze kropeczka_ns.


Tys prowda icon_smile.gif Ale o taką gwarancję wcale nie jest łatwo. Fachowcy się migają icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...