Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Andrzej M

Ocieplanie domu drewnianego

Recommended Posts

Witam!
Przygotowuję się narazie teoretycznie do ocieplania swojego niedawno nabytego domku drewnianego (pokryty deską świerkową). Narazie poznałem tylko ogólne zasady, a mianowicie,że ma najpierw być folia wiatroizolacyjna, potem styropian ryflowany przybijany kołkami o plastykowych talerzowych główkach , następnie warstwa zbrojąca i tynk typu polimerowego.
Prosiłbym forumowiczów którzy wykonywali podobne ocieplenie o poradę na ten temat. Chodzi mi o jakąś rozszerzoną instrukcję i informację czy jakieś firmy produkują lub sprzedają kompleksowe zestawy do tego typu ociepleń. A moze tylko kto produkuje poszczególne komponenty??? icon_smile.gif Jednym słowem gdzie szukać więcej na ten temat??? icon_smile.gif
pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Informacje na temat ocieplania ścian w remontowanym budynku odnajdzie Pan w numerze 11-12/2004 (cały numer jest poświęcony tematyce remontów).

Artykuł z którego pochodzi cytat (poniżej) pochodzi z artykułu pt. "Kiedy ocieplać", dostępny do ściągnięcia ze strony internetowej Budujemy Dom
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/68/

Fragment artykuł:

"Dziesięć zasad ocieplania:

1. Podłoże przed przyklejeniem ocieplenia musi być dokładnie odkurzone i zmyte wodą pod ciśnieniem, a uszkodzenia powierzchni wypełnione zaprawą wyrównującą. Odstające od podłoża fragmenty tynku należy skuć, a miejsca te powtórnie otynkować.

2. Do ocieplania styropianem należy używać odmiany FS 15; materiał musi być sezonowany przez co najmniej dwa miesiące od daty produkcji. Lepiej używać styropianu z frezowanymi krawędziami, gdyż pozwala to uzyskać równiejszą powierzchnię tynku i uniknąć szczelin na złączach.

3. Zaprawę klejową należy nakładać na płyty metodą obwiedniowo-punktową, czyli wąskim ciągłym pasem przy krawędziach i sześcioma plackami w środku.

4. Mimo, że systemy ociepleniowe dopuszczają mocowanie płyt jedynie na klej, bezpieczniej jest zastosować również mocowanie mechaniczne kotwami (z talerzykami dociskowymi) umieszczonymi w narożnikach każdej płyty. Przy ocieplaniu wełną mineralną płytę dodatkowo mocuje się w dwóch miejscach po środku.

[...]"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...