Skocz do zawartości

Instalacja Wodna i Kanalizacyjna Wypusty


ktaczal

Recommended Posts

Cytat

Witam potrzebuje informacji o wysokościach, rozstaw i rozmieszczenia wyjść wypustu w ścianach do kanalizy i wody bieżącej do wanien, umywalek, pralek ubikacji itp... nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.



Pomierz jak masz obecnie w mieszkaniu.
Pamiętaj o wylewkach.
Link do komentarza
Cytat

Pomierz jak masz obecnie w mieszkaniu.
Pamiętaj o wylewkach.




Obecnie mam starą i nie typową mieszkam tymczasowo i obecnie skłaczyłem z instalacja elektryczną miałem poradnik ze strony mollera i mi ułatwił całą robotę i teraz biorę się się za wodną a kanaliza jest już pod wylewką. tylko muszę dobrze odpowiednia wysokość, i zrobić wypusty by później wszystko pasowało.
Link do komentarza
Cytat

Witam potrzebuje informacji o wysokościach, rozstaw i rozmieszczenia wyjść wypustu w ścianach do kanalizy i wody bieżącej do wanien, umywalek, pralek ubikacji itp... nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.


Np.:
http://www.kolo.com.pl/
a w produktach, np. :
http://www.kolo.com.pl/produkt/2914
ale to dla baterii stojącej, bo będzie inaczej dla baterii naściennych.
Generalnie jest zasada taka, że idziemy do paru sklepów "na wycieczkę", oglądamy wyposażenie łazienki, dopytujemy o szczegóły obsługę sklepu, z grubsza wybieramy wzory, potem bierzemy hydraulika, który ma nam robić instalację, razem wybieramy ostatecznie docelowy sprzęt, a ten hydraulik (oczywiście, jeśli zna się na tym lepiej, niż pan Kazio) sam będzie się matrwił na jakich wysokościach i w jakich miejscach umieścić rzeczone wypusty w dobrze przemyślanej i zaplanowanej łazience.
Pralki starszych typów musiały mieć wyjście na wysokości przewyższającej maksymalny poziom w czasie prania, w nowszych może być niżej, tak, że zależy jaką masz, czy będziesz miał pralkę.
Bateria prysznicowa standardowa i termostatyczna ma rozstaw osi 150 mmm i umieszcza się na wysokości ok. 120 cm, ale wyjście pod panel prysznicowy jest różne i na różnych wysokościach u różnych producentów.
Wniosek: nie zaczynaj remontu łazienki od zrobienia instalacji, a, tak jak pisze Redakcja, od wyboru i zakupu wyposażenia łazienki.
Link do komentarza
Cytat

Wniosek: nie zaczynaj remontu łazienki od zrobienia instalacji, a, tak jak pisze Redakcja, od wyboru i zakupu wyposażenia łazienki.


Łazienka to bodaj najbardziej skomplikowane pomieszczenie do remontu. Ja miałem od dewelopera zrobiony układ , który całkowicie zmieniałem.
Prostym przykładem są baterie wannowe, które czasami są schowane bo wychodzą z brzegu wanny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...