Skocz do zawartości

Meble fornirowe


Jacek Dziedzic

Recommended Posts

Witam
Jako że mieszkam w domu rodzinnym jeszcze. A pozwolenia na budowę są w toku chcę moją sypialnie/pracownie przerobić na sypialnię aby potem móc przenieść ją do nowego lokum. Zastanawiam się nad meblami. Aktualnie pracuję dla nowej firmy meblowej nad katalogiem produktów i produkują oni meble fornirowane. Bardzo mi się spodobały meble zrobione w okleinie dębowej bo wyglądają jak z litego drewna a nie są tak drogie. Czy ktos używał mebli fornirowanych. Czy opłaca się dołożyć te kilkaset złotych i kupić fornirowane zamiast płyty wiórowej? Jak z utrzymaniem takich mebli?
Link do komentarza
Miałam meble kuchenne fornirowane.. efekt znakomity, jakość również.. cena wysoka..
Na pewno lepsze jakościowo niż płyta wiórowa.. ale musisz uważać, czasami meble z drewna pokrywają się cenowo z fornirowanymi.. icon_smile.gif wazne jest też jaka grubość jest okładziny.. czasami jest bardzo cienka i wtedy to nie jest opłacalny interes..
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Większość mebli fornirowanych to płyta wiórowa, na którą naklejana jest okleina naturalna (tzw. fornir). Są meble całe drewniane - tzn że okleina naklejana jest na sklejkę. Sklejka jak wiadomo charakteryzuje się większą wytrzymałością. Z takich mebli warto polecić firmę Krysiak, Matkowski, Klose...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam
Jako że mieszkam w domu rodzinnym jeszcze. A pozwolenia na budowę są w toku chcę moją sypialnie/pracownie przerobić na sypialnię aby potem móc przenieść ją do nowego lokum. Zastanawiam się nad meblami. Aktualnie pracuję dla nowej firmy meblowej nad katalogiem produktów i produkują oni meble fornirowane. Bardzo mi się spodobały meble zrobione w okleinie dębowej bo wyglądają jak z litego drewna a nie są tak drogie. Czy ktos używał mebli fornirowanych. Czy opłaca się dołożyć te kilkaset złotych i kupić fornirowane zamiast płyty wiórowej? Jak z utrzymaniem takich mebli?




Oczywiście, że opłaca się kupować meble fornirowane, które są bardziej trwałe. Cena także jest wyższa, ale warto ją zapłacić. Meble fornirowane są bardzo charakterystyczne dla stylu kolonialnego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...