Skocz do zawartości

Podwieszany sufit - ocieplony - z oświetleniem


Recommended Posts

Witam!

Temat podwieszanego sufitu był już wielokrotnie wałkowany, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mam następujący dylemat: mam zamiar w mieszkaniu podwiesić sufit za pomocą regipsów. Nad mieszkaniem jest strych w związku z czym ciepło mi tam ucieka, chciałbym między obecnym sufitem, a nowo podwieszonym umieścić wełnę mineralną, aby ocieplić mieszkanie. I tu rodzą się pytania.

Po 1: chciałbym zrobić również oświetlenie halogenowe w pokoju montując oprawki w podwieszonych regipsach, ale tu jest mały problem, bo wiem, że nad oprawką potrzebna jest wolna przestrzeń, żeby żarówki i styki się nie przegrzewały.

Po 2: Czy w razie jakiegoś zwarcia nie zapali mi się wełna? Może w takim razie od góry na regips i oprawki dać jakąś osłonę, np. metalową miskę?, aby nie było bezpośredniego kontaktu z wełną?

po 3: Czy w opisanym przeze mnie przypadku należy między regips ze stelażem, a wełną dawać folię paroprzepuszczalną??

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Temat podwieszanego sufitu był już wielokrotnie wałkowany, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mam następujący dylemat: mam zamiar w mieszkaniu podwiesić sufit za pomocą regipsów. Nad mieszkaniem jest strych w związku z czym ciepło mi tam ucieka, chciałbym między obecnym sufitem, a nowo podwieszonym umieścić wełnę mineralną, aby ocieplić mieszkanie. I tu rodzą się pytania.

Po 1: chciałbym zrobić również oświetlenie halogenowe w pokoju montując oprawki w podwieszonych regipsach, ale tu jest mały problem, bo wiem, że nad oprawką potrzebna jest wolna przestrzeń, żeby żarówki i styki się nie przegrzewały.

Po 2: Czy w razie jakiegoś zwarcia nie zapali mi się wełna? Może w takim razie od góry na regips i oprawki dać jakąś osłonę, np. metalową miskę?, aby nie było bezpośredniego kontaktu z wełną?

po 3: Czy w opisanym przeze mnie przypadku należy między regips ze stelażem, a wełną dawać folię paroprzepuszczalną??

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam



1jezeli chodzi o halogeny mozna smialo montowac sa gotowe puszki(zastosuj glebokie),pytaj w hurtowniach elektrycznych! jezeli nie znajdziesz mozna tez sastosowac doniczki ceramiczne!
Zastosuj żarówki LED, nie nagrzewają się i żywotność ich jest długa nie wspominając o zapotrzebowaniu na energię, zazwyczaj pobór prądu jest na poziomie 1W

2 welna jest materialem niepalnym wiec bedzie zabezpieczeniem ogniowym np:stropu drewnianego

3 folia paroprzepuszczalna nie ma zadnego sensu!jezeli nad mieszkaniem jest strych nieuzytkowy zastosuj paroizolazje!
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Witam!

Temat podwieszanego sufitu był już wielokrotnie wałkowany, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mam następujący dylemat: mam zamiar w mieszkaniu podwiesić sufit za pomocą regipsów. Nad mieszkaniem jest strych w związku z czym ciepło mi tam ucieka, chciałbym między obecnym sufitem, a nowo podwieszonym umieścić wełnę mineralną, aby ocieplić mieszkanie. I tu rodzą się pytania.

Po 1: chciałbym zrobić również oświetlenie halogenowe w pokoju montując oprawki w podwieszonych regipsach, ale tu jest mały problem, bo wiem, że nad oprawką potrzebna jest wolna przestrzeń, żeby żarówki i styki się nie przegrzewały.

Po 2: Czy w razie jakiegoś zwarcia nie zapali mi się wełna? Może w takim razie od góry na regips i oprawki dać jakąś osłonę, np. metalową miskę?, aby nie było bezpośredniego kontaktu z wełną?

po 3: Czy w opisanym przeze mnie przypadku należy między regips ze stelażem, a wełną dawać folię paroprzepuszczalną??

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam


zależy o ile chcesz obniżyć ten sufit i ile masz miejsca , gdyż spotkałem się z takim rozwiązaniem na pierwszym ruszcie drewnianym została ułożona wełna od spodu przymocowano folię z folią aluminiową a około 10 cm pod wykonano ruszt metalowy i przykręcono regipsy tak ze na całym suficie pod płytą była pustka powietrzna służąca do odbioru ciepła z halogenów. Zastanów się też nad zamianą halogenów na Ledy gdyż tak na chłopski rozum skoro mają mniejszą moc to zapewne mniej ciepła wypromieniowują, ale z tego co wiem to Ledy sufitowe również potrzebują pewnych odstępów.
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Temat podwieszanego sufitu był już wielokrotnie wałkowany, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mam następujący dylemat: mam zamiar w mieszkaniu podwiesić sufit za pomocą regipsów. Nad mieszkaniem jest strych w związku z czym ciepło mi tam ucieka, chciałbym między obecnym sufitem, a nowo podwieszonym umieścić wełnę mineralną, aby ocieplić mieszkanie. I tu rodzą się pytania.

Po 1: chciałbym zrobić również oświetlenie halogenowe w pokoju montując oprawki w podwieszonych regipsach, ale tu jest mały problem, bo wiem, że nad oprawką potrzebna jest wolna przestrzeń, żeby żarówki i styki się nie przegrzewały.

Po 2: Czy w razie jakiegoś zwarcia nie zapali mi się wełna? Może w takim razie od góry na regips i oprawki dać jakąś osłonę, np. metalową miskę?, aby nie było bezpośredniego kontaktu z wełną?

po 3: Czy w opisanym przeze mnie przypadku należy między regips ze stelażem, a wełną dawać folię paroprzepuszczalną??

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam



Ad. 1
Jeżeli żarówki i styki nie powinny się przegrzewać, to rzeczywiście należy im zostawić nieco wolnej przestrzeni, bo otulenie ich wełną z całą pewnością utrudniłoby odprowadzanie ciepła i będzie sprzyjać przegrzewaniu.


Ad. 2
Wełna na pewno nie. Jednak gdyby nastąpił nadmierny wzrost temperatury, a w bezpośrednim otoczeniu znalazł się jakiś materiał palny, to w określonych warunkach mógłby się zapalić (papier, tworzywa sztuczne, folia). Znane są np. podobne przypadki tlenia izolacji celulozowych w kontakcie z przegrzanymi instalacjami, które po pewnym czasie doprowadzało do pożaru.

Ad. 3
Nie, na płycie gipsowo-kartonowej folia paroprzepuszczalna na pewno nie jest potrzebna. Najprawdopodobniej paroizolacyjna też nie (to może wynikać z przeznaczenie pomieszczeń, konstrukcji stropu, dachu powyżej). I uwaga, tworzywa sztuczne i folie są palne, patrz wyżej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...