Skocz do zawartości

Pies sąsiada gryzie mi siatkę!


Recommended Posts

Witam.
Chciałbym prosić o poradę co mogę zrobić w następującej sytuacji:
Postawiłem nie dawno ogrodzenie z siatki,między mną a sąsiadem.Sąsiadowi to nie pasuje i na złość przywiązał tak swojego psa że skacze mi po siatce i ją gryzie,już jest cała potarmoszona przez psa.Mówiłem by psa tak przywiązał żeby nie mógł skoczyć na płot,ale na nic się to zdało.Zdenerwowałem się i tam gdzie przywiązał psa wstawiłem kawał blachy falistej,no ale sąsiad na złość poluzował psa bardziej i teraz znowu skacze po siatce.Już na trzech polach tak zrobiłem ale sąsiad non stop psu popuszcza łańcuch.
I teraz moje pytanie czy sąsiad może psa przywiązać tak blisko ogrodzenia?Bo wydałem pieniądze na 100m ogrodzenia a teraz to wygląda bardzo źle;(
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Chciałbym prosić o poradę co mogę zrobić w następującej sytuacji:
Postawiłem nie dawno ogrodzenie z siatki,między mną a sąsiadem.Sąsiadowi to nie pasuje i na złość przywiązał tak swojego psa że skacze mi po siatce i ją gryzie,już jest cała potarmoszona przez psa.Mówiłem by psa tak przywiązał żeby nie mógł skoczyć na płot,ale na nic się to zdało.Zdenerwowałem się i tam gdzie przywiązał psa wstawiłem kawał blachy falistej,no ale sąsiad na złość poluzował psa bardziej i teraz znowu skacze po siatce.Już na trzech polach tak zrobiłem ale sąsiad non stop psu popuszcza łańcuch.
I teraz moje pytanie czy sąsiad może psa przywiązać tak blisko ogrodzenia?Bo wydałem pieniądze na 100m ogrodzenia a teraz to wygląda bardzo źle;(


masz dwie mozliwosci albo sie wyprowadzić albo tego psa mu spuscic i wywież gdzieś daleko prywatnie to chyba nic goszego nie może w życiu się przytrafić jak pierdolnięty sąsiad a takich trzeba tępić choćby miała sie krew polać ,bo jak nie płot to inne [rpblemy i tak do konća twoich dni
Link do komentarza
Cytat

masz dwie mozliwosci albo sie wyprowadzić albo tego psa mu spuscic i wywież gdzieś daleko prywatnie to chyba nic goszego nie może w życiu się przytrafić jak pierdolnięty sąsiad a takich trzeba tępić choćby miała sie krew polać ,bo jak nie płot to inne [rpblemy i tak do konća twoich dni


A żeby nie skrzywdzić psa lepiej otruć sąsiada icon_wink.gif
Albo kupic sobie groźniejszego psa i postawić mu budę na wprost tego sąsiadowego icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

bardziej mi chodzi o to czy mogę prawnie zareagować.Może przepisy mówią o takiej sytuacji?


nic niestety ,upirdliwy sąsiad jest zawsze ponad prawem ,możesz zrobic jeszcze tak jak pisano wczeniej kupic jeszcze wiekszego psa albo dwa ,albo podtruć kogoś psa lub własciciela ,
takie sytuacje sa patowe i niestety nic nie poradzisz tylko tępić i to w zarodku choćby wojna miała być ....
jedynie co możesz to za niedługo walczyć jesli to twój płot o pokrycie kosztów naprawy ale musisz wzywac co chwilę patrol abyś miał protokoły z uszkodzeń ,i możesz robić jeszcze fotografie z uszkodzeń ,ale podtruć nie zaszkodzi.....
Link do komentarza
Cytat

nic niestety ,upirdliwy sąsiad jest zawsze ponad prawem ,możesz zrobic jeszcze tak jak pisano wczeniej kupic jeszcze wiekszego psa albo dwa ,albo podtruć kogoś psa lub własciciela ,
takie sytuacje sa patowe i niestety nic nie poradzisz tylko tępić i to w zarodku choćby wojna miała być ....
jedynie co możesz to za niedługo walczyć jesli to twój płot o pokrycie kosztów naprawy ale musisz wzywac co chwilę patrol abyś miał protokoły z uszkodzeń ,i możesz robić jeszcze fotografie z uszkodzeń ,ale podtruć nie zaszkodzi.....



Plizzz.... z tym podtruwaniem to chyba żarcik,co icon_eek.gif ???No ale jeśli już to podtruj właściciela(Laksygen wystarczy icon_twisted.gif ) ale pieska zostaw w spokoju!On jest zupełnie niewinny.Nie dziwne ,ze gryzie siatkę skoro jest uwiązany na łańcuchu-piesek musi się wybiegać-inaczej moze wyżywać się właśnie np. na Twoim( pech!)ogrodzeniu icon_cool.gif
A tu trochę prawa:
"Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierząt, oraz ustawa z dnia 20 maja 1971r Kodeks Wykroczeń, nakładają na właściciela czworonogów obowiązki należytej kontroli swojego psa. Właściciel psów nie może wypuścić swojego czworonoga jak mu się tylko podoba. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany."
Link do komentarza
Witam.
Czy pies jest na noc trzymany w domu? Jeśli "TAK"to proponuje obczaić o której go do chaty zabiera. Jak będzie Pan posiadał już tą wiedzę wtedy zakupić dobrą kiełbaskę i w środek wsadzić tabletkę na przeczyszenie. Efektu nie dziędzie Pan widziałal ale sąsiadowi trochę zepsuje humor.
Pozdrawiam Marek
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Chciałbym prosić o poradę co mogę zrobić w następującej sytuacji:
Postawiłem nie dawno ogrodzenie z siatki,między mną a sąsiadem.Sąsiadowi to nie pasuje i na złość przywiązał tak swojego psa że skacze mi po siatce i ją gryzie,już jest cała potarmoszona przez psa.Mówiłem by psa tak przywiązał żeby nie mógł skoczyć na płot,ale na nic się to zdało.Zdenerwowałem się i tam gdzie przywiązał psa wstawiłem kawał blachy falistej,no ale sąsiad na złość poluzował psa bardziej i teraz znowu skacze po siatce.Już na trzech polach tak zrobiłem ale sąsiad non stop psu popuszcza łańcuch.
I teraz moje pytanie czy sąsiad może psa przywiązać tak blisko ogrodzenia?Bo wydałem pieniądze na 100m ogrodzenia a teraz to wygląda bardzo źle;(




Rozebrać ogrodzenie pomiędzy sąsiadem a Panem niech pies pilnuje dwóch posesji icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Czy pies jest na noc trzymany w domu? Jeśli "TAK"to proponuje obczaić o której go do chaty zabiera. Jak będzie Pan posiadał już tą wiedzę wtedy zakupić dobrą kiełbaskę i w środek wsadzić tabletkę na przeczyszenie. Efektu nie dziędzie Pan widziałal ale sąsiadowi trochę zepsuje humor.
Pozdrawiam Marek


I pies przestanie gryźć siatkę? "Przypuszczam, że wątpię" icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...