Skocz do zawartości

konstrukcja- wytrzymałość


Recommended Posts

Ostatnio doczytałem się w swoim projekcie że "projektuje się ściany nośne zewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 36 cm oraz wewnętrzne ściany nośne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 24 cm". Nie zawracałbym sobie głowy gdyby ściany zewnętrzne były postawione z 36 cm, ale niestety, postawione są z gazobetonu 24x 24x 59. Mam z związku z tym pytanie: Czy tak postawiony dom wytrzyma ciężar dachówki (projekt o ścianach 36 cm jest przystosowany pod dachówkę ceramiczną lub betonową), 30 cm ocieplenia dachu wełną (chcę aby dom był bardziej energooszczędny) i ocieplenie ścian zewnętrznych 16 cm styropianem? Czy nie będzie to zbyt duży ciężar oparty na takim suporexie (24x24x59) ?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam.

P.S. Dodam, że mam deskowanie na dachu!
Link do komentarza
Cytat

Ostatnio doczytałem się w swoim projekcie że "projektuje się ściany nośne zewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 36 cm oraz wewnętrzne ściany nośne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 24 cm". Nie zawracałbym sobie głowy gdyby ściany zewnętrzne były postawione z 36 cm, ale niestety, postawione są z gazobetonu 24x 24x 59. Mam z związku z tym pytanie: Czy tak postawiony dom wytrzyma ciężar dachówki (projekt o ścianach 36 cm jest przystosowany pod dachówkę ceramiczną lub betonową), 30 cm ocieplenia dachu wełną (chcę aby dom był bardziej energooszczędny) i ocieplenie ścian zewnętrznych 16 cm styropianem? Czy nie będzie to zbyt duży ciężar oparty na takim suporexie (24x24x59) ?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam.


A gdzie był w tym czasie kierownik budowy? Kto podjął taką decyzję?
Link do komentarza
U nas w projekcie była ceramika 'Leier' typu Max gr. 29 cm a dom postawiliśmy z suporeksu 24/24/59 i wszystko jest ok icon_smile.gif
Na dachu miała być dachówka ceramiczna i taka jest icon_smile.gif Myślę że większych problemów ze zmianą materiałów nie ma, pod warunkiem że zmiany te są uwzględnione przed rozpoczęciem budowy i zaakceptowane przez kierownika budowy/inspektora.

Powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam.
Zapewne ma Pan wybudowane ściany betonu komórkowego o klasie gęstości 600. Oznacza to, że powinno to wystarczyć.
Dodatkowo wiele zależy od wzmocnień ścian kolankowych, w których powinny być słupy i wieniec. To te elementy przenoszą siły rozporowe działające z dachu na ściany.

Oczywiście, takie sytuacje powinny być poparte stosownymi obliczeniami.
Link do komentarza
Cytat

U nas w projekcie była ceramika 'Leier' typu Max gr. 29 cm a dom postawiliśmy z suporeksu 24/24/59 i wszystko jest ok icon_smile.gif
Na dachu miała być dachówka ceramiczna i taka jest icon_smile.gif Myślę że większych problemów ze zmianą materiałów nie ma, pod warunkiem że zmiany te są uwzględnione przed rozpoczęciem budowy i zaakceptowane przez kierownika budowy/inspektora.

Powodzenia icon_smile.gif



Nie chodzi mi tu tylko o wytrzymałość ścian pod dachówkę... ale również 30 cm ocieplenia dachu i 16 cm ocieplenia samych ścian konstrukcyjnych. gdy wszystko razem z sumujemy wyjedzie nam bardzo duży ciężar- dlatego moje pytanie brzmi czy tak postawione ściany z 24x24x59 suporexu wytrzymają takie obciążenie? Czy robić mniejsze ocieplenie dachu, czy zamiast dachówki kłaść blachę itd. Nie mniej zależy mi na dachówce i grubym ociepleniu... po lekturze "budujemy dom' chciałbym pójść z moim domem w kierunku domu energooszczędnego... dlatego pytanie o konstrukcję- czy to wytrzyma. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Zapewne ma Pan wybudowane ściany betonu komórkowego o klasie gęstości 600. Oznacza to, że powinno to wystarczyć.
Dodatkowo wiele zależy od wzmocnień ścian kolankowych, w których powinny być słupy i wieniec. To te elementy przenoszą siły rozporowe działające z dachu na ściany.

Oczywiście, takie sytuacje powinny być poparte stosownymi obliczeniami.



Ekipa budowlana raczej znała się na rzeczy i jeśli chodzi o samą konstrukcje to raczej wszystko jest ok (sprawdzone przez kierownika). Czy mowa jest o takich słupach?


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...