Skocz do zawartości

Zawilgocenie łazienki


Recommended Posts

Witam Szanownych Użytkowników

Mam problem który odrzuca mnie przy każdym wejściu do mieszkania. Jakiś czas temu wynajmowałem mieszkanie lokatorzy mieli 2 lewe ręce do wszystkiego i tak się złożyło, że pękł im wężyk doprowadzający wodę. Miało to miejsce pod wanną, wszystko jest już naprawione, ale pozostał smród stęchlizny. Pod wanną jest sucho, ale zapach nadal jest mocny , zwłaszcza gdy się zamknie na dłużej drzwi od łazienki.
Moje pytanie jest takie - czy są jakieś środki, - dobre środki, którymi można się pozbyć tego smrodu, a może znacie jakieś sposoby?
Link do komentarza
Cytat

Witam Szanownych Użytkowników

Mam problem który odrzuca mnie przy każdym wejściu do mieszkania. Jakiś czas temu wynajmowałem mieszkanie lokatorzy mieli 2 lewe ręce do wszystkiego i tak się złożyło, że pękł im wężyk doprowadzający wodę. Miało to miejsce pod wanną, wszystko jest już naprawione, ale pozostał smród stęchlizny. Pod wanną jest sucho, ale zapach nadal jest mocny , zwłaszcza gdy się zamknie na dłużej drzwi od łazienki.
Moje pytanie jest takie - czy są jakieś środki, - dobre środki, którymi można się pozbyć tego smrodu, a może znacie jakieś sposoby?


Podchloryn sodowy w jak największym stężeniu. Spryskaj dokładnie wszystko pod i z tyłu wanny. Zrób tak ze dwa - trzy razy, dzień po dniu. Powinno pomóc na jakiś czas; wszystko zależy od tego, jak głęboko grzyby się zadomowiły. Uważaj na podchloryn- jest b. silnym wybielaczem. No i trzeba wietrzyć pomieszczenie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Trzeba pozbyć się tego co śmierdzi. Spryskać jak poprzednik wskazała i zaklajtrować jakąś gumą lub b.dobrą farbą. Wtedy zapach z resztek nie będzie się ulatniał.

Najlepiej zdemontować wannę trochę skuć to śmierdzące i założyć wannę.

Jeśli zapach nie jest intensywny to poczekać do remontu instalując elektryczne zapachy ala Brise ...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Nagrzewać do oporu jakimś przenośnym wiatraczkiem, wietrzyć, włączyć osuszacz (takie małe można kupić w Castoramie za 170zł) na non stop na tydzień. Wilgoć powinna zniknąć, grzyb zdezynfekować jak wyżej, a wtedy zapach zniknie i juz nie wróci. Acha i można ściągnąć wykładziny(chyba, że położone są płytki) i wysuszyć podłogę. Zabezpieczyć miejsca przechodzenia rur przez ścianę, piony, bo czasem stamtąd idzie zapach.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...