Skocz do zawartości

Zwężenie-przesunięcie drzwi o 10 cm


Recommended Posts

Witam!

Mam otwór drzwiowy do pokoju, który trzeba przesunąć o ~10-12 cm (żeby przy ścianie zmieściła się szafa). Nadproże wystarczająco długie. Poszerzyłem już z jednej strony i teraz zastanawiam się, czym najlepiej zwężyć z drugiej. Metal koroduje, drewno gnije, zaprawa się kruszy, a płyty GK są słabe - to tak ze wstępnych rozważań. Sytuację utrudnia fakt, ze na tym zabudowanym boku będą się trzymać drzwi i to jest pokój dla dorastającego dziecka, więc pewnie obficie będzie nimi trzaskane icon_wink.gif
Na zdjęciach zaznaczony na czerwono zwężany bok i ujęcie z drugiej strony. Bardzo proszę o radę.

eda66a2c1e62aec8med.jpg
e8d4ad03ccfcb0d2med.jpg

Link do komentarza
robiłem kiedyś taki manewr - do dziś trzyma
Zamurowałem to betonem komórkowym - łatwo dowolne kształty dociąć, jak postawisz pierwszy kawałek na zaprawie to wywierć otwór albo dwa w ścianie i walnij tam kołki rozporowe, Uwaga:po zamocowaniu muszą wystawać jeszcze jakieś 5-8 cm na zewnątrz, umocuj je tak by część wystająca kołka była zatopiona w spoinie pomiędzy pierwszym a drugim kawałkiem, zaprawa oczywiście pomiędzy poszczególnymi kawałkami oraz ścianą, tak ścianę jak i kostki najlepiej zmoczyć wodą bezpośrednio przed murowaniem.
Link do komentarza
Cytat

robiłem kiedyś taki manewr - do dziś trzyma
Zamurowałem to betonem komórkowym



Beton wydaje mi się trochę kruchy do tego - mam zapas cegieł kratówek - porąbię strzępie i powinno działać. Pomyślę też o kołkach wg Twojego przepisu. Dzięki za odpowiedź.

a/.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...