Skocz do zawartości

Podłączenie urządzeń do pionów instalacj kanalizacyjnej


Recommended Posts

Dzień dobry,
Konstrukcja budynku wymusiła na mnie podłączenie odpływu zlewu kuchennego i pralki do odpływu brodzika prysznicowego, od niego dopiero pójdzie rura do pionu. Czy takie rozwiązanie w ogóle się stosuje; na co ew. powinienem uważać? Czy w trakcie prania, woda nie będzie np. wybijała do brodzika.
Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Rozwiązanie dość ryzykowne bo może występować wysysanie wody z syfonu brodzika lub cofanie się ścieków. Wszystko zależy od ukształtowania spadków i przekroju rur. Odpływ od zlewu należy doprowadzić w miejscu gdzie rura ma możliwie największe nachylenie.

 


Dziękuję, będę zatem szukał możliwości podłączenia odpływu zlewu, gdzieś poniżej syfonu brodzika. O spadki i średnice zadbam. 

Nie rozumiem jednak tego wymogu: "... do jednego poziomu można podłączać różne przybory, jedynym wyjątkiem jest miska ustępowa – powinna mieć oddzielne podłączenie, znajdujące się poniżej odpływów z pozostałych przyborów." A zatem Miska ustępowa powinna być osobno podłączona do pionu kanalizacyjnego i zarazem niżej niż pozostałe urządzenia, u mnie będą to umywalka, brodzik, zlew, pralka. Czy dobrze rozumiem?

Czy jest jeszcze coś, na co warto uważać. Jestem w o tyle złej sytuacji, że wykonanie instalacji wymaga prac w lokalu nienależącym do mnie. Gdy je wykonam, nie będę miał prawdopodobnie możliwości zrobienia poprawek, bo właściciel instalację przykryje g-k.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link do komentarza
Ekspert dobrze radzi, tu średnice powinny być większeniż typowe fi 50 mm. Pamiętaj jeszcze żeby pion miał koniecznie napowietrzenie, wtedy ryzyko wysysania wody z syfonów maleje. Myślę, że jak tu zrobi się to z możliwie dużymi spadkami, to wszystko powinno dobrze działać. No ale zrobić trzeba próbę zanim wszyystko zostanie zakryte.
PS. Miska ustępowa powinna mieć osobne podłączenie do pionu, bo z niej duża ilość ścieków spływa w krótkim czasie, praktycznie całym przekrojem pionu.
Link do komentarza
dodałbym jeszcze odpowiednie kąty złączek, ale twój instalator pewnie to wie:
- kolano 90st (87,5) tylko jako podejście czyli patrząc od strony syfonu jako pierwsze w ścianie
- przy łączeniu kolejnych przyborów jak wyżej stos np: trójniki 45 st, kolana 2*45 st zamiast 90 st
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chyba jednak zamowie jakies mazidla. Bo, jesli, ostatecznie, moge sie pobawic w owijanie tasma czegos takiego:        to owijanie krzaczkow przekracza moje mozliwosci, glownie psychiczne           Zwlaszcza, ze te owijania nie bylyby jednorazowe... Tu mi sie przypomina niejaki Syzyf . I nie nalezy ominac zadnej galazki...     Chyba rowniez nie kupie tej pulapki. Mrowki zanosza ten zatruty zel do mrowiska, posilaja sie nim, i gina. A mrowiska sa w korzeniach roslin. Ktore tez nim sie pozywiaja (jak i matrwymi mrowkami) bo nie maja wyboru. Nie bede przeciez zatruwac swoich tak bardzo skromnych upraw. Dopoki jest zimno, nie widzialam mrowek na drzewkach i krzakach. Pewnie nie maja co hodowac, bo mszyc nie ma. Zdaze wiec zamowic i wyprobowac jakies mazidla. Moze rowniez te permetryne ?
    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...