Skocz do zawartości

Przydomowa oczyszczalnia ścieków


namore

Recommended Posts

Witam!
Jestem na etapie zbierania dokumentacji potrzebnej do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Na terenie w którym będę się budował nie ma sieci kanalizacyjnej. Dlatego wybór jest prosty: szambo lub oczyszczalnia ścieków. Chcę zbudować to drugie.

Jednak w warunkach zabudowy mam zapis:

Odprowadzenie nieczystości płynnych: do własnego, szczelnego zbiornika. Wywóz nieczystości taborem asenizacyjnym. Do projektu budowlanegou budynku załączyć projekt zbiornika.

Co oznacza ten zapis? Czy mogę zastosować tylko sambo, a oczyszczalni już nie? Proszę o rady!
N.
Link do komentarza
Na to wygląda. U mnie zapis wygląda tak : "ustala sie obowiązek jednoczesnej lub wyprzedzającej realizacji sieci kanalizacyjnej lub rozwiązań lokalnych ( atestowanych oczyszczalni przydomowych lub zbiorników szczelnych )przed realizacją obiektów kubaturowych................dla systemów z zastosowaniem rozsączkowania ścieków oczyszczonych, ustala sie minimalną powierzchnie działki budowlanej 1500m2
Link do komentarza
Nie jest to takie proste, bo w zasadzie wybór budowy szamba czy oczyszczalni przydomowej zależy w tym przypadku od odpowiednich planów przestrzennego zagospodarowania gminy.

Jeśli na danym terenie planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej to przed jej wybudowaniem możemy jedynie uzyskać zgodę na budowę szamba - szambo traktowane jest jako inwestycja zastępcza. W takim przypadku raczej nie ma szans na budowę POŚ.

Jeśli jednak gmina nie posiada takich planów (aktualnych), to warto powalczyć, moim zdaniem skutecznie, o budowę POŚ.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Nie jest to takie proste, bo w zasadzie wybór budowy szamba czy oczyszczalni przydomowej zależy w tym przypadku od odpowiednich planów przestrzennego zagospodarowania gminy.

Jeśli na danym terenie planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej to przed jej wybudowaniem możemy jedynie uzyskać zgodę na budowę szamba - szambo traktowane jest jako inwestycja zastępcza. W takim przypadku raczej nie ma szans na budowę POŚ.

Jeśli jednak gmina nie posiada takich planów (aktualnych), to warto powalczyć, moim zdaniem skutecznie, o budowę POŚ.



Witam serdecznie,

Warto sie postarac bo szambo jakby nie patrzec to strzał w kolano. Koniecznosc wywózki to jednorazowo 150- 200 pln (u mnie okolice łodzi to chyba jedna z tańszych opcji) a więc koszty będą spore.

W moim przypadku pozwolenie na budowe POS dostałem przy 5 a może 6 podejściu. Urzednicy twierdzili ze za "kilka" lat bedzie kanaliza i nie ma mozliwosci budowania wlasnych niezaleznych instalacji. Nie wiem czy to kwestia humoru ale wkoncu zgode otrzymałem i mam baniak z drenażem. Kalkulacje co korzystniejsze juz ktos na forum podawał więc starania na pewno sie opłacą.

pzdr
Link do komentarza
[quote name='namore' date='29.01.2010, 17:11 ' post='74118']
Witam!
A może spróbuj znaleźć firmę która wykona oczyszczalnię i załatwi wszystkie formalności. Oni mają swoje dojścia w urzędach. Ja tak zrobiłem i mam z głowy. Kosztuje trochę drożej ale warto. Poza tym masz gwarancję na montaż oczyszczalni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...