Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
podr0znik

Płyta fundamentowa

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Najpierw z góry przepraszam za błędach w moim tekstu. Nie jestem polakiem, mieszkam już 5,5 rok w tym pięknym kraju i skoro zamierzam budować dom, pewnie jeszcze zostanę dłużiej icon_smile.gif

Działka jest, projekt z adaptacją jest i pozwolenie na budowę też jest.
Jest też BD nr 1/2010 w którym czytałem artykuł pod tytułem "Budujemy Bez Błędów (BBB)".

Tam opisana zaleta płyt fundamentowych (płyta jest zarazem podłogą parteru - strona 36) wywołał u mnie alarm. Sprawdziłem nasz projekt i (teraz staram tego opisać) zamiast obrazka w BD (płyta ponad wysokości gruntu, połączone z elementami pionowymi które wchodzą w gruncie - rys. 7 na stronie 37) nasz architekt wymyślił sobie coś innego: płyta która znajduje się całkowicie na ok. 1,5 m pod poziomem terenu (na wyskości gdzie pierwotnie znajdowały się ławy fundamentowe), na płycie ściany fundamentowe, a potem (wyżej) podłoga.

Moje pytania: Czy architekt popełnił kardynalny błąd lub czy jest to po prostu płyta w "innym wariancie"?
Czy, jeżeli trzymam się do (zatwierdzoną przez starostwa) projektu, będę musiał wylać 2 płyty z zbrojonego betonu (płyta fundamentowa + podłoga)?
Czy, jeżeli tak, nie będzie to troszkę kosztowne?

Załączyłem skan (.PDF) strony projektu które pokazuje przekrój z naniesioną płytą fundamentową.

Dziękuję z góry za pomoc!
Pozdrawiam

img_Y24123522.pdf

img_Y24123522.pdf

Cytat

Witam wszystkich!

Najpierw z góry przepraszam za błędach w moim tekstu. Nie jestem polakiem, mieszkam już 5,5 rok w tym pięknym kraju i skoro zamierzam budować dom, pewnie jeszcze zostanę dłużiej icon_smile.gif

Działka jest, projekt z adaptacją jest i pozwolenie na budowę też jest.
Jest też BD nr 1/2010 w którym czytałem artykuł pod tytułem "Budujemy Bez Błędów (BBB)".

Tam opisana zaleta płyt fundamentowych (płyta jest zarazem podłogą parteru - strona 36) wywołał u mnie alarm. Sprawdziłem nasz projekt i (teraz staram tego opisać) zamiast obrazka w BD (płyta ponad wysokości gruntu, połączone z elementami pionowymi które wchodzą w gruncie - rys. 7 na stronie 37) nasz architekt wymyślił sobie coś innego: płyta która znajduje się całkowicie na ok. 1,5 m pod poziomem terenu (na wyskości gdzie pierwotnie znajdowały się ławy fundamentowe), na płycie ściany fundamentowe, a potem (wyżej) podłoga.

Moje pytania: Czy architekt popełnił kardynalny błąd lub czy jest to po prostu płyta w "innym wariancie"?
Czy, jeżeli trzymam się do (zatwierdzoną przez starostwa) projektu, będę musiał wylać 2 płyty z zbrojonego betonu (płyta fundamentowa + podłoga)?
Czy, jeżeli tak, nie będzie to troszkę kosztowne?

Załączyłem skan (.PDF) strony projektu które pokazuje przekrój z naniesioną płytą fundamentową.

Dziękuję z góry za pomoc!
Pozdrawiam

Ten Architekt wcale nie jest wasz on jest dla was gorzej niż obcy icon_smile.gif
Architekt to takie stworzenie ze nie patrzy na koszta związane z budową domu !

Mówiąc potocznie podrożył panu inwestycję ,czyli budowę tego domu .Taniej będzie jeżeli zbuduje Pan go według projektu czyli przed adaptacją bez płyty proponowanej na tym poziomie posadowienia przez projektanta .

A jeżeli ma być taniej niż w załączonym skanie to fundament musi być mniej więcej taki uproszczony rysuneczek .

http://newdeal.webpark.pl/dsp_technologia_pliki/image036.jpg

odpadają Panu ławy fundamentowe,oraz ściany fundamentowe ,a płyta jest od razu posadzką w mieszkaniu można w niej zatopić też ogrzewanie .

Proszę podziekować projektantowi i poszukać innego "swojego " projektanta icon_smile.gif
  • Lubię to 1

Cytat

Proszę podziekować projektantowi i poszukać innego "swojego " projektanta icon_smile.gif

A może - to zapomniałem dodać, było wczoraj już późno - ta konstrukcja jest jednak uzasadniona ze względu na słabą nośność gruntu?

Cytuję z badanie geotechnicznego:

Cytat

11. Występujące w podłożu analizowanej działki warunki gruntowo-wodne oraz zaleganie różnych rodzaje gruntów charakteryzujących się zróżnicowanymi parametrami geotechnicznymi, a także występowanie gruntów słabonośnych, są czynnikami, które powodują trudne warunki dla posadowienia bezpośredniego projektowanego budynku jednorodzinnego składającego się z parteru z poddaszem użytkowym oraz z piwnicy.
12. Projektując posadowienie budynku należy brać pod uwagę m.in.:
- płytko występujące zwierciadło wód gruntowych oraz zaleganie w podłożu gruntów o różnej przepuszczalności (zalecane jest podniesienie terenu o kilkadziesiąt centymetrów zagęszczaną podsypką z gruntów piasczystych),
- w czasie planowania robót fundamentowych należy pamiętać o konieczności odwadniania wykopu fundamentowego,
- wykonanie odpowiedniej izolacji przeciwwodnej budynku oraz wykonanie drenażu opaskowego wokół budynku,
- dobór odpowiedniego rodzaju fundamentu bezpośredniego (np. posadowienie na płycie fundamentowej) do występujących warunków geotechnicznych podłoża (należy mieć tu na uwadze różne rodzaje gruntów występujących w podłożu o odmiennych parametrach geotechnicznych oraz występowanie gruntów słabonośnych), w celu wyeliminowania nierównomiernych osiadań budynku,
(...)

Podkreślam, że z pomysłu dodaniem piwnicy już zrezygnowaliśmy po wykonaniu badania geotechnicznego. Badanie było wykonane w lutym i poziom wody gruntowe znajdował się na dosłownie 25 cm pod poziomem terenu icon_sad.gif

W każdym bądź razie już dziękuję za odpowiedz, które na pewno jeszcze częściej będę potrzebował.

Pozdrawiam

Nie można mylić dwóch różnych rodzajów płyt fundamentowych - :"grzewczej" i konstrukcyjnej.

W pierwszym przypadku płyta stawiana jest praktycznie na powierzchni gruntu, a dzięki ociepleniu nie jest narażona na wysadzinowe oddziaływanie gruntu. Jednak koszt jej wykonania będzie mniej więcej dwukrotnie wyższy niż tradycyjnego fundamentu.

Natomiast płyta fundamentowa konstrukcyjna posadowiona jest poniżej strefy przemarzania gruntu (0,8 - 1,2 m) i stosowana w przypadku gruntów o małej nośności. Zastępuje bowiem ławy fundamentowe rozkładając obciążenia na większą powierzchnię Przy takim rozwiązaniu przestrzeń miedzy ścianami fundamentowymi wypełnia się materiałem podsypkowym, a podłogę parteru układa na betonowym podkładzie z izolacją cieplną.

Cytat

Nie można mylić dwóch różnych rodzajów płyt fundamentowych - :"grzewczej" i konstrukcyjnej.

W pierwszym przypadku płyta stawiana jest praktycznie na powierzchni gruntu, a dzięki ociepleniu nie jest narażona na wysadzinowe oddziaływanie gruntu. Jednak koszt jej wykonania będzie mniej więcej dwukrotnie wyższy niż tradycyjnego fundamentu.

Ja tylko zasugerowałem inwestorowi że płyta fundamentowa może być dodatkowo ogrzewaniem budynku ,inwestor może wylać płytę bez ogrzewania i koszty wykonania takiej płyty będą mniejsze niż tradycyjnego fundamentu.

Nie zgodzę się że płyta fundamentowa grzewcza nie jest płytą konstrukcyjną ma ona te same parametry nośne dla projektowanego budynku i jeszcze dodatkowo jest jego ogrzewaniem .

Płytowy Fundament Grzewczy np. Legalett projektowany jest indywidualnie w zależności od wymagań gruntowych i konstrukcyjnych budynku. W oparciu o dokumentację projektową powstaje doskonale dopasowana do budynku płyta fundamentowa wraz z podłogowym systemem grzewczym, idealnie zabezpieczona przed wilgocią, pleśnią i radem pochodzenia gruntowego. To ważny argument przemawiający za wybraniem właśnie tego fundamentu .
Zaletą płyty fundamentowej jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię, co umożliwia budowę w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie. Jako, że płyta fundamentowa posadowiona jest płytko, bez wykonywania wykopów można ją stosować na terenach o wysokim poziomie wody gruntowej.

Cytat

Natomiast płyta fundamentowa konstrukcyjna posadowiona jest poniżej strefy przemarzania gruntu (0,8 - 1,2 m) i stosowana w przypadku gruntów o małej nośności. Zastępuje bowiem ławy fundamentowe rozkładając obciążenia na większą powierzchnię Przy takim rozwiązaniu przestrzeń miedzy ścianami fundamentowymi wypełnia się materiałem podsypkowym, a podłogę parteru układa na betonowym podkładzie z izolacją cieplną.

Płyta fundamentowa konstrukcyjna posadowiona poniżej strefy przemarzania gruntu (0,8 - 1,2 m) koszt wykonania takiej płyty będzie dwukrotnie wyższy niż tradycyjnego fundamentu.

Jeżeli jeszcze występuje wysoki poziom wód gruntowych to płyta będzie cały czas znajdowała się w wodzie .

Strefa przemarzania gruntu o małej nośności w znacznym stopniu przekraczają normy (0,8 - 1,2 m) i wynoszą 1,0 do 1,4 m a w szczególnych wypadkach jeszcze więcej .

W przypadku budowania domu na gruntach o małej nośności możliwe jest wykonanie fundamentu w formie płyty fundamentowej. W tym przypadku dom postawiony jest na leżącej praktycznie na powierzchni gruntu płycie żelbetowej. Zapewnia ona równomierne osiadanie całej budowli i rozkłada jej obciążenia na dużą powierzchnię gruntu. Gdy płyta jest posadowiona bezpośrednio na gruncie, rezygnuje się z wykonania wykopów, wystarczy usunięcie warstwy humusu. Aby zabezpieczyć budynek przed wysadzinami mrozowymi konieczne jest zastąpienie warstwy gruntu rodzimego, znajdującego się w miejscu posadowienia budynku, dokładnie zagęszczaną warstwą tłucznia lub żwiru. Pod płytą można ułożyć izolację cieplną co wyeliminuje wylanie posadzki . Płytę fundamentową można pogrubić w miejscach oparcia ścian budynku. Takie rozwiązanie daje możliwość stawiania nieco szerszych ścian nośnych.

Narazie dziękuję pana Animusa i pana Cezary z redakcji za udzielone mi odpowiedzi.

Rozumiem, że nasz architekt (konstruktor) nie popełnił błąd, ponieważ są 2 rodzaje płyt fundamentowych, obie z inną ceną. Konstruktor pewnie wybrał tą "pewniejszą" wersję ze względu na warunki wodno-gruntowe. Mi się wydaje, że to nic dziwnego skoro (z tego co wiem) on ponosi odpowiedzialność za to, jeżeli dom wybudowane według jego instrukcje się potem zawali. icon_neutral.gif

Rozumiem też, że drugi rodzaj (płytkie, "grzewczej") może być tańsze w wykonaniu, nie jestem natomiast do końca przekonane czy nasza działka na takiej konstrukcji pozwala. Ewentualnie mogę tego jeszcze sprawdzić, kontaktując się z firmą Legalett.

Cytat

Narazie dziękuję pana Animusa i pana Cezary z redakcji za udzielone mi odpowiedzi.

Rozumiem, że nasz architekt (konstruktor) nie popełnił błąd, ponieważ są 2 rodzaje płyt fundamentowych, obie z inną ceną. Konstruktor pewnie wybrał tą "pewniejszą" wersję ze względu na warunki wodno-gruntowe. Mi się wydaje, że to nic dziwnego skoro (z tego co wiem) on ponosi odpowiedzialność za to, jeżeli dom wybudowane według jego instrukcje się potem zawali. icon_neutral.gif

Rozumiem też, że drugi rodzaj (płytkie, "grzewczej") może być tańsze w wykonaniu, nie jestem natomiast do końca przekonane czy nasza działka na takiej konstrukcji pozwala. Ewentualnie mogę tego jeszcze sprawdzić, kontaktując się z firmą Legalett.

Proszę przeczytać jeszcze to - http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/f...a,6323_2745.htm

Cytat

Taaaaa... Paru "ekspertów "z uporem maniaka powtarza takie bzdury. Czy może Pan przedstawić jakieś wyliczenia? Ile Pan takich płyt wybudował?

Cytat

Rozumiem, że nasz architekt (konstruktor) nie popełnił błąd,

Myśle że wasz konstruktor kompletnie nie wiedział o jaką płytę wam chodzi!
Ja 3 miesiące szukałem konstruktora który zaprejektuje mi płytę taką jak Legalett tylko bez funkcji grzewczej. Oczywiście rózni chcieli mi projektować płyty denne (1,5m pod poziomem gruntu) twierdząc że inaczej się nie da. Jeśli nie rozwiązałeś jeszcze problemu to służe namiarami do projektanta.Tak wygląda moja płyta:

fb6fbbe3e474c890med.jpg
e54c19b7705a2059med.jpg

Gość arturo72
Cytat

Taaaaa... Paru "ekspertów "z uporem maniaka powtarza takie bzdury. Czy może Pan przedstawić jakieś wyliczenia? Ile Pan takich płyt wybudował?

Niestety,są domy np.parter,gdzie płyta fundamentowa może kosztować zdecydowanie więcej od tradycyjnego fundamentu.W moim przypadku powierzchnia domu to 14,2x14=200m.kw razy 280zł/m.kw płyty i wychodzi 55tys.zł
Z dużą dozą prawdopodobieństwa tradycyjny fundament ławowy wyjdzie zdecydowanie taniej !
Jeśli zrobisz mi płytę za 30 no powiedzmy 35tys.zł to możesz nawet jutro przyjeżdżać icon_smile.gif
Dodam,że płyta bez zatopionej podłogówki !!!

Cytat

Niestety,są domy np.parter,gdzie płyta fundamentowa może kosztować zdecydowanie więcej od tradycyjnego fundamentu.W moim przypadku powierzchnia domu to 14,2x14=200m.kw razy 280zł/m.kw płyty i wychodzi 55tys.zł
Z dużą dozą prawdopodobieństwa tradycyjny fundament ławowy wyjdzie zdecydowanie taniej !
Jeśli zrobisz mi płytę za 30 no powiedzmy 35tys.zł to możesz nawet jutro przyjeżdżać icon_smile.gif

Oczywiście każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie a nie w czambuł pisać że płyta to dwa razy drożej. Natomiast jesli porównujesz koszty to weż pod uwagę że płyta stanowi posadzke poziomu parteru. Wiec do tradycyjnych fundamentów (ławy i sciany) musisz doliczyć: zasypanie ich piaskiem (pospólką), chudziak, styropian, wylewkę, izolacje pionową (zarówno styropian jak i mazidła izolacyjne). I od biedy to moża porównać kosztowo choć tradycyjny fundament jest zdecydowanie gorszy pod względem cieplnym (mostek do gruntu ze ściaan fundamentowych i ściany działowe na chudziaku.) Żeby zbliżyć sie do parametrów cieplnych płyty to należy doliczyć koszt bloczków cokołowych izolacyjnych. A to juz koszty niesamowite.
Materiały na płytę kosztowały (w 2008 roku - beton kosztował wtedy 240 zł netto) ok 20 tys zł. Powierzchnia 100 m2,dom z poddaszem mieszkalnym.

A przyjechać nie przyjadę bo na razie zbudowałem swój dom i więcej budować mi się nie chce. icon_biggrin.gif

Cytat

same ławy a co dalej gdze ocieplenie wylewki bedzie drożej i to sporo

Cytat

Ja 3 miesiące szukałem konstruktora który zaprejektuje mi płytę taką jak Legalett tylko bez funkcji grzewczej. Oczywiście rózni chcieli mi projektować płyty denne (1,5m pod poziomem gruntu) twierdząc że inaczej się nie da. Jeśli nie rozwiązałeś jeszcze problemu to służe namiarami do projektanta.Tak wygląda moja płyta:

fb6fbbe3e474c890med.jpg
e54c19b7705a2059med.jpg

będe robił taki sam tylko kierownik i projektant w jednej osobie niechce się zgodzić brak projektu mowi myszy zjedzą styropian

Gość arturo72
Cytat

same ławy a co dalej gdze ocieplenie wylewki bedzie drożej i to sporo

ha,ha icon_wink.gif
Jeśli uważasz,że same ławy na dom o wymiarach 14x14 będą kosztować więcej niż 56tys.zł i to sporo więcej to albo nie masz pojęcia o czym mówisz albo nie doczytałeś do końca albo nie wiesz o czym mówisz albo jesteś drogim wykonawcą albo nie umiesz liczyć icon_wink.gif
Matematyka się kłania,pierwsza,druga klasa podstawówki ?
Pomogę Ci:
ściany nośne-14,2x4+14x2=84,8m
głębokość i szerokość ław:0,5mx0,5m=0,25m.kw
ilość betonu B20-84,8m x 0,25m.kw=21,2 m.sześćx250zł=5,3tys.zł !!!
Zbrojenie+folia=1tys.zł
5,3tys.zł+2tys.zł robocizny+zbrojenie z folią=8,3tys.zł za ławy fundamentowe icon_smile.gif

Cytat

ściany nośne-14,2x4+14x2=84,8m
głębokość i szerokość ław:0,5x0,5m=0,25m.kw
ilość betonu B20-84,8m x 0,25m.kw=21,2 m.sześćx250zł=5,3tys.zł !!!
Zbrojenie+folia=1tys.zł
5,3tys.zł+2tys.zł robocizny+zbrojenie z folią=8,3tys.zł za ławy fundamentowe icon_smile.gif

+ chudziak jakieś 5 m3 + deski na szalowanie ław tak ze 4 m3. Chyba że lejesz do dziury w ziemi. Ale wtedy nie licz że B 20 pójdzie Ci 21 m3 icon_biggrin.gif

Gość arturo72
Cytat

+ chudziak jakieś 5 m3 + deski na szalowanie ław tak ze 4 m3. Chyba że lejesz do dziury w ziemi. Ale wtedy nie licz że B 20 pójdzie Ci 21 m3 icon_biggrin.gif

No dobra niech Ci będzie icon_wink.gif
Doliczamy 3tys.zł za B10+deski=11tys.zł to dalej brakuje nam do 56tys.zł za ławy:)
rysioz musi się dokształcić w matematyce icon_wink.gif
Przeliczałem mój fundament nawet z isomurem i niestety dalej taniej wyniesie niż płyta(za isomur ok.5tys.zł)
Niestety ponieważ uważam,że płyta fundamentowa jest najlepszą sprawą na wyeliminowanie mostków.
Różnica w cenie dyskwalifikuje płytę,biorąc pod uwagę koszt amortyzacji,mostków,kredytów,za i przeciw itp icon_wink.gif
Niestety po raz drugi ponieważ wybrałem parterówkę,gdzie pow.zabudowy jest zdecydowanie większa niż w domu z poddaszem użytkowym a co za tym idzie płyta jest zdecydowanie droższa niż tradycyjny fundament !
Gdybym robił poddasze użytkowe lub cena płyty byłaby ok.200zł/m.kw to zdecydowanie robię płytę fundamentową icon_smile.gif

Cytat

Materiały na płytę kosztowały (w 2008 roku - beton kosztował wtedy 240 zł netto) ok 20 tys zł. Powierzchnia 100 m2,dom z poddaszem mieszkalnym.
A przyjechać nie przyjadę bo na razie zbudowałem swój dom i więcej budować mi się nie chce. icon_biggrin.gif

Koszty znam(dzisiaj B20 może być zdecydowanie tańszy),bo od deski przeczytałem temat płyty na forum muratora i byłem zdecydowany na płytę ale zamiast poddasza z płytą 11x12=36,69tys.zł wybraliśmy parterówkę 14x14 gdzie płyta wyszłaby 56 tys.zł a to już duża różnica.

Cytat

Koszty znam(dzisiaj B20 może być zdecydowanie tańszy),bo od deski przeczytałem temat płyty na forum muratora i byłem zdecydowany na płytę ale zamiast poddasza z płytą 11x12=36,69tys.zł wybraliśmy parterówkę 14x14 gdzie płyta wyszłaby 56 tys.zł a to już duża różnica.

A skąd masz taką cenę płyty?

Bo licząc płytę o grubości 20 cm (40 m3 betonu) + 400 m2 sitaki fi6 #15 (1200 kg) + dozbrojenia pod ściany nośne (jakieś 600 kg)+ 40 m3 styro (zakładam grubość 20 cm) to wychodzi za materiał jakieś 22 tys złotych. Oczywiscie do tego dochodzi jeszcze pospółka (nie wiem jaki masz grunt) oraz robocizna.
Oczywiście to są jakieś szacunki - dopiero na podstawie projektu mozna zrobic dokładne wyliczenia. Ale myśle ze wiekiej pomyłki nie ma. Oczywiście cena płyty wzrasta jeśli zamawiasz ją w firmie - ja myśle o sposobie gospodarczym jak ja robiłem.

Cytat

będe robił taki sam tylko kierownik i projektant w jednej osobie niechce się zgodzić brak projektu mowi myszy zjedzą styropian

a gdzie są przelotki na uzbrojenie domu prąd woda kanaliza nie widzę na zdjęciu ale chętnie poczytam ile kosztowała ta płyta

Cytat

No dobra niech Ci będzie icon_wink.gif
Doliczamy 3tys.zł za B10+deski=11tys.zł to dalej brakuje nam do 56tys.zł za ławy:)
rysioz musi się dokształcić w matematyce icon_wink.gif
Przeliczałem mój fundament nawet z isomurem i niestety dalej taniej wyniesie niż płyta(za isomur ok.5tys.zł)
Niestety ponieważ uważam,że płyta fundamentowa jest najlepszą sprawą na wyeliminowanie mostków.
Różnica w cenie dyskwalifikuje płytę,biorąc pod uwagę koszt amortyzacji,mostków,kredytów,za i przeciw itp icon_wink.gif
Niestety po raz drugi ponieważ wybrałem parterówkę,gdzie pow.zabudowy jest zdecydowanie większa niż w domu z poddaszem użytkowym a co za tym idzie płyta jest zdecydowanie droższa niż tradycyjny fundament !
Gdybym robił poddasze użytkowe lub cena płyty byłaby ok.200zł/m.kw to zdecydowanie robię płytę fundamentową icon_smile.gif

przykład domu fundamętu 100m2

Kampala_szkielet.pdf

Kampala_szkielet.pdf

Gość arturo72
Cytat

A skąd masz taką cenę płyty?

Bo licząc płytę o grubości 20 cm (40 m3 betonu) + 400 m2 sitaki fi6 #15 (1200 kg) + dozbrojenia pod ściany nośne (jakieś 600 kg)+ 40 m3 styro (zakładam grubość 20 cm) to wychodzi za materiał jakieś 22 tys złotych. Oczywiscie do tego dochodzi jeszcze pospółka (nie wiem jaki masz grunt) oraz robocizna.
Oczywiście to są jakieś szacunki - dopiero na podstawie projektu mozna zrobic dokładne wyliczenia. Ale myśle ze wiekiej pomyłki nie ma. Oczywiście cena płyty wzrasta jeśli zamawiasz ją w firmie - ja myśle o sposobie gospodarczym jak ja robiłem.

Wstępną wycenę mam od Cezbud-u z Tarnowskich Gór,280zł/m.kw z projektem.
Oczywiście jeśli znajdę ekipę,która podejmie się wykonania płyty "bez VAT-u" tak,żeby w sumie wyszło max.35tys.zł z materiałem to oczywiście zrobię płytę.Po cichu liczę,że znajdę taką ekipę icon_wink.gif
Sam osobiście nie mam czasu żeby brać w budowaniu czynny udział icon_wink.gif

Cytat

Wstępną wycenę mam od Cezbud-u z Tarnowskich Gór,280zł/m.kw z projektem.
Oczywiście jeśli znajdę ekipę,która podejmie się wykonania płyty "bez VAT-u" tak,żeby w sumie wyszło max.35tys.zł z materiałem to oczywiście zrobię płytę.Po cichu liczę,że znajdę taką ekipę icon_wink.gif
Sam osobiście nie mam czasu żeby brać w budowaniu czynny udział icon_wink.gif

110zł/m.kw bez projektu moja technologia

Cytat

.Po cichu liczę,że znajdę taką ekipę icon_wink.gif

Znajdziesz. Płyta taknaprawdę jest prostsza w wykonaniu niż ławy + cała reszta. Moi robili płytę po raz pierwszy u mnie i nie trzeba było ich pilonować icon_biggrin.gif Ale byli kumaci.

Poszukaj wśród brygad co leją posadzki przemysłowe.

Gość arturo72
Cytat

110zł/m.kw bez projektu moja technologia

Twoje 110zł/m.kw to cena robocizny ? Jeśli tak to u mnie sama robocizna kosztowałaby ok.20tys.zł.Trochę sporawo.Widzę,że ty dostałeś ofertę 370zł/m.kw-kosmos.
Za radą coulignon-a będę szukał taniej icon_wink.gif Mam jeszcze trochę czasu tak więc coś powinienem znaleśc icon_smile.gif

Cytat

fb6fbbe3e474c890med.jpg
e54c19b7705a2059med.jpg

Witam, bardzo proszę daj mi namiar na tego projektanta płyty. Póki co poprosiłem jednego architekta, aby mi zrobił taki projekt ale się z nim nie dogadałem i zrobił mi płytę "denną". Mój mail marko222@interia.pl.
Z góry dziękuję

Cytat

Witam, bardzo proszę daj mi namiar na tego projektanta płyty. Póki co poprosiłem jednego architekta, aby mi zrobił taki projekt ale się z nim nie dogadałem i zrobił mi płytę "denną". Mój mail marko222@interia.pl.
Z góry dziękuję

Witam po dłuższej przerwy icon_smile.gif

Ja w takim razie też proszę o namiary, ponieważ ja też mam projekt na płytę "denną" (ale przy najmniej już dowiedziałem się - dzięki wam - że tak ta płyta właśnie się nazywa).

Mój mail: aschotmans@gmail.com

Dziękuję & Pozdrawiam

Witam.

Chciałbym się wypowiedzieć w sprawie płyty. Właśnie dzisiaj zakończyłem wylewanie. I mogę powiedzieć jedno - tylko płyta.

Koszty :

stal na zbrojenie 6550 zł

beton B25 40 m3 - 8784 zł (wylewka 27 cm)

styropian folia izolacja, rury kanalizacyjne, drut wiązałkowy -3050 zł.

Łącznie 17184 zł brutto.

Płyta - 154 m2.

Szacowany koszt ław fundamentowych przez projektanta 29 tys.

Wychodzi więc coś około 116 zł za m2 podłogi.

Nie wliczyłem robót ziemnych - to około 3000 zł (ale w większości robił to znajomy i płaciłem tylko za tłuczeń).

a dlaczego styro wyszedł Cię tak tanio? Ile dawałeś pod płytę? Chyba na "grubość palca"...

Cytat

a dlaczego styro wyszedł Cię tak tanio? Ile dawałeś pod płytę? Chyba na "grubość palca"...

Witam,

no nie wiem czy tak tanio. po prostu szukam materiałów. położyłem folię, 20 cm styropian FS 20. . Projektant płyty przewidział 18 cm styropian, ale akurat 20 była dostępna. Paczka coś koło 150 zł,potem zbrojenie i beton. Kanalizy jeszcze nie zrobiłem tylko wywaliłem rury za płytę. Woda już jest wystawiona nad płytę. (obecnie służy do polewania betonu) Po wekendzie wchodzi brygada z murowaniem.

rader płytę robiłeś sam, zbrojenie itp
mi za fundamenty pod parterowy dom niecałe 90m2 zawołali około 25k
a z tego co już wyczytałem to zrobienie płyty samemu jest dużo łatwiejsze w wykonaniu niż fundamenty

Cytat

rader płytę robiłeś sam, zbrojenie itp
mi za fundamenty pod parterowy dom niecałe 90m2 zawołali około 25k
a z tego co już wyczytałem to zrobienie płyty samemu jest dużo łatwiejsze w wykonaniu niż fundamenty

nie (sam choć pomagałem). Robi to ekipa która stawia mi chatę. Nie jestem budowlańcem ale wydaje mi się to proste. POwiązali zbrojenie ze stali. Ułożyli wszystko pod nadzorem kierownika budowy i tyle. Od zakończenia robót ziemnych do zalania mineło cztery dni. O odpowiedniej godzinie przyjechała pompa do betonu a gruszki dojeżdzały jedna po drugiej. Czas pracy pompy - 2.30 min. I fundament gotowy. Potem trzy dni polewania wodą. I murowanie. Z tego co wiem do betonu można dodać jakieś polepszacze (zamawia się to w betoniarni) i wtedy szybciej wiąże.

jeśli nie ma potrzeby, polepszaczy lepiej nie dodawać. Nie ma to jak beto zwiąże "po swojemu" bez zbędnego przyspieszania.

Cytat

Z góry dziękuję

Witam

w sprawie płyty natknąłem się na taki artykuł http://www.mybudujemy.pl/artykuly/plyta-fu...ntowa-,138.html gdzie podają ze dopasuja projekt za darmo. Może warto spróbować. Poza tym teraz specjalista z tej firmy jest w domu modelowym na jakims dyzurze - może warto zadac mu pytanie bezpośrednio.

Gość arturo72
Cytat

Witam

w sprawie płyty natknąłem się na taki artykuł http://www.mybudujemy.pl/artykuly/plyta-fu...ntowa-,138.html gdzie podają ze dopasuja projekt za darmo. Może warto spróbować. Poza tym teraz specjalista z tej firmy jest w domu modelowym na jakims dyzurze - może warto zadac mu pytanie bezpośrednio.

Nachalna reklama...
Izodom 2000 jest bardzo drogi i może dlatego rozpaczliwe poszukiwanie klientów ;)

Ale kolega wyczulony icon_smile.gif I jak z ta płyta, znalazł kolega ekipę? Ogólnie powinniśmy mieć taka jedna ekipę forumową, roboty by mieli multum. A jakbyśmy ich sprawdzili, hoho icon_smile.gif

Cytat

fb6fbbe3e474c890med.jpg
e54c19b7705a2059med.jpg

Witam
Bardzo proszę o namiar na projektanta płyty mój adres klubaniak@gmail.com
Pozdrawiam

Zaprojektowanie takiej płyty dla konstruktora to żaden problem, nie wiem gdzie szukaliście konstruktorów. Choć czasem warunki gruntowe nie pozwalają na takie rozwiązanie. Jedyny problem to najczęściej koszt projektu, na którym najczęściej inwestor chce możliwie dużo zaoszczędzić i kupuje projekt gotowy , lub projekt od najtańszego biura. W efekcie, nie tylko na fundamentach, ale i na całej budowie dokłada kilkukrotnie więcej niżby wydał na porządny projekt. Widziałem już projekty w wykorzystaniem nośności słupów czy podciągów na poziomie 20-30%, bo konstruktor był "tani" i nie bawił się w obliczenia czy optymalizację. Dotyczy to tak projektów typowych jak i indywidualnych. Wiem co piszę jestem konstruktorem(przede wszystkim) i bywam kierownikiem budowy. Koszt porządnego projektu konstrukcji domku ~150m2 to 2000-3000zł więc proszę sobie samemu odpowiedzieć czy akurat na tym należy oszczędzać
Pozdrawiam wszystkich budujących.

Cytat

Koszt porządnego projektu konstrukcji domku ~150m2 to 2000-3000zł

to jest cena za indywidualny całkowity projekt robiony na zamówienie klienta domu do 150 m2?

Cytat

to jest cena za indywidualny całkowity projekt robiony na zamówienie klienta domu do 150 m2?

Wyraźnie jest napisane że to jest za konstrukcję a nie całkowity. Całkowity z tego co wiem zaczyna sie ok 10tys a góry nie widać icon_smile.gif

Całkowity koszt projektu to kwestia ustalenia z architektem. Ja piszę o konstrukcji, bo tym się zajmuję i swoja drogą to właśnie w konstrukcji źle zaprojektowanej i wykonanej można najwięcej napsuć i najtrudniej jest naprawić. Płytki, czy tynki można wymienić bardzo łatwo, naprawa źle wykonanej konstrukcji to już zupełnie inna bajka.

Cytat

Całkowity koszt projektu to kwestia ustalenia z architektem. Ja piszę o konstrukcji, bo tym się zajmuję i swoja drogą to właśnie w konstrukcji źle zaprojektowanej i wykonanej można najwięcej napsuć i najtrudniej jest naprawić. Płytki, czy tynki można wymienić bardzo łatwo, naprawa źle wykonanej konstrukcji to już zupełnie inna bajka.

Przepraszam za zamieszanie jakoś ominąłem słowo "konstrukcji" i dlatego zapytałem bo mnie cena trochę zdziwiła icon_biggrin.gif Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)

Gość arturo72
Cytat

Przepraszam za zamieszanie jakoś ominąłem słowo "konstrukcji" i dlatego zapytałem bo mnie cena trochę zdziwiła icon_biggrin.gif

Ja za konstrukcję swojej płyty fundamentowej wraz z zabezpieczeniami na szkody górnicze oraz z pełną adaptacją,projektem zagospodarowania,z oczyszczalnią wrysowaną w projekt zapłaciłem 3tys.zł. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)

Witam
Od jakiegoś czasu myślimy z żonką nad wybudowaniem własnego domu, jednak jak na razie ze względów finansowych jak również nieuregulowań związanych z przekształceniem działki na budowlaną są to rozważania teoretyczne (niestety)
Jakiś czas temu znalazłem trochę materiałów na temat płyty fundamentowej zamiast tradycyjnych fundamentów. Pomysł mi się spodobał. Ze względu na fakt że myślimy o budowie domu z termo muru (Cały dom metodą gospodarczą) myślałem o płycie z ogrzewaniem i zrezygnowaniu z większości grzejników w domu.
W związku z powyższym mam kilka pytań co do których nie znalazłem w sieci odpowiedzi.
1 - Na działce mam grunt gliniasto kamienisty do głębokości 0,5 m a poniżej łupki kamienne w których (według zwierzeń sąsiadów) kopanie fundamentów jest możliwe tylko kilofem jak w takim przypadku wygląda podbudowa do płyty czy trzeba wymienić grunt do granicy przemarzania ( w tej okolicy 1 m )czy wystarczy tylko do tej skały bo jakoś nie uśmiecha mi się kuć tej skały do głębokości 1 m na całej powierzchni domu.
2 - Projekt domu to coś w rodzaju Martynki i planuje dom zrobić z wspomnianego wyżej termo muru a garaż z silki ocieplonej styropianem czy da się połączyć płytę pod domem z tradycyjnymi fundamentami pod częścią garażową czy trzeba pod całość dać płytę i jak by wtedy wyglądała sprawa z wykonaniem kanału w garażu. Edytowano przez radareks (zobacz historię edycji)

przeczytaj sobie temat (najlepiej uważnie) bo odpowiedź na pkt 1 praktycznie tu jest, to raz
poszukaj podobnych tematów na forum, to dwa
a trzy - po co pod częścią garażową tradycyjny fundament?
no i cztery - skoro taki grunt to jak wyobrażasz sobie robienie knału?
wreszcie pięc - co do płyty, to technicznie nie ma problemu zrobić kanał, kwestia czy tego chcesz,
nie masz wątpliwości?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
    • 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
    • QQ/微信:869520616#加拿大毕业证#美国毕业证#学生卡#英国毕业证#澳洲毕业证#新西兰毕业证#法国毕业证#德国毕业证#修改成绩单#存档可查学历学位认证#大使馆认证#回国人员证明,QQ/微信:869520616深洋教育Nick  为留学生留学认证提供以下服务:  【毕业证、成绩单等全套材料,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,跟学校100%相同】  【真实使馆认证(留学人员回国证明),使馆存档可通过大使馆查询确认】  【真实教育部学历认证,教育部存档,教育部留服网站100%可查】 联系人:Nick QQ/微信:869520616 Email:869520616@qq.com ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证?!  如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。   专业服务,请勿犹豫联系我  如果您真实毕业回国,对于学历认证无从下手,请联系我,我们免费帮您递交  诚招代理:本公司诚聘当地代理人员,如果你有业余时间,或者你有同学朋友需要办理,或者你想帮助他们,有兴趣就请联系我  你赢我赢,共创双赢  你做代理,可以帮助同学朋友  你做代理,可以拯救失足青年  你做代理,可以挽救一个个人才  你做代理,你将是别人人生的转折点  你做代理,可以改变自己,改变他人,给他人和自己一个机会  请联系我-深洋教育-金牌顾问 Nick --------------------------------------------------------------------------------------------------------------  【此贴为实体公司营业注册所特有,勿被抄袭的无良商家坑骗!】
    • Q\微信869520616(实体公司)专业办理美国毕业证、文凭、成绩单、学位证书、教育部学历学位认证、毕业证明信,使馆留学回国人员证明、网上存档永久可查! 一、办理毕业证成绩单(学校原版1:1高仿真制作) 二、使馆认证(留学回国人员证明,大使馆存档可查,查到后付款) 三、教育部学历认证(中国教育部留服中心存档可查,查到后付款) 四、可提供钢印,激凸,烫金,烫银,激光标,水印等防伪工艺 五、诚招各地区中介代理,合作共赢!如果您有兴趣,欢迎您的加入 ---------------------------------------------------------------------------------- 如果您是以下情况: 1、未能顺利毕业; 2、挂科多门,拿不到学位证书; 3、论文没过,只有个diploma; 4、留学院校不被教育部认可; 5、留学时间不足; 6、第二国拿第三国文凭; 7、认证材料有缺失; 8、急需国外学历认证书; 9、其他问题。 我们公司都能竭诚为您解决实际问题! ---------------------------------------------------------------------------------- 合理推荐业务:  1.如果您只是为了的应付父母亲戚朋友,那么办理一份文凭即可  2.如果您是为了回国找工作,只是进私营企业或者外企,那么办理一份文凭即可,因为私营企业或者外企是不能查询文凭真假的!  3.如果您是要进国企 银行 事业单位 考公务员等就需办理真实教育部学历认证!  ---------------------------------------------------------------------------------- 【教育部学历认证的用途】:  如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部学历认证是必不可少的,由于国外文凭在国内无法辨别真假,教育部认证是对您国外所获学历真实性,合法性唯一的一种鉴别方式,事业性用人单位如银行,国企,公务员,在您应聘时都会需要您提供这个认证。 【回国证明的用途】:  《留学回国人员证明》是国家为了鼓励留学人员回国发展的一项优待政策,留学人员持有此证明,可以享受购买汽车免税,在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、大城市落户口、创业申请国内各类基金等多项优惠政策。 更多关于办理美国,英国,澳洲,加拿大学历文凭毕业证成绩单,学历学位认证的信息请加Q\微信869520616咨询我 美国毕业证办理,澳洲毕业证办理,英国毕业证办理,加拿大毕业证办理,德国毕业证办理,法国毕业证办理,瑞士毕业证办理,新西兰毕业证办理,日本毕业证办理,韩国毕业证办理,爱尔兰毕业证办理,俄罗斯毕业证办理,荷兰毕业证办理,马来西亚毕业证办理,新加坡毕业证办理, 英国毕业证办理 英国硕士学位办理 英国硕士学位证办理 英国双硕士学位办理 怎么买英国硕士学历文凭 买英国大学学位证 英国研究生学位认证 英国留学学位认证 英国本科学位证办理 英国本科学历办理 英国本科学位认证 怎么买英国本科学历文凭 英国学位认证 英国大学毕业证 英国本科毕业证 英国研究生毕业证 英国硕士毕业证 英国买毕业证 制做英国本科学历 制做英国本科文凭 做英国硕士学历 做英国硕士文凭 做英国研究生文凭 做英国研究生学历 办理英国假文凭 办理英国假学历 英国研究生毕业证等级 英国大学毕业证书 英国研究生学位 英国学位 英国研究生毕业证书 英国研究生学历办理认证 美国毕业证办理 美国硕士学位办理 美国硕士学位证办理 美国双硕士学位办理 怎么买美国硕士学历文凭 买美国大学学位证 美国研究生学位认证 美国留学学位认证 美国本科学位证办理 美国本科学历办理 美国本科学位认证 怎么买美国本科学历文凭 美国学位认证 美国大学毕业证 美国本科毕业证 美国研究生毕业证 美国硕士毕业证 美国买毕业证 制做美国本科学历 制做美国本科文凭 做美国硕士学历 做美国硕士文凭 做美国研究生文凭 做美国研究生学历 办理美国假文凭 办理美国假学历  美国大使馆公证 美国使馆认证 美国研究生毕业证等级 美国大学毕业证书 美国研究生学位 美国学位 美国研究生毕业证书 美国研究生学历办理 英国大使馆公证 英国使馆认证 澳洲大使馆公证 澳洲使馆认证 加拿大毕业证办理 加拿大硕士学位办理 加拿大硕士学位证办理 加拿大双硕士学位办理 怎么买加拿大硕士学历文凭 买加拿大大学学位证 加拿大研究生学位认证 加拿大留学学位认证 加拿大本科学位证办理 加拿大本科学历办理 加拿大本科学位认证 怎么买加拿大本科学历文凭 加拿大学位认证 加拿大大学毕业证 加拿大本科毕业证 加拿大研究生毕业证 加拿大硕士毕业证 加拿大买毕业证 制做加拿大本科学历 制做加拿大本科文凭 做加拿大硕士学历 做加拿大硕士文凭 做加拿大研究生文凭 做加拿大研究生学历 办理加拿大假文凭 办理加拿大假学历 加拿大研究生毕业证等级 加拿大大学毕业证书 加拿大研究生学位 加拿大学位 加拿大研究生毕业证书 加拿大研究生学历办理认证 加拿大大使馆公证 加拿大使馆认证 澳洲毕业证办理 澳洲硕士学位办理 澳洲硕士学位证办理 澳洲双硕士学位办理 怎么买澳洲硕士学历文凭 买澳洲大学学位证 澳洲研究生学位认证 澳洲留学学位认证 澳洲本科学位证办理 澳洲本科学历办理 澳洲本科学位认证 怎么买澳洲本科学历文凭 澳洲学位认证 澳洲大学毕业证 澳洲本科毕业证 澳洲研究生毕业证 澳洲硕士毕业证 澳洲买毕业证 制做澳洲本科学历 制做澳洲本科文凭 做澳洲硕士学历 做澳洲硕士文凭 做澳洲研究生文凭 做澳洲研究生学历 办理澳洲假文凭 办理澳洲假学历 澳洲研究生毕业证等级 澳洲大学毕业证书 澳洲研究生学位 澳洲学位 澳洲研究生毕业证书 澳洲研究生学历办理认证 国外真实文凭办理,国外学历认证,国外真实学历认证,毕业证丢失补办,成绩单丢失补办,毕业证代办,文凭代办,学历代办,毕业证中介办理,文凭中介,成绩单改分数,改成绩申请学校,退学办毕业证,退学买文凭,回国买毕业证,回国代办毕业证, 回国认证学历,回国递交学历认证,真实学历认证办理,带递交学历认证,代递交使馆认证,操作真是学历,制作高仿学历,制作假文凭毕业证
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...